VW Phaeton'u karşılaştıralım hadi....

TSI

vwTürk Üyesi
İsim
ÜZEYİR
Soyisim
ÖZGÜR
saolun arkadaşlar öle walla bi an Volkswageninde küçük bi firma olmadığnı istediğinde neler yapabildiğini bildiğim kadarı ile anlatmak istedim

_cem_

VWTURK Gold Member
İsim
Cem
Soyisim
ü.
TSI' Alıntı:
arkadaşlar burada çoook şeler etkendir bu işe ayrtıya girersek bilen bilir phaeton hiiiç küçüsenecek makine deil

MOTOR
1 pheaton w8 420hp
2 audi a8 w8 410-430 vw ile bu sınıfta aynı motor teknolojisinden faydalandıklarını biliyorum
3 Mercedes s500 5,500cc 388hp
4 BMV 740 4000cc 306hp

TEKNOLOJİK DONANIM
1-audi- pheaton sebep derseniz bizim firmamızda war pheaton bilen bilir bu arabayı bu arabanın şöförü bu arabayı tam anlmıyla kullamak için 2 aydan fazla kursa gitti we bu araba ilk geldiğnde kendini öle bi tanıttıki en akıllı araba lakabı idi arabada tam 50 adet beyinwar(Kontrol ünitesi) ki audi ile nerede ise aynı klasmanda üretimde ki ama pheaton anlamda bi adım daha önde
2 kesinlikle mercedes diyorum ki mercedes firmasının en eskiden beri teknolojide en önde olan firma olduğunu bilirki bu arabasında son derece ön planda bunlar yine bilen bilir bazı firmalar elektronik diye anpul kullanırken adamlar CAN hatlı otomobil yaptı seri üretim olarak ( BU SIRALARDA AUDİDE konsept yapmıştı bu sistemde arabalardan)
3 BMW ki bizim ülkemiz we dünyanın en az dmek az gelir bi çok ülkesinde bilinir
şu anda en üst sewiyelerde teknolojiyi kulanan ünlü bi markadır we bi çok modelinde çoooook firmanın üstünde bi Firmadır

ÜNLÜLÜK ( MARKALIK)

1kesinlikle MERCEDES :dünyanı her ülkesinde her dalda her alanda en ön we en prestijli sınıfda giden bir marka daha yoktur bunu herkez bilir
2 BMW prestij sınıfına en iyi hizmet firmalar arasında en iyi olanlardan bu yolda büyük adımlar atmış we hep prestili sınıfa araba üretmekte olan bi firmadır
3 audi almanya da özellikle olmak üzere kendini birçok ülkede hem lüks sınıfta ispatlamakta olan hemde orta sınıfta kendini iddalı bi şekilde kanıtlamış bir firmadır
VOLKSWAGN ise audi ile bazen aynı bazda ama genlinde orta sınıfa hükmetmiş ve bu sınıfta kendini ispatlamış bi firma

bncede bu şekilde herkezin düşüncesi farklıdır ama

genel kılasmanda herkez bilir otomobil sektöründe kıralların kıralı MERCEDES'TİR

:guneslen: :guneslen: :guneslen: :guneslen: :guneslen:
Kesinlikle katılıyorum.W12'ye binme fırsatım olmuştu araç kesinlikle yıkılıo,hele arka koltuğu anlatılmaz yaşanır cinsten..Mercedes'in bi eski kasa S,Bmw 7 serisinin'de son,makyajlı kasasına da bindim hepsi çok güzel,ama iyinin de iyisi vardır..A8'e binemedim o içimde kaldı işte:D:D:D

TSI

vwTürk Üyesi
İsim
ÜZEYİR
Soyisim
ÖZGÜR
voldermort' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum.W12'ye binme fırsatım olmuştu araç kesinlikle yıkılıo,hele arka koltuğu anlatılmaz yaşanır cinsten..Mercedes'in bi eski kasa S,Bmw 7 serisinin'de son,makyajlı kasasına da bindim hepsi çok güzel,ama iyinin de iyisi vardır..A8'e binemedim o içimde kaldı işte:D:D:D
onada binersin sıkma canını :D:D:D:D:D:D

YAMAÇ

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
Aşk Sakızı
Chao' Alıntı:
Üzeyir son noktayı koymuş :)
emirhan çağımız internet çağı ne yapıcaksın iştee :D:D:D
( çırak bana kızıcak şimdi )

CeM öZeR

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
İsmail CeM öZeR
TSI' Alıntı:
arkadaşlar burada çoook şeler etkendir bu işe ayrtıya girersek bilen bilir phaeton hiiiç küçüsenecek makine deil

MOTOR
1 pheaton w12 artık 450hp<<=====
2 audi a8 w12 =====>>450 hp <<====vw ile bu sınıfta aynı motor teknolojisinden faydalandıklarını biliyorum
3 Mercedes s500 5,500cc 382hp<<===
4 BMV 760 v12 6000cc 408hp
VOLKSWAGN ise audi ile bazen aynı bazda ama genlinde orta sınıfa hükmetmiş ve bu sınıfta kendini ispatlamış bi firma

bncede bu şekilde herkezin düşüncesi farklıdır ama

genel kılasmanda herkez bilir otomobil sektöründe kralların kralı MERCEDES'TİR

:guneslen: :guneslen: :guneslen: :guneslen: :guneslen:
Kardeşim farkındaysan bi kaç yanlışı düzelttim gösterdimde bunları.O krallığı paylaşan 2 firma var bunu bilmeni isterim.2000 yılından önceydi mercedes'in krallığı.Dikkatini çektimi bilmiyorum son yıllarda 2 firmanın tüm gelişmedeki tüm adımları eşit.O yüzden zamanla bu değişimi görücez bakalım kim daha büyük adım atarak rakibini ezicek görücez.:):)

TSI

vwTürk Üyesi
İsim
ÜZEYİR
Soyisim
ÖZGÜR
cem özer' Alıntı:
Kardeşim farkındaysan bi kaç yanlışı düzelttim gösterdimde bunları.O krallığı paylaşan 2 firma var bunu bilmeni isterim.2000 yılından önceydi mercedes'in krallığı.Dikkatini çektimi bilmiyorum son yıllarda 2 firmanın tüm gelişmedeki tüm adımları eşit.O yüzden zamanla bu değişimi görücez bakalım kim daha büyük adım atarak rakibini ezicek görücez.:):)

cem kusura bakama ben tam anlayamdım mercedese karşın hangi firmayı kıyaslamaktasın kusura bakma mazur gör beni tam anlayamadım yazdıklarını hangi firmayı kıyaslamaktasın

Caddy_Cik

VWTURK Gold Member
İsim
Cem
Soyisim
ÖDÜL
Hala üst sınıfta mercedes'ten daha ileri güvenlik unsurları bulunan bir araç olduğunu mu düşünüyorsunuz???

Sınıfında İLK'lerin yaratıcısıdır Mercedes...

İlk ABS

İlk Air-bag

İlk ESP

İlk Hava kontrollü elektronik süspansiyon

İlk Havayla şişerek ayarlanabilir koltuklar

İlk soğutmalı ve masaj yapan koltuklar

İlk Kazayı önceden algılayarak tedbirleri alan PRE_SAFE sistemi

İlk Elektronik kontrollü öndeki araçla mesafeyi otomatik olarak sabit tutan hız sabitleme sistemi DISTRONIC ve daha sayamadığım birçok şey

+Top gear gibi bir program bile S serisinin 7 ve A8 serilerine olan tartışılmaz üstünlüğünü açıkça kabul etmektedir.

Güneş

vwTürk Üyesi
İsim
Güneş KAYGUSIZTEK
bmw nin ilk lerini bilen biri yokmu yaww...

bence bunları iilk çıkartan mercedes omuştur geliştirende emin olabilirsinki bmw dir..bugün vites kolu olmayan arabayı kim üretme cesaretinde bulundu..yada en kolayı İ-Drive sistemi? bunlarda bmw nin ilkleridir bence.dünyada 2000cc de 6silindir kullanan tek firmada bmwdir..yada efendime sölim VAnos sistemi ilk kullananda bmw dir + çift vanosu yaratanda bmw dir..

Chao

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
Emirhan Rizaoğlu
GOLF5' Alıntı:
emirhan çağımız internet çağı ne yapıcaksın iştee :D:D:D
( çırak bana kızıcak şimdi )
Yamaç senin çıkrak sağlam geliyo valla yakında tamaşta mekatronik üzeyir olarak falan görmeyelim :dil: :D

Chao

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
Emirhan Rizaoğlu
guneskaygusuztek' Alıntı:
bmw nin ilk lerini bilen biri yokmu yaww...

bence bunları iilk çıkartan mercedes omuştur geliştirende emin olabilirsinki bmw dir..bugün vites kolu olmayan arabayı kim üretme cesaretinde bulundu..yada en kolayı İ-Drive sistemi? bunlarda bmw nin ilkleridir bence.dünyada 2000cc de 6silindir kullanan tek firmada bmwdir..yada efendime sölim VAnos sistemi ilk kullananda bmw dir + çift vanosu yaratanda bmw dir..
Mercedesin yanında BMW tarz arabası olmaktan ileri gidemedi hiç... özellikle bu konuda 2 firma var hiç teknoloji geliştirmeseler bile müşterisi hazırdır bunların 1. BMW, 2. Alfa Romeo

gigaworks

vwTürk Üyesi
İsim
Orkun
Soyisim
ERGÜN
bence vw pheaton markası nedeniyle çok küçümseniyor ama bana göre bu araçların içinde en iyisi o bana göre o kadar param olsa direk pheaton alırım o ne araç ya öyle içi yat gibi mübarek:Dklima panelleri bile ne mercedes ne de bmw öyle bişey yapmış ev kliması gibi açılıyo kapaklar havayı veriyo süper bir teknolojide üretilmiş ben her zaman nerde olursa olsun pheaton derim

CeM öZeR

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
İsmail CeM öZeR
TSI' Alıntı:
cem kusura bakama ben tam anlayamdım mercedese karşın hangi firmayı kıyaslamaktasın kusura bakma mazur gör beni tam anlayamadım yazdıklarını hangi firmayı kıyaslamaktasın
Sorman hata kardeşim mercedes'e kafa tutabilcek tek bi firma var buda son 6-7 senedir tabiki.Bu KRALlığı paylaşan firma AUDİ kardeşim.Audi anlatılmaz yaşanır.Bu saydığımız araçlardan 5 ine bindim mercedes'ede bindim V12 sine,7.60'a da bindim,bizim işyerinin açılışında A8 ve pheaton W12 yede bindim hepsi benzin içiyo ama A8 i farkını hepsinden çok belli ediyor.:):)

HUSNU

VWTURK Gold Member
İsim
Hüsnü
Soyisim
Güven

TSI

vwTürk Üyesi
İsim
ÜZEYİR
Soyisim
ÖZGÜR
cem özer' Alıntı:
Sorman hata kardeşim mercedes'e kafa tutabilcek tek bi firma var buda son 6-7 senedir tabiki.Bu KRALlığı paylaşan firma AUDİ kardeşim.Audi anlatılmaz yaşanır.Bu saydığımız araçlardan 5 ine bindim mercedes'ede bindim V12 sine,7.60'a da bindim,bizim işyerinin açılışında A8 ve pheaton W12 yede bindim hepsi benzin içiyo ama A8 i farkını hepsinden çok belli ediyor.:):)

hepsinin sürüşünü yaptınızmı?? bindin ama?? pheaton (kural ihlali olmaz inş.) ibre misal 100 diyelim 280 e kadar kesiksiz şişiriyor hemde öle bi koltuğa yaslanıyorsunki daha yol osa yapar diyolar malum bizim şirkette war ama bu araba bizdeki v10 TDI w12 bile dil o olsa ne olabileceğini düşenemiyom

ama demişin audi mercedesle krallığı paşlaşıyor bunu yaşayan bilir ben mercedeste çalışmış mercedeste özel eğitim almış bi kişi olarak bunu anca ilerde belki görebiliriz diyorum mercedes firması dünyada her dalda motor sanai yapan birkaç firmadan biridir

askeri taşıtlar,uçak motorları,deniz motorları ve normal otomobil üretmde en köklü ve ne teknolojik firmadır

venom

vwTürk Üyesi
İsim
Cihan KARABEKİROĞLU
1.mercedes (tartısmaya gerek bile yok)
2.audi (birincide olur ama mercedesten tek farkı o bir mercedes)
3.volkswagen (ilerleyen yıllarda birinciliğede oynayacagına eminim ancak vw bu segmette cok yeni)
4.bmw (yorum yok 7 serisi berbet bi araba onu 4. yapan diğerlerinin bu sınıfa dahil olmaması gerektiği)
çok önemli not: nasıl olurda 607 ve quattroporte bu sınıfa sokulurmu hiçç cokk komik olmus onlar orda

ayrıca mercedese binene kro diyen arkadasıma tek bişey solıyım mersedesi sakın tartısma bu sınıfta o bir mercedes s sınıfı s sınıfı dısında tartısılır ama s sınıfı ne denebiliki aslında tek bir şey denir oda:
- o bir
mercedes

giray_golfv

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet giray özdemir
ya tartısmak yanlıs o bır gercek dunyada bu karsılastırılan arabalar arasında bı sıralama var zaten dunyanın kabul ettıgı bı sıralama
1. MERCEDES & BMW (tercihe ve yasam bicimine baglı)
2. AUDİ A8
3. WV PHEATON

hepsine bindim bana uyan bmw tabi

Altug

1
VWTURK Gold Member
İsim
Altug
Soyisim
.
15 ay önce tartışılan bir konu hortlamış görünüyor :)

Sıralamaya katılan araçların çok fazla denk olduğu söylenemez.
Zira eğer bu listeden bir araç seçecek olsam ben Maserati'yi seçerim..

Maserati Quattroporte Sport GT (2006)
Beygir Gücü / Devir : 400 / 7000
Motor : V8, 4.2
Tork / Devir : 451 / 4500
Hızlanma : 0-62 mph , 0-100 kmh 5.2 s.
Son Sürat : 170 mph, 275 kmh

Kişiliğime uyuyor, ne yapayım :)

mtaha2

vwTürk Üyesi
İsim
M.Taha
1-mercedes s500
2-audi a8
3-ötesi yokk :D:D

DiAbLo

Forum Sorumlusu
İsim
Reha
Soyisim
Torun
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta
sıralamadaki araçlar eşit değil..Phaeton W12 olcaksa BMW de 760i, Mercedes S600 olmalıydı..

eşit şartlarda olacaksa da Mercedes 1., BMW 2., AUDI 3., VW 4. dür benim için..

Üst Alt