• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Usta'ya Sor... (Ankara)

Bafratr

vwTürk Üyesi
İyi akşamlar, aracımin motor arıza isigi yanıyor, daha önce haftada bir yanıp kendiliginden sönüyordu 3 haftadır sönmedi, bilgisayar ile bağlanıp baktılar sensör hatası veriyormus,egr den olduğu iletildi. Temizlenmesi, degistirilmesi yada iptal edilmesi ile alakalı herkes farklı bir yorum yapıyor, ve yetkili servisten fiyat aldim. 3800 TL parça + 1800 TL işçilik isteniyor. Bu fiyat gerçekten cok yüksek. Nasıl ilerlemek aracın ömrü için daha uygun olur.

Bafratr

vwTürk Üyesi
İyi akşamlar, aracımin motor arıza isigi yanıyor, daha önce haftada bir yanıp kendiliginden sönüyordu 3 haftadır sönmedi, bilgisayar ile bağlanıp baktılar sensör hatası veriyormus,egr den olduğu iletildi. Temizlenmesi, degistirilmesi yada iptal edilmesi ile alakalı herkes farklı bir yorum yapıyor, ve yetkili servisten fiyat aldim. 3800 TL parça + 1800 TL işçilik isteniyor. Bu fiyat gerçekten cok yüksek. Nasıl ilerlemek aracın ömrü için daha uygun olur.
Ustam bu arada aracım 2011 model 1.2 TDI polo 127 bin km de. İyi aksamlar.

tt_ank

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
POLO
Aracınızın Modeli
2012
Mesleğiniz
MÜHENDİS
Ustam bu arada aracım 2011 model 1.2 TDI polo 127 bin km de. İyi aksamlar.
Merhaba,

Aynı arıza bende de geçen yıl oldu. Aracım 1.2 tdı 2012 bluemotion polo. Yetkili servis iyi niyet garantisinden 1.300 tl ye değiştirdiler. Parça parası aldılar ancak işçilik almadılar. Ben yaptırdıktan sonra araştırdığımda gerek olmadığını öğrendim. Özel servislerde egr valfini iptal ediyorlar.

brkdmr38

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Transporter
Aracınızın Modeli
T4
Mesleğiniz
Proje Sorumlusu
İsim Soyisim
M-Burak Demir
Bugün Tuna Oto Servisdeydik. Bir Bora Gösterdik Hem Mehmet M.Ustamızın Öngörüsü Hemde Benim Elektrik Alamamam Sonucu Vazgeçtik ve Kurtulduk. Tekrar Görüşmek Üzere Sn. Ustam ve Ankara

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Yazılımla egr sistemini kapattırın hem daha uygun fiyatı olur ayrıca bir daha egr hatası vermez bu işlem yapıldıktan sonra aracınızda hiç bir problem çıkartmaz

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Merhaba ustam 2015 Model 1.4 Polom var. İkinci viteste silkeleme yapıyor tümseklerden geçişte araba hereket halindeyken 2. vitese alıyorum gaza basınca devir 1000 lerde gaza tam basmama rağmen zor yükseliyor kendini zor topluyor. Bunun nedeni ne olabilir. Bilginiz varmı? Baskı balata 1 ay önce değişti. Teşekkür ederim.
Merhaba araç 2 viteste 1000 devirde kalkış yapmayı denerseniz zor toparlar normal vites değiştirme aralığında kullanırsanız sorun olmaz
Vites aralığı 2500/3000 devirdir

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Merhabalar. 2017 volkswagen crafter aracımda soğutma maddesi kontrol edin yazısı çıkıyor. Su deposu içerisindeki su aşağıya çekiyor. Kapağı açınca tekrar su seviyesi normal seviyeye geliyor, ve yazı kayboluyor. Su deposunda su eksiltme yok. Depo kapağını değiştirdim. Ancak sorun devam ediyor. Daha önce bu durumu yaşayanlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba aracınız suya kompresör veriyordur silindir contası yada silindir kapağında sorun olabilir

musa3474

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Yazılım Test
S.a ustam hayırlı işler
2016 1.2tsi polo dsg aracım var.Otoparklarda düz giderken otoparkdan çıkış için rampaya vurduğumda araç 2.vitesde çıkmaya çalışıyor.Sanırım daha sonra Yokuş sensörü devreye girip 1e almaya çalışıyor.Sonra devrini aldığından 1 düşük geliyor rampada 2 ye geçiyor.Ekranda 5-6defa hızlıca değişen 1-2-1-2-1-2 yazısı çıktı bende gemen manuele aldım.Dsg sorun mu yapmaya başladı yoksa normal bir durum mudur?Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Üst Alt