• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Vw pheaton 5.0 tdi bilgi lutfen.

Uurcan

vwTürk Üyesi
Merhaba degerli arkadaslar. Ben forumda daha yeniyim ve okudugum yorumlar gayet kaliteli ve bilgili insanlar tarafindan yapiliyor. Ogrenmek istedigim vw pheaton 5.0 tdi arac almayi dusunuyorum. Kendim bulgaristandayim ve bu araclarin fiyatlari gayet uygun. Bu araclarin kronik sorunlari ve ozellikle 5.0 tdi motorun kronik arizalari varmidir nasil bir motordur. Bilgileriniz icin tesekkur ederim ☺

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
5.0 TDI ye hemde Phaeton a binen biri yok diye biliyorum forumda. 5.0 vay anam vay kulaga hos geliyor ama burda cebe hos gelmez :)

kahtalı_mıçı

vwTürk Üyesi
Bulgaristanı bilmem ama ben ülkemize göre yorum yapayım; çıkma yedek parça sorunu olabilir, bakım sorun olabilir (aracın dilinden anlayan usta bulamayabilirsin ve her vw ustası da anlamaz. Çünki aracı ülkemizde pek kullanan yok) yakıt, vergi, sigorta, kasko (opsiyon) bir çok masrafı ve maliyeti olabilir. Zaten doğuş oto bir dönem getirdi, sonra baktı ki ilgi görmedi bir daha getirmedi. Arıza, bakım, onarım, yedek parça gibi kalemleri yetkili servisten temin edeceğini de düşünürsek eğer çıta baya yükselmiş olacak.
Genel yaşı itibariyle iyi bakılıp, düzgün kullanılmamış araçta sorun çıkarmaya/yaratmaya meğillidir. Bunun dışında kullanım ömrünü tamamlamış veya tamamlamak üzere olan parçalar vardır, hepsinin genel olarak elden geçmesi gerek.
Yaşadığınız yerde bunlar sorun olmayacak ve tüm masraflarını karşılayacak durumdaysanız, 5.0 motor ve birde dizel olunca asfaltı kazır diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uurcan

vwTürk Üyesi
Tsk ederim cevabiniz icin. Bulgarstanda bu modellerin fiyatlari 2004 2007 model arasi 10.000 dolara bulunabiliyor. Daha modelli olanlar mesela 2010 2013 arasida 3.0 tdi olanlarda 20 ila 30 bin dolar arasinda. Parca konusunda sorun cikacagini dusunmuyorum almanyadan getirtmek tr ye gore daha kolay olacaktir. Burada vergi durumu bizde ki gibi olmadigi icin binmek sorun olmuyor acikcasi :) kullanicisi var bizdeki gibi deil :) yine de tsk ederim saolun.

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
Tsk ederim cevabiniz icin. Bulgarstanda bu modellerin fiyatlari 2004 2007 model arasi 10.000 dolara bulunabiliyor. Daha modelli olanlar mesela 2010 2013 arasida 3.0 tdi olanlarda 20 ila 30 bin dolar arasinda. Parca konusunda sorun cikacagini dusunmuyorum almanyadan getirtmek tr ye gore daha kolay olacaktir. Burada vergi durumu bizde ki gibi olmadigi icin binmek sorun olmuyor acikcasi :) kullanicisi var bizdeki gibi deil :) yine de tsk ederim saolun.
pheaton gibi arabaları Türrkiye'de paran olsa da alsan bile kullanmak zor , vergi sistemi belimizi büküyor. 2000cc hacimli 2.0TDi audi a4 2008 model otomobile 627*2 olarak 1254 TL vergi ödüyorum. Yurt dışında vergi yükü bu kadar ağır değilse senin yerinde olsam hiç düşünmeden alırım. Parça bozulduğunda da Bulgaristan AVrupa birliğinde olduğundan rahatlıkla kargo geliyor. Türkiye'de kargoda sıkıntı bazı satıcılar kargo yapmıyor yada fiyat yüksek oluyor.

Uurcan

vwTürk Üyesi
Parca sorunu yok vergi bu sekilde fais deil o yuzden kullanicisi cok. Simdi arastirmadayim almanyadan da bakiyorum araca. Zaten burdaki 300 bin km yapmis araclar bile cok diri. Araci aldigimda resimlerini paylasacagim.

Üst Alt