Yepyeni SuperB. Daha İyisi Sizlerin Olsun...

zinarturgut

vwTürk Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Daha önce Autoshow fuarında gömüştüm aracı ve resmen vurulmuştum. Fakat fiyat falan derken vazgeçmiştim fuar sonrasında almaktan. Perşembe günü nedense şöyle bir geldiler bana. Gittim aracı test ettim. O kadar süper bir araçki inince dizlerim titriyordu. Alacam bu aracı dedim ve aldım. Henüz plakası çıkmadı. Temmuz bandrolü nedeni ile geziyorum Geçici plakayla. Aracın özelliklerine gelince...

1- Araç Skoda SuperB
2- 1.4 TSI 125 HP motor var
3- Elegance donanım paketi(En full donanım)
4- Ekstra olarak dokunmatik teyp, 10 hoparlörlü ve amfili ses sistemi.
5- Aktif görüş sistemli (AFL) BiXenon
6- AFL sis farları (hangi tarafa dönerseniz veya sinyal verirseniz oranın lambası yanar.
7-6 ileri manuel vites
8- ESP+ABS+EDL+ ıvır zıvır bir sürü şey
9- Park asistanı(bayıldım buna)
10- Görüntülü park sistemi(kameralı değil. teypten izliyorsunuz.

ve daha sayamadığım bir sürü şey.

Doğuş Oto'ta fazlası ile sinirli olduğumdan gidip Jetta almadım. İyikide almamışım. Aynı fiyata çok daha mükemmel bir araç aldım. Markası Skoda diye ilk başta yanlış konuşanlar oldu ama sonrasında araçtan inmek istemediler. Arka diz mesafesi o kadar çokki. Arkada oturmak bile çok keyifli bu yüzden. Tek eksiği otomatik şanzıman olmaması. 1.4 TSI'larda otomatik şanzıman yok. Ama bu motorla 1400 kg aracı yerinden klima sonuna kadar açıkken müthiş kaldırıyor. Tekleme veya zorlanma yok. 6'dan 5'e atmanın zevki zaten kudurtuyor adamı:)) Çok şükür hayalimi gerçekleştirdim. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim...

oguzhansmsn

vwTürk Üyesi
hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
gerçekten yok yok,
park asistanı passat cc deki gibi mi yani siz araçtan inince kendi kendine park edenden mi?

AKIN88VW

vwTürk Üyesi
allah kaza bela vermesin güle güle kullan....
maşaallah inci gibi...

glf26

vwTürk Üyesi
Hayırlı olsun,güzel seçim.
İyi günlerde kullamanız dileğiyle.

the_golf

vwTürk Üyesi
Hayırlı uğurlu olsun

kazasız belasız ve cezasız günler...

SUPERB gerçekten yerinde bi karar olmuş...

Daha güzel mekanlarda detaylı fotoğraflar bekliyoruz...

mynatsumi

vwTürk Üyesi
güle güle kullan allah kaza bela vermesin... daha iyileri bizlerin olsun :)

zinarturgut

vwTürk Üyesi
hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
gerçekten yok yok,
park asistanı passat cc deki gibi mi yani siz araçtan inince kendi kendine park edenden mi?
CC'yi bilmem ama Touran'daki gibi... Geri vitese takıp sadece gaza ve frene basıytorsunuz, araç direksiyon hareketlerini kendisi yapıyor. SOn olarakta öne doğru manevra size kalmış. Bu özelliğin en güzel tarafı kaldırımla arada mesafe bırakması. Jant veya lastik sürtme olayı ortadan kalkıyor...

BlackEagle

vwTürk Üyesi
Hayırlı olsun.Gerçekten çok iyi görünüyor araç.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Sorması ayıp kaça mal oldu bu super(b) makina:D

yakuzz

vwTürk Üyesi
çok güzel bir araç. B direklerindeki havalandırma mazgalları, kolçakdaki dijital göstergeler, bagaj kapağının çift yönlü hareketi gibi özellikleri üstünde oldukça düşünülmüş ve zaman harcanmış bir araç olduğunu gösteriyor. içi gerçekten çok kullanışlı bir ara.

DOCKA

vwTürk Üyesi
Allah tekerine taş değdirmesin.Kazasız günlere inşallah.

c/troy

vwTürk Üyesi
maşallah.. ön görüntüsü gercekten güzel.

VOLKİ1

vwTürk Üyesi
öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.fiatı nedir sürüş özelikleri nasıl sessizliği nasıl golf 6 ya göre kıyaslarmısınız.

Uyguntin

1
Forum Sorumlusu
Hayırlı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. Güzel araç :tebrik:..

thekan

vwTürk Üyesi
Bagaj çok orijinalmiş, güle güle kullanın.

mynatsumi

vwTürk Üyesi
arakdaslar birşey dikkatimi çekti 1.4 bu kasa için küçük değilmi?
şöyle 1.8 - 2.0 olsa tdı falan?

düşünce sadece:4_12_13[1]:

zinarturgut

vwTürk Üyesi
öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.fiatı nedir sürüş özelikleri nasıl sessizliği nasıl golf 6 ya göre kıyaslarmısınız.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Hemen izlenimlerimi aktarayım.
1- Ben açıkçası çok şüpheliydim araçtan ilk başta. 1.4 bu kasayı çeker mi diye. Ama şu anda aracın performansı daha 700 km'de olmasına rağmen iyi. Klima maksimum seviyede açık bir şekilde çok güzel kalkıyor araba. En ufak bir titreme yok. Kendinizi 6 ileriye kaptırıp 140'a nasıl çıktığınızı anlamıyorsunuz bile. Araçta 5 kişi ve ortmaala yük ile sorunsuz rampaları çıktım. Yük olduğunu bile hiç anlamadım. 125 HP araç bu arada.

2- Yol tutuş mükemmel. Araçta 225/45 R17 jant ve lastikler var. Bunları çok az konfordan çaldığını söyleyebilirim. ESP'ninde etkisiyle aracı yoldan çıkarmak çok zor.

3-Frenleri zorlamadım ama ondanda şüphem yok. Audi logosu var disklerde.

4-Katalog'da 10.5 sn'yede 0-100 yazıyor. Ama kronometre tutmadım henüz. Zorlamak istemediğimden dolayı.

5-AFL farlar mükemmel. Viraj içlerini çok güzel aydınlatıyor. Sislerde farlara adapte. 40 km'ye kadar direksiyonu hangi yöne çevirirseniz veya sinyal verirseniz o tarafın sis lambaları döneceğiniz yönü gösteriyor.

6-İç mekanda sessizlik hakim. Golf 6'ya göre çok çok daha sessiz olduğunu garanti edebilirim. 4500 devirden sonra içerdeki motor sesi bir vızıltı gibi.

7-İç mekan ışıkları beyaz. Göstergeler beyaz.

8-DSG'nin bu araca katacakları şüphesiz daha güzel şeyler olacaktı ama maalesef 1.4 TSI motorda DSG seçeneği yok.

9-Bide Sunroof yok araçta. Çok istedim ama 75 gün sıra deyince sunroof'tan vazgeçtim. Hemen ellerindeki hazır aracı aldım.

10-Müzik sistemi mükemmel. 10 hoparlör ile müthiş bir ses kalitesi elde ediyorsunuz.

11-Park sensörleride teybe bağlı. Resimde görüldüğü gibi araç bir engele yaklaşınca resimle sizi uyarıyor. Kaç cm kaldığını anlayabiliyorsunuz. Kırmızı olunca 15 cm kalmış oluyor.

12-Park asistanı çok güzel bir sistem. İhtiyacım yok ama yinede jant ve lastikleri korumak için kullanıyorum.

13-Arka diz mesafesi belki Phateon'da bile bu kadar değildir. Yayla gibi arkası. Resimde şoför koltuğu en geride, yolcu koltuğu normal ayarında. Arkadaki Dijital ekrandan(Jumbo Box) dış ısıyı ve saati görebiliyorsunuz. B sütunundaki havalandırmalar çok kullanışlı ve etkili. Ama arkadakiler ısı seçemiyor. Tamamen şoför tarafına bağlı çalışıyor. Sadece ön yolcu kliması bağımsız.

14-Araç içi ışıklandırma çok güzel. Kapıyı açınca ortalık gündüz gibi oluyor.

15-Sol arka kapının içinde şemsiye saklama gözü var. Hayret ettim. Çok pratik ve kullanışlı gerçekten. Şemsiye koyunca seste yapmıyor.

16-Ön ve arka koltuklarda ısıtma var.

Ve son olarak daha öncede çok tartışılan bir konuya değinmek istiyorum. SKODA her zaman markasından dolayı kaybetti. Ama emin olun şu anda kendini aşmış durumda. Dikkat ederseniz direksiyon Audi direksiyonu, teyp vw teybi, fren diskleri Audi imzalı, klima bölgesi VW'de kullanılanın aynısı hemen hemen. Yani sadece logo farklı. Ayrıca servis fiyatları ve satış temsilcileri ile güzel bir arkadaşlık kurduk. Çok sıcakkanlılar. Doğuş grubunda böyle insanlar bulmak zor...

Daha sormak istedikleriniz var mı arkadaşlar? Aklıma gelen bu kadar.

Üst Alt