VW Passat B5.5 (3BG) Mercedes S320 Jant Montajı

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Farlarla iki hafta kadar uğraştıktan sonra hızımız kesilmiş gibi dururken ve rolantide'de jant aramaya devam ederken, Gökhan KİP Metin UYGUNTİN abinin forma uzak kaldığı bir dönemde yine jant lastik bakıyorken Metin UYGUNTİN abiyi özlemle anmak için açtığım konuyu bulup beni yıllardır jant lastik arayıp takamamış bir kişi olarak kamuoyuna duyurması ve watsapp üzerinden Ömer TÜRKŞANLI'nın çok kahırlı konuşması üzerine artık konu benden çıkıp Tüm forma mal olduğu için sonuca bağlanması gerekiyordu. Tabi yinede ilk girişimler başarısızlıkla sonuçlandı.

Bunlar bbs lm denemelerimiz. Ben oldum olası passata çok kollu jantları yakıştırmışım dır. Ama arka jantlar 9J ve lastikler 235 önler 8J ve lastikler 225 olduğundan arka kıvrım dam kıvamında oldu önler biraz içte kaldı. Specerle ayar çekilirdi belki ama yinede jantlar çok iddialı oldu. Birazda yaş itibariyle arabayla süren arasında uyumsuzluk olacağı düşüncesiyle biraz beklemede kalayım dedim.

Ben beklerken Ömer o kadar kahretti ki en sonunda kendi jantlarını söktü ve benim arabaya takıp denedik. Ama yine bir şeyler eksikti.

Bu aşamada ve öncesinde her akşam watsap gurubu üzerinden çeşitli jant modelleri fotoğraf paylaşımları tüm hızla sürüyor. Alternatiflerin çoğunlu audi ve Mercedes jantları üzerinde oluyor çünkü onlarda 5*112 jant kullanıyor. Sonrasında yine aynı ekibin yoğun tavsiyeleri üzerine Şaşmazda S320 jantlarını gördük ve bu gün Necdet Abi ile birlikte jantlara bakmaya gittik. Ömer'i de davet etmiştik ama Ömer inancını yitirdiğinden bizimle gelmedi. Halbuki sonuca ulaşmaya çok az bir mesafe kalmıştı. Neyse sonuç işte aşağıdaki gibi umarım beğenirsiniz.

Bu jantların ve lastiklerin orjinalden sapması %2.9 yani sıkıntı yaratmayacak bir değerde. İlk izlenimlerim.
Direksiyon ağırlaşmadı. Bumu lastiğin yeni sıfır olması ve hamurunun yumuşak olmasına bağladı Necdet Abi
Süspansiyon çok sert teğil. Arabada eibach 35mm yay var ama ona rağmen passatın arkasından tek elle basarak yaylandıra biliyorum halen, süspansiyonun çok sert hissettirmemesini passatın bu yönüne ve yine lastikleri sıfır km olarak almış olmama bağlıyorum.
Yol tutuşu hissedilir derecede arttı.
Çekiş zaten araba yazılımlı olduğundan hızlanmasında çok fark hissetmedim. Ama son hızı merak etmiyor değilim.
Eski lastiklerim kışlıktı çok sesli çalışıyordu bir önceki lastikler MICHELIN Primacy idi. Çıkma almıştım. Ses yapıyordu. Bu lastikler imperial, bunlar çok bilinmiş bir marka değil Ama Gökhan KİP kullandı memnun kalmış, uygun fiyata sıfır lastik olduğu için aldım. Frende kayma yapmıyor, sessiz bir lastik. Bu sessizliğini ne kadar korur, frende ne kadar uzun süreli başarılı kalır onu zaman gösterecek. Şimdilik bu kadar, lastik seçiminde yardımcı olan arkadaşlara yine buradan teşekkür ediyorum.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Abicim şükürler olsun allaha mübareklik Necdet abideymiş, bizimle olmadı valla ama en cefakar kesinilikle Gökhan bu konuda. Şaka bir yana biz artık ne yapacağız çok merak ediyorum, meşgale olmuştu valla sana jant lastik aramak:) Çok yerinde bir seçim oldu ama ağır arabaya ağır araba jantı giderdi kesinlikle kazasız belasız kullan abiciğim...

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
Zekeriya abimiz ile yaklaşık 3 yıldır jant arıyor bulamıyorduk (!) :D

Sanırım ilanlardan bugüne kadar yüzlerce jant üzerinde fikir beyan etmişliğimiz var, bunlardan en az 20-25 tanesini dükkanda gördük, 5-10 tanesini de araca taktırmak suretiyle test ettik. Yalnız bir türlü muaffak olamamıştık. Ömer abinin dediği gibi sevgili Necdet abimiz uğurlu geldi ve jant almak ona nasip oldu. :)

Şaka bir yana ben bu model jantı B5.5 Passat'a çok yakıştırdım, araç ile bütünleşti. 235/40/18 lastikler ise tabiri caizse cuk oturdu. Tekrardan maaşallah diyor güzel günlerde kullanmanı temenni ediyorum abicim :)

aprilia

vwTürk Üyesi
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
Yemin ediyorum photoshop gibi... Sanki hayali olur da, gerçekte uygulanamazmış gibi... Maşallah mükemmel olmuş.

N

NECBEY

Guest
Hayırlı olsun gerçekten değdi arabaya çok yakıştı ve kimliğini ortaya çıkardı güle, güle kullan... rabbime şükürler olsun... :duaci:

Ah Ömer ah sen nelere kadirmişsin... :sev2:

İki jant arasında ki fark bariz ortada...

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Abicim şükürler olsun allaha mübareklik Necdet abideymiş, bizimle olmadı valla ama en cefakar kesinilikle Gökhan bu konuda. Şaka bir yana biz artık ne yapacağız çok merak ediyorum, meşgale olmuştu valla sana jant lastik aramak:) Çok yerinde bir seçim oldu ama ağır arabaya ağır araba jantı giderdi kesinlikle kazasız belasız kullan abiciğim...
Ömer teşekkürler, sende az emek sarfetmedin. Şen tepelerde BBS LM'lerin peşinde koştuk. O jantlarda güzel durdu ama işte nasip mercedes jantlarındaymış.
Zekeriya abimiz ile yaklaşık 3 yıldır jant arıyor bulamıyorduk (!) :D

Sanırım ilanlardan bugüne kadar yüzlerce jant üzerinde fikir beyan etmişliğimiz var, bunlardan en az 20-25 tanesini dükkanda gördük, 5-10 tanesini de araca taktırmak suretiyle test ettik. Yalnız bir türlü muaffak olamamıştık. Ömer abinin dediği gibi sevgili Necdet abimiz uğurlu geldi ve jant almak ona nasip oldu. :)

Şaka bir yana ben bu model jantı B5.5 Passat'a çok yakıştırdım, araç ile bütünleşti. 235/40/18 lastikler ise tabiri caizse cuk oturdu. Tekrardan maaşallah diyor güzel günlerde kullanmanı temenni ediyorum abicim :)
Gökhan senin yerinde başka biri olsa benim arabanın lastiklerini sabotaj yapıp yakardı. Sabırlı adamsın vesselam. Ama yinede pes etmediğini bu gün jant bakmaya Necdet abiyle Konya'ya gidiyorum dediğimde, gelirim abi diye delefon da söylediğinde anladım. Sağol varol diyorum başkada bişey demiyorum.

Yemin ediyorum photoshop gibi... Sanki hayali olur da, gerçekte uygulanamazmış gibi... Maşallah mükemmel olmuş.
Teşekkürler Alparslan Bey.

Hayırlı olsun gerçekten değdi arabaya çok yakıştı ve kimliğini ortaya çıkardı güle, güle kullan... rabbime şükürler olsun... :duaci:

Ah Ömer ah sen nelere kadirmişsin... :sev2:

İki jant arasında ne kadar fark var görüyormusunuz?
Arbanın arkasındaki rangeroverci arkadaş farkettin mi? Necdet abi, Adama amma lüks arabalar geliyor lastik değiştirmeye.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Abi ama Vural abi ile kaç kez önermiştik sana bu jantları hatırlarsan, gerçekten Passat B5 ve B5.5 de Mercedes jantları çok iyi duruyor

MKIV

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Ömer
Soyisim
Bülent
Geniş kollu jantlar her zaman favorimdir sizin aracada çok yakışmış aracın görünüşü değişmiş daha heybetli duruyor.İyi günlerde kullanın.:)

kynmz

vwTürk Üyesi
İsim
Kaan
Soyisim
Yanmaz
:cool: güle güle kullanın

24DR979

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Uğur
Soyisim
Şahin
Hayırlı uğurlu olsun Abi güzel günlerde kullan.

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Hayırlı olsun yakışmış.

B5 v2 B5.5'e Mercedes ve Bentley jantları çok yakışıyor.
Bende SL55 AMG jantını çok seviyorum ama bulmak zordur heralde.

emre3843

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
emre
Soyisim
yucel
Mercedes jantlari tasarim olarak çok güzeller genelde. .5x112 olmasida vw gurubu icin ayrica güzel.passata jant takilacaksa kesinlikle mercedes grubundan bur jant takilmaliydi...cok yakışmış on numara 5 yıldız. .

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Konuyu öğrenir öğrenmez ilk söylediğim 5 kalın kollu Superb jantlari diye. Buda benzer jant ve başka jant düşünemiyorum kazasız belasiz abi hepimizi susturdun sonunda. Zevk sahibiymissin vesselam :dil:

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Hayırlı olsun . Çok yakışmış. Güle güle kullan

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Hayırlı uğurlu olsun Abi güzel günlerde kullan.
Teşekkürler.
Hayırlı olsun yakışmış.

B5 v2 B5.5'e Mercedes ve Bentley jantları çok yakışıyor.
Bende SL55 AMG jantını çok seviyorum ama bulmak zordur heralde.
Açıkçası be hep çok kollu ve ofsetli jantları beğenirdim. Sanırım o tarz biraz geçmişte kaldı. Bu jantları arkadaşların ortak karı olması nedeniyle aldım. Ama baktıkça bende çok sevdim ve iyiki almışım diyorum.
Mercedes jantlari tasarim olarak çok güzeller genelde. .5x112 olmasida vw gurubu icin ayrica güzel.passata jant takilacaksa kesinlikle mercedes grubundan bur jant takilmaliydi...cok yakışmış on numara 5 yıldız. .
Gerçekten mercedes, bmw ve audi jantları çok güzel oluyorlarlar. Yeni jenerasyon vw jantlarını pek sevemedim. Bir ara phonix (passat cc) jantı takmayıdüşüdüm. Ama onlar hem 17 inch hemde pahalı. İnterlagosun da modası geçti onun için o alternatifleri kullanamadım. Takabileceğim bir diğer jant aynı kasa.w8 pasat mandras jantları vardı. Onlada tr'de yok.
Konuyu öğrenir öğrenmez ilk söylediğim 5 kalın kollu Superb jantlari diye. Buda benzer jant ve başka jant düşünemiyorum kazasız belasiz abi hepimizi susturdun sonunda. Zevk sahibiymissin vesselam :dil:
Teşekürler metin hocam. Senin farlara ilişken tecrübenden yararlanacağım çok hususlar var.
Hayırlı olsun . Çok yakışmış. Güle güle kullan
Teşekkürler necati ustam. Jantla tam doldurdu. Bu da spacer ihtiyacını ortadan kaldırmış oluyor.

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Sorması ayıp kaça aldınız hocam?

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin