Karayolları Trafik Şubesi’ne kayıtlı bütün motorlu araç sahiplerinin yılda iki kez ödemek zorunda oldukları bir vergi türü olan Motorlu Taşıtlar Vergisi, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki taksit şeklinde ödeniyor. Ocak ayında ilk taksiti ödenen 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksit tutarı Temmuz ayının 1’i ile 31’i arasında ödenecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den ve anlaşmalı bankalardan Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. İsterseniz nakit olarak, isterseniz kredi kartı ile ödeme yolunu seçerek MTV borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. MTV ödemelerinizi bütçenizi bir anda yormak yerine çok daha rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için Bonus’un sunduğu kampanyadan faydalanmanız yeterli. Bonus’un taksitli MTV ödeme fırsatıyla araç verginizi çok daha rahat ödeyebilirsiniz.

Bonus, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr‘den, Garanti İnternet Şubesi’nden, Garanti Cep Şubesi’nden, garanti.com.tr’den, 444 0 333 Alo Garanti’den ve şubelerde bulunan online bankacılık kiosklarından ve BonusFlaş’tan yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit fırsatı sunuyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksitini Temmuz ayı bitmeden yatırmış olmanız gerekiyor. Borcunuzu zamanında ödemediğinizde, keyif almayacağınız durumları yaşamanız söz konusu. Ödenmeyen borç için aylık gecikme faizi eklenmesini ve Maliye Bakanlığı’ndan uyarı almak istemiyorsanız, MTV ödemenizi geciktirmeyin. Ödemeyi uzun süre yapmadığınızda bakanlık banka hesaplarınıza el koyar ve MTV borcunuzu hesabınızdan tahsil eder. Hatta aracınızın bağlanması gibi bir durumla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar verginizi ödemeden önce borç tutarınızın ne kadar olduğunu öğrenmek için intvd.gib.gov.tr adresinden Motorlu Taşıtlar sorgulama sayfasına giderek MTV tutarınızı sorgulayabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni BonusFlaş uygulaması kullanarak da ödeyebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Bonus Flaş nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız detaylı bilgiye www.bonus.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. BonusFlaş uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra giriş yapmanız ve ödemeler menüsünden Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi’ne tıklamanız yeterli. Kart bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan anında ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

MTV ödemenizi bütçenizi zorlamadan, daha uygun koşullarda ve zamanında ödemek istiyorsanız, Bonus’un sunduğu 3 taksitle ödeme avantajını kaçırmayın. Henüz bir Bonus kart sahibi değilseniz, Bonus kredi kartı başvurusu yaparak Bonus’un kullanıcılarına sunduğu avantajlardan siz de faydalanabilirsiniz.