VCDS / VAG COM Kodlama Bölümü

radiodecoder

vwTürk Üyesi
İsim
Kazım
Soyisim
Kazım
Arkadaşlar ABS beynin sökülmesi sebebi ile kodlar silindi. Bu kodları VCDS veya VAG-COM ile tekrar kodlayabilir miyiz? 2003 model 1.8T passat ESP li. Bilen arkadalar cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler...
ABS beyini sökülüp takılmasıyla kodlar silinmez,
ESP sistemli araçsa eğer, direksiyon açı sensörü adaptasyonu yapmanız ve ESP sürüş testi gerçekleştirmeniz, yanal ve dikey ivme sensör adaptasyonu yapmanız gerekir,
ayrıca farzı misal kodlar silindi,
aracınız eski model olduğu için tekrar vagcomla kolayca kodlayabilirsiniz, sadece aracın sağdan direksiyon, 4x2, üretim kıtası vs değerlere ait kod girilmesi yeterli, bunlarda zaten kodlamaya girildiğinde vag com da otomatik sarı renkli ek pencere olarak açılıp gösteriliyor zaten.

alantirikci

vwTürk Üyesi
İsim
Arif
Soyisim
Aydın
Evet Necati hocam bir döküman gönderdi ona göre abs kodlarını girdik. Sadece direksiyon adaptasyonu kaldı. Onuda yarın yapmaya çalışacağız. Bakalım sonuçları yazarım yarın buradan.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emreogut

vwTürk Üyesi
İsim
emre
Soyisim
öğüt
arkadaşlar 2011-2015 Kasa caddy'lerde VAGCOM ile amerikan parkları açabilen varmıdır aramızda?

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
2001 Bora TDI aracıma, VagCom kablo ile, yeni çipli anahtar tanıtabiliyorsak, ben de VagCom kablo alacağım. Bu konuda forumda tam bilgiye ulaşamadım. Bilgi sahibi olan var mı acaba?

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Vagcom ile kumanda kodlayabilirsiniz kumandanızı çoğaltabilirsiniz immolu anahtar yaptırmak içinse immo kodunu bilmeniz gerekir vagcom ile immo kodunu çıkaramazsınız

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Esasında kumanda çalışıyor. Yeni çip takıldığı için immo tanıtma gerekiyor.

İmmo kodunu, çipi aldığım elektronikçi arkadaşımdan öğrenmiştim. Bu durumda tanıtma ücreti vermektense, kablo almak daha mantıklı. O yüzden sormuştum...

radiodecoder

vwTürk Üyesi
İsim
Kazım
Soyisim
Kazım
Esasında kumanda çalışıyor. Yeni çip takıldığı için immo tanıtma gerekiyor.

İmmo kodunu, çipi aldığım elektronikçi arkadaşımdan öğrenmiştim. Bu durumda tanıtma ücreti vermektense, kablo almak daha mantıklı. O yüzden sormuştum...
Riskli işler bunlar,
Yedek anahtar yapacağım diye aracın immo bilgilerini silip durduk yere iş çıkarabilirsiniz kendinize.

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Cevabınıza teşekkür ederim. Sizi Stilo forumdan tanıyorum. Cipi aldığım arkadaşımın işi çok. O da immoyu silmeden yapmak için dikkat etmek gerek demişti. Bir türlü müsait vaktini denk getiremedik...

salcek

vwTürk Üyesi
İsim
salih
Soyisim
çiçek
Kaygusuz mesaj kutun dolu sanırım. Aracım otomatik ama behsettiğin kodları göremedim. bu kağıttakiler araçtakinin aynısı.
Şöyle ki;
Buradaki kodlar aracan boya , bijon aralığı , jant ölçüsü gibi bazı bilgileri iççeren etiketidir . Buradan her hangi bi kodlama yapılmaz

iPhone 6'dan Tapatalk

alantirikci

vwTürk Üyesi
İsim
Arif
Soyisim
Aydın
Burdan kodlama yapılmıyor buradan Login şifresi çıkarılıyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Riskli işler bunlar,
Yedek anahtar yapacağım diye aracın immo bilgilerini silip durduk yere iş çıkarabilirsiniz kendinize.
Bu videoda detayıyla anahtar tanıtımı anlatılmış. Bunu ben de yapabilirim. Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki?

[video]https://www.youtube.com/watch?v=htyjuktXyPc#t=396.931253[/video]

alantirikci

vwTürk Üyesi
İsim
Arif
Soyisim
Aydın
3BG için ne tür gizli özellikler açılıyor ? Nasıl yapılacağına dair küçük bir bilgi verebilir misiniz?

alantirikci

vwTürk Üyesi
İsim
Arif
Soyisim
Aydın
Tamam boşalttım mesaj kutusunu ben bakayım size dönerim

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Necati abi teşekkür ediyorum. Senin verdiğin bilgiler ile önce login kodu çıkardım sonrasında ABS Unit kodunu çıkardım. Çinden sipariş ettiğim VAG-COM 12.12 kablo bugün geldi ve abs kodlamasını yatım. Dediğiniz gibi ABS kodlamasını yaparken direksiyon açı sensörü kodlamasını da yapmanız gerekiyor. Eğer yapmazsanız sistem tekrar sıfırlıyor. Sadece ESP yi deneyemedim ama açıp kapanabiliyor düğmeden şimdilik sıkıntı yok. ABS çalışıyor ancak kodu sıfırlamadan önce ki esas arıza kodu olan 00283 (Wheel Speed sensör left 30-00 Open or short to plus) arızası hala yazıyor. Ama ABS çalışıyor. Bu konuda bir fikrin var mı?

AhmtOzdmr

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Özdemir
1- Arka LED`leri Halka seklinde kodlamak (Nissan Skyline gibi)

2- Uzun farı %15 civarında yakarak nasıl gündüz farı yapabilirim?

Golf 5'te bunu nasıl yapabilirim ?

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Bu videoda detayıyla anahtar tanıtımı anlatılmış. Bunu ben de yapabilirim. Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki?

[video]https://www.youtube.com/watch?v=htyjuktXyPc#t=396.931253[/video]
Bugün itibariyle Vag 15.7 kablom geldi ve anahtar tanıtmayı yaptım. Korkacak birşey yok, youtube sayesinde siz de yapabilirsiniz. İmmo kodunu bildiniz mi gerisi kolay...

burak4135

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
murat
Soyisim
SANDIKLI
Bugün itibariyle Vag 15.7 kablom geldi ve anahtar tanıtmayı yaptım. Korkacak birşey yok, youtube sayesinde siz de yapabilirsiniz. İmmo kodunu bildiniz mi gerisi kolay...
nedim hocam versiyonla alakası yok 10.6 yla bile tanıtırsınız
immo kodunu tacho alırsanız onlada okuyabilirsiniz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Ben zaten ileride yüksek modelle de kullanabilmek için 15,7 aldım. Arada çok fiyat farkı yok...

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Dün Win10 tabletimi açtığımda "Vcds uygulaması başlatılamadı" penceresi çıktı. Meğerse Vcds, başlangıçta çalışacak uygulamalara yerleşmiş. Programın kayıtlı olmadan çalışabilmesinden mütevellit, Windows defender iki tane truva atı bulup, karantinaya aldığı için, "Vcds uygulaması başlatılamadı" penceresi çıkıyordu. Programı sistem başlangıcından ve C sürücüsünden kaldırdım.

Programı beleş kullanmak için bence yapılması gereken şu;

Programı ihtiyaç olduğunda internet bağlantısını keserek kurarak, araçla ilgili işlemi yaptıktan sonra, programı sistem başlangıcında pasif hale getirmek. Gerçi; antivirüs truva atlarını bilahare yakalayınca program açılmayacağından, tamamen kaldırmak daha mantıklı. Arka planda bu truva atlarının ne haltlar yiyeceğini bilemeyiz.

Bilginize...

Üst Alt