Volkswagen’nin 1980’den günümüze üretilen Gol modeli Türkiye’de satışa sunulabilir. Aracın Türkiye’de satışa sunulması halinde ülkenin en ucuz araç modelleri olarak bilinen Fiat Egea, Renault Clio ve Hyundai i10 gibi modellere rakip olması bekleniyor.

Türkiye’de önemli satış başarılarına imza atan Alman otomotiv devi Volkswagen, ucuz araç modelini ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor. Pandemi ile birlikte hızla artan sıfır araç fiyatları kullanıcıların araç terhindeki kriterlerini değiştirdi. Konfor, lüks, güç ve yakıt tüketiminde ziyade tüm kullanıcılar bütçe dostu araçlara yönelmiş durumda. Bu da yıllık araç satış rakamlarını büyük ölçüde etkiliyor. Hali hazır modelleri ile satış rakamlarında büyük ölçüde düşüş yaşayan firma ise Türkiye’nin en ucuz araba modelleri arasa sokabileceği Gol modelini ülkemize getirme planları içerisinde.  Latin Amerika’da büyük rağbet gören aracın ülkemizde de aynı etkiyi oluşturması bekleniyor.

Volkswagen’den Türkiye’nin En Ucuz Aracı Olmaya Aday Gol!

Alman otomobil üreticisi 1980’den günümüze gelen süreç boyunca üretilen ve Latin Amerika da satış rekorları kıran aracı Volkswagen Gol modeli uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Ülkemizde satışa sunulan Polo modeline kıyasla daha küçük iç hacme sahip araç, donanım tarafında da kullanıcılarına Golf ve Polo ile birçok opsiyonu sunmuyor. Lakin araç Volkswagen’in kimliğini tamamen yansıtırken diğer modellerden fiyat avantajı ile ayrıştırılıyor.

Volkswagen Gol Fiyatı Ne Kadar?

Volkswagen’in en ucuz modeli olan Gol, ortalama olarak 180 bin TL’lik bir fiyatla satılıyor. Lakin bu rakamların doğru olduğunu kesin olarak söylemek imkansız. Ülkemizde sıfır araç modellerine uygulanan vergiler dahil edildiğinde araç fiyatının ne kadar olacağını firmanın ülkemizde hangi fiyattan satılacağı belirleyecek.

Türkiye Piyasasına Hareketlilik Getirebilir!

Türkiye’de uygun fiyatı ile ön plana çıkan Fiat Egea, Renault Clio ve Hyundai i10 gibi modelleri Volkswagen grubunda henüz bir rakibi bulunmuyor. Firmanın Gol modelinin ülkemize gelmesi ile birlikte piyasaya rekabet ve hareketlilik getireceği belirtiliyor. Bu kapsamda aracın Türkiye piyasasına girmesi 2022 yılı en çok satan araç modelleri listesini alt üst edebilir.