Usta'ya Sor... (Ankara)

Babaderler06

vwTürk Üyesi
İsim
Tolga
Soyisim
Can
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Öğrenci
Ustam golf 1.4 tsi bu ses normal midir?
Link :

• Yanıtla

Yunusgunduz

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Gunduz
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Öğretmen
Ustam kolay gelsin bende 1 6 bora 16valf bcb motor var benzinde çok yapmiyor ama gazda rölanti dalgalanmasi var kimisi emme manifolt contasi diyor kimisi direksiyon pompasi kimi boğaz kelebeği bu isin kesin bir cozumu var mi acaba hayirli isler

Babaderler06

vwTürk Üyesi
İsim
Tolga
Soyisim
Can
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Öğrenci

1907 nafri

vwTürk Üyesi
İsim
irfan
Soyisim
tunçel
Merhaba Arkadaşlar, bendeniz Forum üyesi M.Mehmet ŞENCAN İvedik sanayinde VW özel servis işletmekteyim.

Forum Koordinatörü Necdet abinin ricası üzerine; Vag Grubu ve diğer markalar konusunda her türlü teknik, mekanik, vb. konularda tecrübelerim doğrultusunda elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım herkese iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla.

Sayın ustam wolswagen golf 4 2001 model aracımın termostadını bozuk olduğu için değiştirdim ilk hareketten sonra 3veya 4 km gittikten sonra 90 derecede sabitliyor bu normalmi ikinci bir şık ilk çalıştırmada motor çok sallantılı çalışıyor ısındıktan sonra rölantide sallantılı çalışmaya devam ediyor boğaz kelebeğide temizlendi ama istediğim gibi değil yardımcı olursanız sevinirim

musti5400

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
Sağdur
Aracınızın Markası
Wolkswagen
Aracınızın Modeli
Bora 1.6 comf.o
Mesleğiniz
Öğretmen
Ustam kolay gelsin bende 1 6 bora 16valf bcb motor var benzinde çok yapmiyor ama gazda rölanti dalgalanmasi var kimisi emme manifolt contasi diyor kimisi direksiyon pompasi kimi boğaz kelebeği bu isin kesin bir cozumu var mi acaba hayirli isler
Bendede bora var.bu rölanti dalgalanması vardı.Memiş Ustaya götürdüm.hava hortumu.maf sensörü.boğaz kelebeği bir güzel temizlendi.manifoldun lastikleri eskimiş değişti.lpgcide enjektörden manifolda giden 4 hortumu komple vidalarıyla değişti.artık devir oynamıyor sabit kaldı.820 civarı.sabah istop etme sorunuda bitti.

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
İsim
Ramazan
Soyisim
Bozkurt
Aracınızın Markası
Seat
Aracınızın Modeli
Toledo
Mesleğiniz
Tekniker
Bendede bora var.bu rölanti dalgalanması vardı.Memiş Ustaya götürdüm.hava hortumu.maf sensörü.boğaz kelebeği bir güzel temizlendi.manifoldun lastikleri eskimiş değişti.lpgcide enjektörden manifolda giden 4 hortumu komple vidalarıyla değişti.artık devir oynamıyor sabit kaldı.820 civarı.sabah istop etme sorunuda bitti.
Yapılan işlemlere fiyat yazılsa en azından bizim gibi farklı illerde yaşayanlar "sanayi esnafı" tarafından yolunmasa. İşini hakkı ile yapan esnafı tenzih ediyorum.
Benimde manifold contası değişecek mesela kaç para gidecek bilmiyoruz :)
En azından bilgimiz olur 3 aşağı 5 yukarı neyse. Bide ustaya tarif ediyon suratlar beş karış.
Sağolsun forumda problemlerin çözümleri ile ilgili çok konu var. Memiş ustada bilgisini esirgemiyor teşekkürler.

Yunusgunduz

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Gunduz
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Öğretmen
Ne kadar tuttu hocam bilgi verirseniz

musti5400

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
Sağdur
Aracınızın Markası
Wolkswagen
Aracınızın Modeli
Bora 1.6 comf.o
Mesleğiniz
Öğretmen
Ne kadar tuttu hocam bilgi verirseniz
Yani ben egzantrik devir sensörünü de değişmiştim orjinali ile.Yine de malzeme parasını yazayım.Manifold lastikleri 70TL,üst kapak contası 70 TL,devir sensörü 150 TL,150 TL işçilik.Ayrıca lpgcide hortum değişimleri 120 TL.

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Sayın ustam wolswagen golf 4 2001 model aracımın termostadını bozuk olduğu için değiştirdim ilk hareketten sonra 3veya 4 km gittikten sonra 90 derecede sabitliyor bu normalmi ikinci bir şık ilk çalıştırmada motor çok sallantılı çalışıyor ısındıktan sonra rölantide sallantılı çalışmaya devam ediyor boğaz kelebeğide temizlendi ama istediğim gibi değil yardımcı olursanız sevinirim
Aracınız hava alıyordur muhtemelen
O yüzden sarsıntılı çalışıyordur
Aracı devirli kullanıyorsan hararetin çabuk Yükselmesi normal

aysecan1910

vwTürk Üyesi
İsim
aysecan
Soyisim
sarici
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
polo
Mesleğiniz
işçi
S.a usta 1996 Polo aracım var PC bagladık araca bu aralar stop etmeler gaz kesmeler çoğaldı benzin ve tüpte Boğaziçi kelebeği konum hatası verdi Boğaziçi kelebeğinin ömrü bitik mi yokuşlarda çok kalıyor gaz geziyor direksiyonu saf sola dönüşler de devir bir anda düşünüyoruz

Üst Alt