Volkswagen, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtım öncesinde Golf Variant’ın GTD (Gran Turismo Diesel) versiyonunun üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Golf Varian GTD, hatchback kardeşi gibi 184 Hp güç ve 380 Nm tork üretiyor. Dört silindirli 2 litrelik dizel motora yer veren station wagon gövdeli otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını kardeşinden 0.4 sn daha yavaş bir şekilde 7.9 sn’de tamamlıyor. Otomobilin maksimum hızı henüz açıklanmamış olsa bile, maksimum hızın hatchback GTD’nin 230 km/s’lik değerinden biraz daha az olacağı tahmin ediliyor. Golf Varian GTD, yüksek performansının yanı sıra, 100 km’de 4.4 lt ortalama yakıt tüketimi ile ne kadar tutumlu olduğunu da gösteriyor.

Standart Golf Variant’tan ön ve arka tamponları, kovan şeklindeki radyatör ızgarası ve karartılmış stopları ile ayrılan GTD, siyah tavan rayları, krom çift egzoz çıkışı, 17 inçlik Curitiba alaşım jantları ve 15 mm daha alçak yüksekliği ile birlikte müşteriye sunuluyor.

Otomobilin iç mekanında ise Clark ekose döşemeli spor koltuklar, siyah detaylar, ışıklandırılmış kapı eşikleri ve paslanmaz çelik pedallar yer alıyor.

Almanya’da şimdiden 31.975 euro fiyat etiketi ile satışa sunulan otomobilin resmi tanıtımının Mart ayında Cenevre’de yapılması bekleniyor.