VW Porsche'yi Alır mı? Alır...

spawnie

vwTürk Üyesi
İsim
spawnie
Soyisim
spali
VW Porsche'yi Alır mı?

Almanya'nın en büyük gazetelerinden birisi olan der spiegel, VW'nin 8.000.000.000€ (yazım hatası yok 8 milyar euro) karşılığında porsche'nin %49.9 hisselerini satın alacağını duyurdu. bu satışın 23 temmuz gibi gerçekleşmesinin beklendiğini duyuran der spiegel eğer bu satış gerçekleşirse Porsche'nin VW kontrolüne geçen 11. marka olacağını bildirdi. VW'nin kontrolündeki diğer markalar ise Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Scania. Skoda, VW ve VW Ticari araçlar.

atmaca_er

1
vwTürk Üyesi
İsim
Orhan ÖZDEMİR
rakamla 8 milyon yazı ile 8 milyar...

güce güç katıyor her geçen gün...

erkan0075

vwTürk Üyesi
İsim
Erkan
Soyisim
ÖZKAYA

Almanya'nın en büyük gazetelerinden birisi olan der spiegel, VW'nin 8.000.000.000€ (yazım hatası yok 8 milyar euro) karşılığında porsche'nin %49.9 hisselerini satın alacağını duyurdu. bu satışın 23 temmuz gibi gerçekleşmesinin beklendiğini duyuran der spiegel eğer bu satış gerçekleşirse Porsche'nin VW kontrolüne geçen 11. marka olacağını bildirdi. VW'nin kontrolündeki diğer markalar ise Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Scania. Skoda, VW ve VW Ticari araçlar.
Porsche ve VW'nin sermaye yapıları o kadar girift hladeki, hani Türkçesiyle kimin eli kimin cebinde belli değil. 1 yıl önce de Porsche'nin VW'nin kontrolünü devralacağını konuşuyorduk.
Neyse, bu iş çok uzadı, ben ikisini de satın alayım da bu karışıklık son bulsun.:zıp:

excalibur24

vwTürk Üyesi
İsim
A. Yavuz
Soyisim
Soylu
Porsche ve VW'nin sermaye yapıları o kadar girift hladeki, hani Türkçesiyle kimin eli kimin cebinde belli değil. 1 yıl önce de Porsche'nin VW'nin kontrolünü devralacağını konuşuyorduk.
Neyse, bu iş çok uzadı, ben ikisini de satın alayım da bu karışıklık son bulsun.:zıp:
En güzeli hocam al gitsin uğraştırma bizi..doğuştan da distribütörlüğü alırsın vwturk'e verirsin...:komiikk:

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Bir ara da Porschwagen oluyorlardı, ucundan dönüldü

Şimdiki senaryo volksche

AKIN88VW

vwTürk Üyesi
İsim
cihan
Soyisim
AKIN
imzalar atılmış hayırlı olsun....

karizzmma

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
çavuşoğlu
porsche nin zaten o rakama yakın batağı var mecbur kaldı vw devretmeyi
bu gün kimse almasa porschyi 1 sene gitmez iflaz bayrağını çeker zaten

Garfield®©

vwTürk Üyesi
İsim
REYHAN
Soyisim
ÇELİK
yeni ve uygun fiyatlı spor markamız: porschwagen :)

spawnie

vwTürk Üyesi
İsim
spawnie
Soyisim
spali
resmi açıklama geldi VW porsche'nin %42sini 3.3. Milyar Euro'ya satın aldığını açıkladı. Bu ortaklıktan ortaya çıkan dev gücün yeni bir marka altında faaliyet göstermesi de söz konusu. Telafuz edilen yeni marka " AUTO UNION "

Silverbullet

vwTürk Üyesi
İsim
Çağrı Omaçer
ben bu isi anlayamadım bi turlu kim kimi alıo fortune dergisindede gectigimiz ayların birinde hicbirini atmam bulabilirim o sayıyı die tahmin ediorum porchenin ceo su ile roportaj vardı ve yuzde bilmem kacını satın aldık vw nin yuzde 50sinide yakında alıcaz gibi bi roportajı vardı ne oluo ne bitio bnmde kafam karıstı ama mantıklısı olan vwnin porcheyi satın alabılıo olması tabiki:)

DOCKA

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
demirel
ben bu isi anlayamadım bi turlu kim kimi alıo fortune dergisindede gectigimiz ayların birinde hicbirini atmam bulabilirim o sayıyı die tahmin ediorum porchenin ceo su ile roportaj vardı ve yuzde bilmem kacını satın aldık vw nin yuzde 50sinide yakında alıcaz gibi bi roportajı vardı ne oluo ne bitio bnmde kafam karıstı ama mantıklısı olan vwnin porcheyi satın alabılıo olması tabiki:)
+ 1 bende Porsche VW yi alıyor diye haber okudum ama şimdide tersine döndü

spawnie

vwTürk Üyesi
İsim
spawnie
Soyisim
spali
aslında ikinizinde okudukları doğru. zaten burda ki durum birinin diğerini satın alması değil bu iki "alman" firmasının güçlerini birleştirmeleri. Bu yüzden kimin kimi satın aldığının bir önemi yok. Büyük ihtimalle hukuki veya muhasebesel nedenlerden dolayı Porshce'nin VW'yi almasandan vaz geçip bu yöntemi uyguladır. Zaten Porsche gibi bir firmanın VW gibi bir devi satın alması kadar abes bir şey olamaz dı. birisi Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Scania. Skoda, VW ve VW Ticari araçlar gibi markalar ile resmen otomotiv devi, diğeri ise iyi arabalar üretip iyi cirolar yapan bir otomotiv firması.

brmx

vwTürk Üyesi
İsim
Berk
Soyisim
Yenipınar
Kimin kimi satin aldigi, neye ne oranda ortak oldugu bence bizim icin onemli degil diye dusunuyorum. Sonucta bu tip ortakliklarin artmasi biz son kullanicilarin hizmet kalitesini arttiricaktir (Seat ve Skoda'da oldugu gibi). Bizim icin de onemli olanin bu oldugunu dusunuyorum. Tabi Fiyatlarin Kaliteyle ters orantili ilerlemesi de en buyuk temennimiz :) .

erkan0075

vwTürk Üyesi
İsim
Erkan
Soyisim
ÖZKAYA
Bu ortaklık Doğuş'un fiyat listesine yansımasında. :)

- Bu Golf neden bu kadar pahalı?
- Porsche ile ortak bir şirket tarafından üretildiği için.

AYDİNY

vwTürk Üyesi
İsim
AYDIN YILDIRIM
Soyisim
aydın yıldırım
bize ne? isteyen istediğini alsın.Volkswagen firmasından bir ,iki araba araba aldınız neredeyse firmaya ortak zannettiniz kendinizi.istediğini alır istediğini satar.

volkswagen germany ben bir mail atayım şimdi,alacaksanız alın almayacaksanız türk ortaklarınız hisselerini gözden geçirmeye başladı diyim.

AYDİNY

vwTürk Üyesi
İsim
AYDIN YILDIRIM
Soyisim
aydın yıldırım

spawnie

vwTürk Üyesi
İsim
spawnie
Soyisim
spali
bize ne? isteyen istediğini alsın.Volkswagen firmasından bir ,iki araba araba aldınız neredeyse firmaya ortak zannettiniz kendinizi.istediğini alır istediğini satar.

volkswagen germany ben bir mail atayım şimdi,alacaksanız alın almayacaksanız türk ortaklarınız hisselerini gözden geçirmeye başladı diyim.
"bize ne" diye düşünüyorsan o zaman bende sana "sana ne" diye bilirim. Seni ilgilendirmiyorsa git başka yerde dalganı geç. sen zaten bu tip firma birleşmelerinin son kullanıcıya nasıl bir etkisi olacağı konusunda bir fikir sahibi olamıyorsan bu konuda da yorum yapabilme yetkinliğine sahipde değilsindir. Dur sana en basit çekilde anlatmaya çalışayım. birden fazla üretici ortak olarak hareket ediyorsa bu üreticiler araçların belli başlı parçalarında ortak üretime, orta ar-ge (araştırma-geliştirme), ortak pazarlama stratejilerine imza atabilirler. Bunların hepsi de senin benim gibi son kullanıcının cebinden çıkan paraların azalması demektir. Gerek satın alma noktasında gerekse servis hizmeti aldığınızda ödeyeceğiniz rakamların azalması anlamına gelir. İşin sadece maddi boyutu değil bir hizmet boyutu var. Aynı gruptan olan araçların alabileceği hizmetlerinde çapı genişler. Diyelim ki senin bir audi'n var ama şehrinde yetikili audi servisi yok. yada tatile gittiğin yerde. Bir çok konuda ortak alt yapıları kullanan bir VW servisinden de istediğin yardımı alabileceksin çünkü ikisininde arkasında VW var ve ikisininde distribütörü Doğuş oto. Bu ne anlama geliyor sana çözüm yaratma konusunda da büyük artıları olur bu tip birleşmelerin. Ama bütün bunlardan "bize ne" değilmi? Ya da en azından sana ne!

Taner Meşe

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
taner
Soyisim
meşe
"bize ne" diye düşünüyorsan o zaman bende sana "sana ne" diye bilirim. Seni ilgilendirmiyorsa git başka yerde dalganı geç. sen zaten bu tip firma birleşmelerinin son kullanıcıya nasıl bir etkisi olacağı konusunda bir fikir sahibi olamıyorsan bu konuda da yorum yapabilme yetkinliğine sahipde değilsindir. Dur sana en basit çekilde anlatmaya çalışayım. birden fazla üretici ortak olarak hareket ediyorsa bu üreticiler araçların belli başlı parçalarında ortak üretime, orta ar-ge (araştırma-geliştirme), ortak pazarlama stratejilerine imza atabilirler. Bunların hepsi de senin benim gibi son kullanıcının cebinden çıkan paraların azalması demektir. Gerek satın alma noktasında gerekse servis hizmeti aldığınızda ödeyeceğiniz rakamların azalması anlamına gelir. İşin sadece maddi boyutu değil bir hizmet boyutu var. Aynı gruptan olan araçların alabileceği hizmetlerinde çapı genişler. Diyelim ki senin bir audi'n var ama şehrinde yetikili audi servisi yok. yada tatile gittiğin yerde. Bir çok konuda ortak alt yapıları kullanan bir VW servisinden de istediğin yardımı alabileceksin çünkü ikisininde arkasında VW var ve ikisininde distribütörü Doğuş oto. Bu ne anlama geliyor sana çözüm yaratma konusunda da büyük artıları olur bu tip birleşmelerin. Ama bütün bunlardan "bize ne" değilmi? Ya da en azından sana ne!
Arkadaşın başka bir derdi var galiba kardeşim. ramazan arifesi birbirimizin kalbini kırmaya hiç gerek yok. onun için önemli olmayan bir olay ama yaptığı yorum ilgilileri için kırıcı umarım o kardeşimizde farkındadır.

Egelee

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
Egelee
E iyide bunlar her sene birbirlerini satin alan firmalar :) siz neyin kavgasini yapiyorsunuzki :D

Devletten vergi düsürmek icin 1 sene volkswagen Porscheyi diger senede Porsche Volkswageni aliyor

Üst Alt