Virajda Vites Geçmemesi

golf75

vwTürk Üyesi
İsim
murat
Soyisim
gök
Arkadaşlar Golf 5 te şöyle bir sorunum var; Sağa doğru döndüğüm virajlarda doğal olarak araba sola doğru yatıyor , işte o anda araç virajı alırken vites değiştiremiyorum sanki debriyaj ayırmıyormuş gibi vitese geçiremiyorum fakat sola virajlarda böyle bir durum olmuyor dümdüz giderken de böyle bir sorun yok. debriyajda ayırmama gibi sorun zaten yok sadece soğuk havalarda ilk 2-3 dakika motor biraz ısınana kadar kalkışlarda debriyajdan kaynaklı silkeleme yapıyor sonra düzeliyor baskı balata değişimine kadar idare edeceğim. fakat virajlarda vites geçmemesi gibi bir sorun neden kaynaklanabilir şanzıman kulağında bir sorun yok

Yelovsy

vwTürk Üyesi
İsim
Ö.
Soyisim
A.
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
Ö.
Konuyla tam olarak alakası yok ama t5 caravellem dsg şanzıman nedense virajdayken vites değiştirmiyor direksiyon düzlendiği zaman değiştiriyor onun gibi bir durum olabilir diye düşünüyorum

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Motor şanzıman kulaklarında problem varda esnemeden dolayı vites geçişlerinde problem olabilir.
Ayrıca baskı ve balatayı en kısa sürede değiştirmeniz iyi olacaktır.

golf75

vwTürk Üyesi
İsim
murat
Soyisim
gök
evet necdet bey haklısınız sizinde dediğiniz gibi; yani problem aracın sağa viraj alırken motorun sola doğru fazla esnemesinden kaynaklanıyor sanırım yani başka da bir açıklaması yok. cevaplar için teşekkürler...

Üst Alt