vw turkiye distributoru ve memnuniyetsizlikte zirve

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
Volkswagen = müşteri memnuniyetsizlik abidesi

Mayıs2015 sonunda doğuş otodan alınan bir jettanın hikayesidir;

1- Direksiyon yamuk. Rot ayarı yapıldı.
2- Direksiyonda ses var. Sabit hız kontrolü (sh) hata verdi ve çalışmadı. Direksiyon airbag makarası değişti. Ses kesilmedi. Korna kısmı denildi. Direksiyona bir işlem daha yaptılar. Ses kesildi korna bozuldu. Korna platinlerini düzelttik dediler. Hala tutukluk yapıyor. Sh güncel yazılım yüklendi dediler. Nerdeyse 100 km test etmisler , sorun yok dediler. Sabah yine calismadi. Artik nasil test ettiler Allah bilir.
3- sh yine hata verdi. Direksiyon tus takımı değişti bu sefer. Direksiyonu yamuk takmislar. Bir 100 km daha test etmisler, oldu dediler. Servisten cikip yakit aldim. SH denedim yine calsmiyordu.
4- sh yine çalışmadı. Direksiyon tesisatta problem varmış, tamirat yaptılar. Artik ne yaptilar Allah bilir. 40-50 km kullanmislar araci test icin. Sorun halloldu dediler. Ayni aksam yine calismadigini hordum.
5- sh yine çalışmadı. Tesadufen dogus otomotivin teknik muduru inceledi araci. Çözümü Almanya da bilmiyormus. Beklemekten baska yapacak birsey yokmus.

Arac daha 1.5 2 aylik. Toplam 250 km kadar srvis test etti. 10 is gunu kadar srviste kaldi. Hala sorunu cozemediler. Internette arastjrdim. Vw guney afrika distributoru ayni giderilemeyen SHK sorunu yuzunden araci degistirdi 2 gun once. Değişim talep ettim iki kez. Haliyle cevap negatif. Avukata devrettim. Yarin ihtarname ile basliyoruz. Artik hakimi ikna ederler.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hamitco

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Hamit
Soyisim
Y.
Geçmiş olsun. Umarım en kisa zamanda yasal süreç biter ve aracınızı değiştirirler.

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
Geçmiş olsun. Umarım en kisa zamanda yasal süreç biter ve aracınızı değiştirirler.
Artik arac degisimini kabul etmiyorum. bu kafadaki bir distributorle olmaz bir daha. Yasal faizi ile fatura iadesi olacak talebimiz.

hamitco

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Hamit
Soyisim
Y.
Artik arac degisimini kabul etmiyorum. bu kafadaki bir distributorle olmaz bir daha. Yasal faizi ile fatura iadesi olacak talebimiz.

Hayırlısı olsun.

aprilia

vwTürk Üyesi
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
Merakla takip ediyor olacağız durumunuzu.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Çok doğru bir yol, tebrik ederim, Doğuş oto işte

Fording

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
Araç değişimini kabul etmezler neden direk firma ya kaçıyor fatura elde patlıyor araba bence en güzel yolu seçmişsiniz gelişmeleri yazarsanız seviniriz...

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
sorunu kabul ediyorlar. cozumu imalatci dahi bilemiyormus simdilik. dogus otomotive gore biz boyle bozuk bozuk binmeliyiz araca demekki. Arac zaten 2 aylik. 1 aydir bunlarin pesinde kosuyorum arabamdaki arizayi gidersinler diye. Masallah piskinlikte cigir actilar. Hem arabayi test araci gibi sok tak sok tak, sonra sorunu bulamayinca almanyada bilmiyor sorunu deyip topu taca at ve musteriye artik ne zaman sorun cozulurseAllah bilir diyecek kadar basit bir kurum oldugunu goster.
Aracinda bu tip bir sorun olan varsa direk gitsin servise kayit actirsin. parasini pesin aldiklari bir donanimi calistirmak zorundalar. Calistiramiyorlarsa o zaman geregini yapacaklar. Bu kanun, yasa tanimaz insanlar hak, adalet ne demek bilmiyorlar. oyle musteri memnuniyeti anketi yapmakla olmuyor bu isler. bu arada serviste dogus etimesgut. arabayida ordan almistim

serlilo

vwTürk Üyesi
İsim
Servet
Soyisim
M.
Tamir etmesini bilmediğiniz arabayı neden sattınız diyecek hakim lazım. Sonucu merakla bekliyoruz Allah sabır ve kolaylık versin.

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
Kör topalda olsa ben adaletin tecelli edeceğine inanıyorum. Bu hak hukuk tanımaz insanlar meydanın boş olmadığını anlamalılar. Ayaklarının altında dolaşan adamlar olarak görüyorlar bizleri demekki bu kadar veriye ve veri(siz)liğe rağmen hala müşteriye vermeleri gereken hizmeti vermiyorlar.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Kör topalda olsa ben adaletin tecelli edeceğine inanıyorum. Bu hak hukuk tanımaz insanlar meydanın boş olmadığını anlamalılar. Ayaklarının altında dolaşan adamlar olarak görüyorlar bizleri demekki bu kadar veriye ve veri(siz)liğe rağmen hala müşteriye vermeleri gereken hizmeti vermiyorlar.
Tipik karatersiz bir davranışın Doğuşcası....Özetlemek gerekirse TSI motorlar ilk çıktığında da özellikle Golf lerde turbo arızaları çok gündemde olmuş, Almanya da fabrika 3 kez aynı turbo arızası neticesi birebir araç değişmi yaparken bizim Türkiye VW Distribütörlüğünü asla ama asla ülkemize sokmayan, sokturmayan -Sevgili Nergis TV(Bildiğiniz NTV) sahibi Ferit ŞAHENK bey olur kendileri- Doğuş Oto ailesi o zamanda 3 kere aynı arıza kaydı olmasın diye turbo pallerini, wasgate arızalarını bahane ederek(sanki onlar turboya ait parçalar değil) birebir değişime gitmemiş ve vatandaşımız TR de mahkemeyi kazanamamış(YAndaş Yargı) fakat pes etmemiş ve Almanya fabrika ile yaptığı yasal başvuru ve işleyişler ile hakkını kazanmış ve bir çok araç değişimi için bir yol açılmıştı.....

Kısaca bu özellik sadece Doğuş oto (VAG) araçlara has değil elbette...Toyota dünya da 2 ülkede(Macaristan ve Türkiye) fabrikasyon '0' km den itibaren olan D-4D motorlarını bile bile piyasaya sürmüş, emsal davaları(dünyadaki) kabul etmemiş ve millete eziyet etmiştir. Bireysel dava açmayan kimsenin aracını değişmemiştir....(Not:Araçlar 10.000 km de 2 lt civarı yağ eksiltmekte ve rodajları sıkıntılı imişti.)vs.vs.vs.vs

Burada asıl sorun Tofaşın yıllar önce sağ aynayı parayla satması, Skodanın Paspasları araçtan alıp size parayla satması gibi kalitesiz bir algı yönetimi...Maalesef milletimizde otomobil 'ARAÇ' değil 'AMAÇ'...Bununda sebepleri vardır elbet 44.000 tl olan Skoda Octavia aracın size vergilerle yaklaşık 75.000 satılması en büyük etken....

Uzun lafın kısası bizler bilinçli oldukça bu adamlar da ona göre adım atmak zorundalar....DAvranışınzdan ötürü tekrar tebrik eder, netice hakkında bilgi ve paylaşımlarınızı beklerim...

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
Tipik karatersiz bir davranışın Doğuşcası....Özetlemek gerekirse TSI motorlar ilk çıktığında da özellikle Golf lerde turbo arızaları çok gündemde olmuş, Almanya da fabrika 3 kez aynı turbo arızası neticesi birebir araç değişmi yaparken bizim Türkiye VW Distribütörlüğünü asla ama asla ülkemize sokmayan, sokturmayan -Sevgili Nergis TV(Bildiğiniz NTV) sahibi Ferit ŞAHENK bey olur kendileri- Doğuş Oto ailesi o zamanda 3 kere aynı arıza kaydı olmasın diye turbo pallerini, wasgate arızalarını bahane ederek(sanki onlar turboya ait parçalar değil) birebir değişime gitmemiş ve vatandaşımız TR de mahkemeyi kazanamamış(YAndaş Yargı) fakat pes etmemiş ve Almanya fabrika ile yaptığı yasal başvuru ve işleyişler ile hakkını kazanmış ve bir çok araç değişimi için bir yol açılmıştı.....

Kısaca bu özellik sadece Doğuş oto (VAG) araçlara has değil elbette...Toyota dünya da 2 ülkede(Macaristan ve Türkiye) fabrikasyon '0' km den itibaren olan D-4D motorlarını bile bile piyasaya sürmüş, emsal davaları(dünyadaki) kabul etmemiş ve millete eziyet etmiştir. Bireysel dava açmayan kimsenin aracını değişmemiştir....(Not:Araçlar 10.000 km de 2 lt civarı yağ eksiltmekte ve rodajları sıkıntılı imişti.)vs.vs.vs.vs

Burada asıl sorun Tofaşın yıllar önce sağ aynayı parayla satması, Skodanın Paspasları araçtan alıp size parayla satması gibi kalitesiz bir algı yönetimi...Maalesef milletimizde otomobil 'ARAÇ' değil 'AMAÇ'...Bununda sebepleri vardır elbet 44.000 tl olan Skoda Octavia aracın size vergilerle yaklaşık 75.000 satılması en büyük etken....

Uzun lafın kısası bizler bilinçli oldukça bu adamlar da ona göre adım atmak zorundalar....DAvranışınzdan ötürü tekrar tebrik eder, netice hakkında bilgi ve paylaşımlarınızı beklerim...
Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. Kendilerini kaf dağının zirvesinde görüyor bu insanlar. Yasa, nizam, kanun tanımıyorlar. Her taraf yargıtay içtihatları ile doluyken, bu adamlar bu kadar rahatlığı nereden buluyor anlamıyorum. En azından benim durumum ayıplı malın sözlük karşılığı resmen. Adalet bir yanıt verecek, ama 6 ay, ama 1 yıl ama 5 yıl sonra...

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Maalesef en büyük sorun burada içtihatlar öyle bi algıda ki ülkede kabul görmemiş ve her içtihat içerien konu için illaki bireysel dava açmak şartmış olgusu yaratıldıu bu ülkede....
En basiti Cam Filmi emsal karar var ama hala Polis ceza yazmakta ama polis değil hatalı olan sistem, ceza yazma olanağı veren ve bu cezayı kabul görmeyen 2 farklı ve çakısan adalet mekanizmasından birini iptali şart iken kimsenin hala umrunda değil....
Ülkemizde her konu bu şekilde maalesef....

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
İnsanın kalbi temiz olacak arkadaş. Allah görüyor yeminle. Avukatımın ofisinden çıktım. Taksiye bindim, ofisime giderken Doğuş Otodan Müdire Hanım aradı ve sürecin kendilerini çok üzdüğünü söyleyerek aracımı Doğuş oto olarak değiştirmek istediklerini söyledi. Cidden şaşkınım, lakin keyifli bir şaşkınlık bu :)

aprilia

vwTürk Üyesi
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
Vay be. Basarinizdan ötürü sizi kutlarım.

JettaFAN

vwTürk Üyesi
İsim
Emre
Soyisim
Düzgün
markayı rezil etmektense sıfır araç çıkışı daha hesaplı geldi doğuş otoya :) neyse hayırlı olsun.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Çok şaşırdım valla, sizin adınıza çok sevindim. Hadi bakalım hayırlısı.

Fording

grattis

vwTürk Üyesi
İsim
Göksel
Soyisim
Erkan
valla soyle bir durum var ki aracimin aynisindan yok (sanirim 160lik oldugu icin) yeni siparis kasim sonunu buluyor. baska arac secersem eger:
1- Yeni passat trendline agustos ortasi teslim. eksi tarafi arac bombos. jettam highlinedi.
2- golf 1.4 150 bmt act comfirtline sunroof haric hersey uzerinde bemen teslim. baska bir diger golf 1.4 125 higline agustos teslim. golfunde tek dezavantaji bagaj kucuk jettaya gore.

araclarin hepsi beyaz ve dsg. siz olsaniz jetta icin 4 ay beklermisiniz yada yukardaki araclardan birinimi secersiniz?

aracin bende kalmasinda km olarak sorun olmazmis bayi oyle dedi. ama dunya hali kaza olur, parkta biri kapiyi carpar sonra ugras dur. baklemenin tek sorunu bu.

siz olsaniz ne tercih ederdiniz?
not: fiyatlar birbirine cok yakin

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Passat ya da beklerim şahsen, aile iseniz bagaj önemliyse Golf yetersiz kalacaktır.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt