• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Usta'ya Sor... (Ankara)

Babaderler06

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Öğrenci
Ustam golf 1.4 tsi bu ses normal midir?
Link :

• Yanıtla

Yunusgunduz

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Öğretmen
Ustam kolay gelsin bende 1 6 bora 16valf bcb motor var benzinde çok yapmiyor ama gazda rölanti dalgalanmasi var kimisi emme manifolt contasi diyor kimisi direksiyon pompasi kimi boğaz kelebeği bu isin kesin bir cozumu var mi acaba hayirli isler

Babaderler06

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Öğrenci

1907 nafri

vwTürk Üyesi
Merhaba Arkadaşlar, bendeniz Forum üyesi M.Mehmet ŞENCAN İvedik sanayinde VW özel servis işletmekteyim.

Forum Koordinatörü Necdet abinin ricası üzerine; Vag Grubu ve diğer markalar konusunda her türlü teknik, mekanik, vb. konularda tecrübelerim doğrultusunda elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım herkese iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla.

Sayın ustam wolswagen golf 4 2001 model aracımın termostadını bozuk olduğu için değiştirdim ilk hareketten sonra 3veya 4 km gittikten sonra 90 derecede sabitliyor bu normalmi ikinci bir şık ilk çalıştırmada motor çok sallantılı çalışıyor ısındıktan sonra rölantide sallantılı çalışmaya devam ediyor boğaz kelebeğide temizlendi ama istediğim gibi değil yardımcı olursanız sevinirim

musti5400

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Wolkswagen
Aracınızın Modeli
Bora 1.6 comf.o
Mesleğiniz
Öğretmen
Ustam kolay gelsin bende 1 6 bora 16valf bcb motor var benzinde çok yapmiyor ama gazda rölanti dalgalanmasi var kimisi emme manifolt contasi diyor kimisi direksiyon pompasi kimi boğaz kelebeği bu isin kesin bir cozumu var mi acaba hayirli isler
Bendede bora var.bu rölanti dalgalanması vardı.Memiş Ustaya götürdüm.hava hortumu.maf sensörü.boğaz kelebeği bir güzel temizlendi.manifoldun lastikleri eskimiş değişti.lpgcide enjektörden manifolda giden 4 hortumu komple vidalarıyla değişti.artık devir oynamıyor sabit kaldı.820 civarı.sabah istop etme sorunuda bitti.

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat
Aracınızın Modeli
Toledo
Mesleğiniz
Tekniker
Bendede bora var.bu rölanti dalgalanması vardı.Memiş Ustaya götürdüm.hava hortumu.maf sensörü.boğaz kelebeği bir güzel temizlendi.manifoldun lastikleri eskimiş değişti.lpgcide enjektörden manifolda giden 4 hortumu komple vidalarıyla değişti.artık devir oynamıyor sabit kaldı.820 civarı.sabah istop etme sorunuda bitti.
Yapılan işlemlere fiyat yazılsa en azından bizim gibi farklı illerde yaşayanlar "sanayi esnafı" tarafından yolunmasa. İşini hakkı ile yapan esnafı tenzih ediyorum.
Benimde manifold contası değişecek mesela kaç para gidecek bilmiyoruz :)
En azından bilgimiz olur 3 aşağı 5 yukarı neyse. Bide ustaya tarif ediyon suratlar beş karış.
Sağolsun forumda problemlerin çözümleri ile ilgili çok konu var. Memiş ustada bilgisini esirgemiyor teşekkürler.

Yunusgunduz

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Öğretmen
Ne kadar tuttu hocam bilgi verirseniz

musti5400

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Wolkswagen
Aracınızın Modeli
Bora 1.6 comf.o
Mesleğiniz
Öğretmen
Ne kadar tuttu hocam bilgi verirseniz
Yani ben egzantrik devir sensörünü de değişmiştim orjinali ile.Yine de malzeme parasını yazayım.Manifold lastikleri 70TL,üst kapak contası 70 TL,devir sensörü 150 TL,150 TL işçilik.Ayrıca lpgcide hortum değişimleri 120 TL.

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Sayın ustam wolswagen golf 4 2001 model aracımın termostadını bozuk olduğu için değiştirdim ilk hareketten sonra 3veya 4 km gittikten sonra 90 derecede sabitliyor bu normalmi ikinci bir şık ilk çalıştırmada motor çok sallantılı çalışıyor ısındıktan sonra rölantide sallantılı çalışmaya devam ediyor boğaz kelebeğide temizlendi ama istediğim gibi değil yardımcı olursanız sevinirim
Aracınız hava alıyordur muhtemelen
O yüzden sarsıntılı çalışıyordur
Aracı devirli kullanıyorsan hararetin çabuk Yükselmesi normal

aysecan1910

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
polo
Mesleğiniz
işçi
S.a usta 1996 Polo aracım var PC bagladık araca bu aralar stop etmeler gaz kesmeler çoğaldı benzin ve tüpte Boğaziçi kelebeği konum hatası verdi Boğaziçi kelebeğinin ömrü bitik mi yokuşlarda çok kalıyor gaz geziyor direksiyonu saf sola dönüşler de devir bir anda düşünüyoruz

Zxcgordon

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
Uzman cavus

ustam araci yeni aldim. 2011 1.4 tsi golf. Araca 5 ay once tup takilmis sokturdum tupu sonrasinda 800 km yol yaptim sıkıntı yoktu bugun araci calistirdim durum bu. motor isininca sesi yariya dustu. Neden yapiyor olabilir?

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

ustam araci yeni aldim. 2011 1.4 tsi golf. Araca 5 ay once tup takilmis sokturdum tupu sonrasinda 800 km yol yaptim sıkıntı yoktu bugun araci calistirdim durum bu. motor isininca sesi yariya dustu. Neden yapiyor olabilir?
Ustanıza söyleyin zincir ve konumlandırıcıyı kontrol etsin...

invariant

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw tiguan 5N
Aracınızın Modeli
2.0tdi 4motion
Mesleğiniz
elk/elektronik müh.
İsim Soyisim
recep yılmaz
araç kaç km de , zincir uzamış olabilir.

toronto

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
crafter
Mesleğiniz
servis şöförü
Merhabalar. 2017 volkswagen crafter aracımda soğutma maddesi kontrol edin yazısı çıkıyor. Su deposu içerisindeki su aşağıya çekiyor. Kapağı açınca tekrar su seviyesi normal seviyeye geliyor, ve yazı kayboluyor. Su deposunda su eksiltme yok. Depo kapağını değiştirdim. Ancak sorun devam ediyor. Daha önce bu durumu yaşayanlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

invariant

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw tiguan 5N
Aracınızın Modeli
2.0tdi 4motion
Mesleğiniz
elk/elektronik müh.
İsim Soyisim
recep yılmaz
Merhabalar. 2017 volkswagen crafter aracımda soğutma maddesi kontrol edin yazısı çıkıyor. Su deposu içerisindeki su aşağıya çekiyor. Kapağı açınca tekrar su seviyesi normal seviyeye geliyor, ve yazı kayboluyor. Su deposunda su eksiltme yok. Depo kapağını değiştirdim. Ancak sorun devam ediyor. Daha önce bu durumu yaşayanlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

sistemde hava olabilir, motor soğukken yedek su deposunun kapağını açıp motoru 5-10 dk çalışıtırın, eksilen suyun üzerine ekleme yapın.

Ecel132

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Skoda octavia
Aracınızın Modeli
Rider 2004
Mesleğiniz
Elektrik teknikeri
Merhaba ustam skoda octavia 1.6 2004 model rider marka aracım 206 binde rektefe oldu nedenini tam bilmiyorum.
Usta rektefeden sonra araca 10w40 yağ koymuş ben sıfır motor olduğu için 1000 km sonra 5w40 koymayı düşünüyorum ustaya dediğimde bana 10w40 ın daha iyi olacağını 5w40 ın sorun olabileceğini söyledi siz ne düşünüyorsunuz acaba?

Ertugrul19

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
polo 1.4
Mesleğiniz
Devlet Memuru
Merhaba ustam 2015 Model 1.4 Polom var. İkinci viteste silkeleme yapıyor tümseklerden geçişte araba hereket halindeyken 2. vitese alıyorum gaza basınca devir 1000 lerde gaza tam basmama rağmen zor yükseliyor kendini zor topluyor. Bunun nedeni ne olabilir. Bilginiz varmı? Baskı balata 1 ay önce değişti. Teşekkür ederim.

ykeskmer

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Tiguan
Mesleğiniz
Lojistik
Merhaba Arkadaşlar, bendeniz Forum üyesi M.Mehmet ŞENCAN İvedik sanayinde VW özel servis işletmekteyim.

Forum Koordinatörü Necdet abinin ricası üzerine; Vag Grubu ve diğer markalar konusunda her türlü teknik, mekanik, vb. konularda tecrübelerim doğrultusunda elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım herkese iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla.

Merhabalar, iki sorum olacaktı, değerlendirmeye alabilirseniz çok memnun olacağım.
1-)1.4 tsi 122 hp aracımı yeni aldım. Tırtıklı yada parke taşlı yollarda ön sol taraftan gelen bir ses var, tırtır eden sallantıyla gelen bir ses. Asfaltta gelmiyor ama diğer yollarda kesinlikle geliyor. Ne olabilir acaba?

2-) Aracı alırken ekspertiz yaptırmadım, iki ay önceki eksper raporu var elimizde. Gergi Bilyasına not düşülmüş, "ses geliyor" diye. Bu nedir acaba.

Aracım 130.000 km'de. // Araç Tiguan 2012 :)

İyi günler diliyorum

Üst Alt