Yazlık lastik tavsiye

kul

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Yurdakul
Slm Arkadaşlar Nexen lastik kullanan var mı görüş öneri lütfen Teşekkürler

volktyurk

vwTürk Üyesi
İsim
Volkan
Soyisim
TÜRK
Ben kullanmadım ama Bi arkadasım kullanmıştı yol tutusu olarak pek memnun değildi. Hatta 1 ay dolmadan değiştirmişti lastikleri hocam

Mertcan_Kurt

vwTürk Üyesi
İsim
Mertcan
Soyisim
Kurt
Petlastan memnunum fiyat ve performans konusunda iyi.

Sony Xperia Z5 Premium

kul

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Yurdakul
cevaplarınız için teşekkür ederim
en iyi lastiği bile alsnız 50.000 km gidiyor beğenmediğimiz lastikte. daha evvel goodyear aldım sözde herkes memnun fakat bana göre beş kuruş etmez onun için ucuz lastik alıp kullanmayı düşünüyorum

mücahit

vwTürk Üyesi
İsim
Mücahit
Soyisim
ERDEM
Aracınızın Markası
Ford
Aracınızın Modeli
Mondeo
Mesleğiniz
Muhasebe
Piyasada ucuz diye tabir edilen lastiklerden kullanıyorum bende hocam gerek konfor gerek ses gerekse yol tutuşu açısından hiç memnun değilim.kışlık lastiklerim bundan daha konforluydu.benim tavsiyem kaliteli yumuşak hamurlu bi lastik almanız

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SedatAdanurr

vwTürk Üyesi
İsim
H.Sedat
Soyisim
ADANUR
Yumuşak lastikte Michelin'i tek geçerim.Yalnız yük felan taşıyorsanız Michelin'i tavsiye etmem hamurundan dolayı çabuk aşınıyor ve tabanı erken bozuluyor bence Petlas,Nankang,Falken gibi markalara yönelin.

mehmets

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
.
Falken,hem yumuşak hem sessiz.

bilalsen

vwTürk Üyesi
İsim
bilal
Soyisim
şen
Lastik güvenlik için çok önemli bence ucuza kaçılmamalı

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahim_s

vwTürk Üyesi
İsim
ibrahim
Soyisim
şenel
cevaplarınız için teşekkür ederim
en iyi lastiği bile alsnız 50.000 km gidiyor beğenmediğimiz lastikte. daha evvel goodyear aldım sözde herkes memnun fakat bana göre beş kuruş etmez onun için ucuz lastik alıp kullanmayı düşünüyorum
Ben goodyear aldım ilan kez kullanıyorum yol tutuşu frenleme gerçekten on numara

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
Daha önce Nexen marka 205 55 r16 kar tipi lastik kullandım, g.koreli fena değil, en azından 5bin ş.içi ve 5bin uzun yolda sıkıntı yapmadı ama daha sonra Petlasa geçtim, daha üstün diyebilirim ayrıca Türk malı..

kul

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Yurdakul
Daha önce Nexen marka 205 55 r16 kar tipi lastik kullandım, g.koreli fena değil, en azından 5bin ş.içi ve 5bin uzun yolda sıkıntı yapmadı ama daha sonra Petlasa geçtim, daha üstün diyebilirim ayrıca Türk malı..
Öncelikle konuya dahil olup cevap veren fikir belirten bütün arkadaşlara teşekkür ederim.2011 yılında aracı aldığımda 5 yazlık ( stepne dahil ) 5 kışlık Goodyear aldım. Kışlıklardan aldığımdan beri performansından memnun kalmadım. Üstelik çok sesli bir lastik sırt deseni güzel fakat performans sıfır.Goodyearın eski halinden eser yok Yazlıklarda ise 3.senenin sonun da su koyverdi ses yapıyor yağışlı havalarda kaydırıyor.Aracım aile aracı.Binek olarak şehir içi ve tatile giderken uzun yolda kullanıyorum tek elden. Başta dediğim gibi hangi lastik olursa olsun ömrü 50.000 km.Onun için markaya değil de lastiğe para verip denemeyi düşünüyorum.Umarım mantığım beni yanıltmaz.

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
Ahmet Bey bende sizin gibi kişisel aile amaçlı kullanıyorum, zaten akademisyenim yük vs hiç bir şekilde işim olmuyor. Acaba siz aracınıza C kodlu kamyonet lastiğimi yoksa normal binek lastiğimi takıyorsunuz.? Belirttiğinize göre bayağı bir lastik almışsınız ondan merak ettim. Ben normal binek lastik kullanıyorum (205 65 R15 94H) kışlık için sadece önlerde Lassa snowways, onun dışında dört tekerde petlas. Tavsiye ederim, kışlık lassalarda bitince onları da petlasa çevireceğim (lassa bir tık daha iyi aslında ama petlas daha cebe hitap ediyor).

kul

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Yurdakul
Ahmet Bey bende sizin gibi kişisel aile amaçlı kullanıyorum, zaten akademisyenim yük vs hiç bir şekilde işim olmuyor. Acaba siz aracınıza C kodlu kamyonet lastiğimi yoksa normal binek lastiğimi takıyorsunuz.? Belirttiğinize göre bayağı bir lastik almışsınız ondan merak ettim. Ben normal binek lastik kullanıyorum (205 65 R15 94H) kışlık için sadece önlerde Lassa snowways, onun dışında dört tekerde petlas. Tavsiye ederim, kışlık lassalarda bitince onları da petlasa çevireceğim (lassa bir tık daha iyi aslında ama petlas daha cebe hitap ediyor).
Kendi güvenliğim için C kodlu yük lastiği kullanıyorum malum araç hem ağır hem süratli.Yazlık kışlık lastik ve jantlarım ayrı ayrıdır

kul

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Yurdakul
Kendi güvenliğim için C kodlu yük lastiği kullanıyorum malum araç hem ağır hem süratli.Yazlık kışlık lastik ve jantlarım ayrı ayrıdır
Ankara da bazı servis yapan arkadaşlarla konuştuğumda Petlası bizim araçlar çok çabuk bitiriyor dediler Petlas ı onun için eledim araştırmalarım devam ediyor

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
Ahmet Bey, bugün dayımla görüştüm kendisi 30 yıldır (20 yıl minibüs sonra taksiye çevirdi) ticari araç şöförlüğü yapıyor ve mal sahibi aynı zamanda, GT Radial diye bir marka önerdi, yanlış hatırlamıyorsam Endonezya üretimi dedi, inanılmaz derecede memnunmuş, ben de bu markaya yoğunlaştım. Bir de Nexen markasının Roadstone adında taşeronuda varmış ona da bakabilirsiniz (Petlas-Starmax gibi)..

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Petlas kaliteyi düşürdü diye biliyorum. Brisgestone, Lassa, Michelin'den şaşmayın

musabuyuk

vwTürk Üyesi
İsim
musa
Soyisim
buyuk
Petlas kaliteyi düşürdü diye biliyorum. Brisgestone, Lassa, Michelin'den şaşmayın
Metin Bey haklısınız ama 205 65 R15C ölçüsünde firmaların internet sitelerindeki fiyatlarda Petlas'ın 1 adet lastik fiyatı 220 TL ve bu rakam belirttiğiniz diğer kaliteli firmaların 1 adet lastiklerinden sırası ile; Bridgestone'dan 150 TL, Lassa'dan 140 TL ve Michelin'den 170 TL daha ucuz. f/p oranına göre Petlas daha iyi gibi, yanlış mı düşünüyorum ??

ibrahim_s

vwTürk Üyesi
İsim
ibrahim
Soyisim
şenel
Metin Bey haklısınız ama 205 65 R15C ölçüsünde firmaların internet sitelerindeki fiyatlarda Petlas'ın 1 adet lastik fiyatı 220 TL ve bu rakam belirttiğiniz diğer kaliteli firmaların 1 adet lastiklerinden sırası ile; Bridgestone'dan 150 TL, Lassa'dan 140 TL ve Michelin'den 170 TL daha ucuz. f/p oranına göre Petlas daha iyi gibi, yanlış mı düşünüyorum ??
Musa bey bende patlasın kalitesinden uzak duranlardanim çevremde kullanan arkadaşlar sırf fiyatı makul buldukları için kullaniyorlar

ibrahim_s

vwTürk Üyesi
İsim
ibrahim
Soyisim
şenel
Güvendiğim bir siteden fiyatlara baktım Petlas 250 bridgestone 320, prelli 350 ,goodyear 375, micheline 410 TL yani en uygun yine petlas

Üst Alt