Yazlık lastik tavsiye

tuncay.ay

vwTürk Üyesi
İsim
TUNCAY
Soyisim
AY
Merhaba ben de yaklaşık 1 ay önce Yeniledim lastiklerimi Ve Falken aldım lastiklerden çok memnunum sessizlik ve kaydırmaklık açısından ayrıca fiyat olarak ta iyi :D

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Metin Bey haklısınız ama 205 65 R15C ölçüsünde firmaların internet sitelerindeki fiyatlarda Petlas'ın 1 adet lastik fiyatı 220 TL ve bu rakam belirttiğiniz diğer kaliteli firmaların 1 adet lastiklerinden sırası ile; Bridgestone'dan 150 TL, Lassa'dan 140 TL ve Michelin'den 170 TL daha ucuz. f/p oranına göre Petlas daha iyi gibi, yanlış mı düşünüyorum ??
10 Yıl önce PETLAS kullanmıştım o zaman çok iyiydi. Ama şu an kaliteli düşürdüklerini söylüyorlar. Uçaklara, Zırhlı araçlara verdiği lastikleri piyasaya sürmüyor diyor lastikçiler. Bir bakıma doğru olabilir. Ama yine de emin konuşmayayım. Alıp kullananlara sormalı. Ama Bridgestone, Lassa, Michelin 10 yıl önce nasılsa 10 yıl sonra da aynı. Bu lastiklere kötü diyeni hiç duymadım. Arabasına düşkün olan birisi 1000 TL dört lastiğe verebilir. Bence kampanyalı olarak 4 adet Lassa 1000 TL'ye alınabilir.

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
10 Yıl önce PETLAS kullanmıştım o zaman çok iyiydi. Ama şu an kaliteli düşürdüklerini söylüyorlar. Uçaklara, Zırhlı araçlara verdiği lastikleri piyasaya sürmüyor diyor lastikçiler. Bir bakıma doğru olabilir. Ama yine de emin konuşmayayım. Alıp kullananlara sormalı. Ama Bridgestone, Lassa, Michelin 10 yıl önce nasılsa 10 yıl sonra da aynı. Bu lastiklere kötü diyeni hiç duymadım. Arabasına düşkün olan birisi 1000 TL dört lastiğe verebilir. Bence kampanyalı olarak 4 adet Lassa 1000 TL'ye alınabilir.
Lassanın sitesinde her 400 TL'ye 40 TL indirimin olduğu bir kampanya var; ancak, güncel 2016 yaz ve hafif ticari fiyat kataloğunda bizim lastikler peşin 370 TL, taksitli ise artarak 9 taksitte 410 TL'ye geliyor. Burada 40 TL sadece peşin fiyatına taksitli alışveriş dışında hiçbir artı sağlamıyor ve maalesef 1000 TL'ye 4 adet Lassa şuan için imkansız, aynı şekilde bridgestonun'da güncel 2016 yaz ve hafif ticari kataloğunda bizim lastiklerin 70 yanaklı olanı var, 65 yanakta da 16R olanı var 15R yok ve 70 olan peşin 370 TL.. Yani kalite 4 lastikte yaklaşık 1500 TL ediyor, bugün Bolu'daki 3 farklı petlas bayinden 205 65 R15C için 2016 üretimli sıfır lastikler için sök/tak/balans dahil 235, 240 ve 250 TL aldım (lastik başı) 1000 TL'ye bugünün şartlarında anca Petlas var.. :D biyerde Petlas mecburi oldu.. :D

kul

vwTürk Üyesi
İsim
.
Soyisim
.
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Transporter
Mesleğiniz
.
İsim Soyisim
Ahmet YURDAKUL
Ahmet Bey, bugün dayımla görüştüm kendisi 30 yıldır (20 yıl minibüs sonra taksiye çevirdi) ticari araç şöförlüğü yapıyor ve mal sahibi aynı zamanda, GT Radial diye bir marka önerdi, yanlış hatırlamıyorsam Endonezya üretimi dedi, inanılmaz derecede memnunmuş, ben de bu markaya yoğunlaştım. Bir de Nexen markasının Roadstone adında taşeronuda varmış ona da bakabilirsiniz (Petlas-Starmax gibi)..
GT radial lastiği önlere takıp kullandım 1 haftada balon yaptı uzun uğraşlar sonucu incelemeye gönderildi yarı parasını çek olarak verdiler almanızı tavsiye etmem bence uzak durun derim

kul

vwTürk Üyesi
İsim
.
Soyisim
.
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Transporter
Mesleğiniz
.
İsim Soyisim
Ahmet YURDAKUL
Lassanın sitesinde her 400 TL'ye 40 TL indirimin olduğu bir kampanya var; ancak, güncel 2016 yaz ve hafif ticari fiyat kataloğunda bizim lastikler peşin 370 TL, taksitli ise artarak 9 taksitte 410 TL'ye geliyor. Burada 40 TL sadece peşin fiyatına taksitli alışveriş dışında hiçbir artı sağlamıyor ve maalesef 1000 TL'ye 4 adet Lassa şuan için imkansız, aynı şekilde bridgestonun'da güncel 2016 yaz ve hafif ticari kataloğunda bizim lastiklerin 70 yanaklı olanı var, 65 yanakta da 16R olanı var 15R yok ve 70 olan peşin 370 TL.. Yani kalite 4 lastikte yaklaşık 1500 TL ediyor, bugün Bolu'daki 3 farklı petlas bayinden 205 65 R15C için 2016 üretimli sıfır lastikler için sök/tak/balans dahil 235, 240 ve 250 TL aldım (lastik başı) 1000 TL'ye bugünün şartlarında anca Petlas var.. :D biyerde Petlas mecburi oldu.. :D
205/65/15 yerine 205/70/15 takacak olursanız aracın torkunu tam hissetmezsiniz yüksek vites düşük devirlerde 205/70/15 ebatlı lastikte bizim araçlar toplayıp devirlenmiyor illa ki vites küçültmeniz gerekli alıp denemiştim bilginiz olsun teşekkür ederim

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
Ahmet Bey, lastikleri ne yaptınız.?

volktyurk

vwTürk Üyesi
İsim
Volkan
Soyisim
TÜRK
Ben 245/45/18 bridgestone potenza re050 kullanıyorum.
Jantlar orjinal insignia janti gayet memnunum

volktyurk

vwTürk Üyesi
İsim
Volkan
Soyisim
TÜRK
Hayır hocam dis derinliğine bakıp geviyorlar zaten oturup detaylı lastik inceleyen görmedim :)

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
Hayır hocam dis derinliğine bakıp geviyorlar zaten oturup detaylı lastik inceleyen görmedim :)
Peki 2016 yılı içerisinde muayeneye girdiniz mi ?? Benim 2 arkadaşımı da, ki kendileri T4 sahibiler, son 1.5 ay içerisinde muayeneden C kodlu lastik taşımadıkları için çevirdiler, adamlarda 100 TL'ye C kodlu lastik kiralayıp muayeneden geçtikten sonra yine kendi lastiklerini kullandılar..

volktyurk

vwTürk Üyesi
İsim
Volkan
Soyisim
TÜRK
2016 muayenesi agustos ayında :)
O zaman belli oLacak hocam.
Zaten 4 tane sac jantta c kodlu kışlık lastiklerim var çevirirlerse takip giderim

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
2016 muayenesi agustos ayında :)
O zaman belli oLacak hocam.
Zaten 4 tane sac jantta c kodlu kışlık lastiklerim var çevirirlerse takip giderim
Aynı benim kafa (Y) Belki de meslektaş olamızdandır, gerçi benim T4 var, üzerinde de 235 45 R17..

Mataxsa

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
Kabakcı
Msrhabalar oetlastakı ses sıkayetı ve yagmurdakı fren mesafesını tekrardan gozden gecırmenızı rıca edıyorum

Üst Alt