Volkswagen markasının amiral gemilerinden biri olan Passat’ın CC modelinin yeni versiyonu olan farklı bir isimle 2016 yılında satışa sunulması planlanıyor. Passat CC modeli bildiğiniz üzere standart Passat’tan bir hem tasarım olarak hemde donanım olarak oldukça farklı ve ekstra özelliklere sahip.
Volkswagen,Passat 2015’in Coupe kasasını satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Tasarım şirketi denince akla gelen ilk firmalardan biri olan X-Tomi,Volkswagen Sport Coupe Concept GTE’nin çizimlerini internete sundu.
Yeni Passat Coupe’nin bu çizimlere benzeyeceğini doğrulayan Volkswagen,2016 yılında bu modelini satışa çıkaracak.Led aydınlatma teknolojili farları,yeni sis farları ile Passat 2015’ten farklı olacak olan Passat Coupe 2016,5 adet TSI benzinli,4 adet TDI dizel motor seçenekleri sunacak.Ayrıca 120 beygir ile 240 beygir arasında değişen hibrit motor seçenekleri kaputunun altında yer alacak.
Motor başta olmak üzere konfor paketlerinin özellikleri saymakla bitmez. Kendine özel bir kullanıcı kitlesine sahip olan Passat CC, yeni versiyonu olan Passat Coupe modeli yeni tasarımıyla oldukça ilgi gördü. Motor olarak oldukça iddialı olarak gelecek. 9 tip motor seçeneği kullanılacağı açıklanan otomobilde çift kavramalı şanzuman yani DSG olarak adlandırdığı teknoloji ile hem yakıt hemde hız için oldukça kaliteli ve sevilen bir şamzuman olarak piyasada yerini aldı.