Usta'ya Sor... (Ankara)

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
İsim
Hasan
Soyisim
Ünsal
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Bugun Nasip Olursa AMF cordoba Almak için Ankaraya Geliyorum. Hem Mehmet Ustama Tanışıp Hem De Araca Baktıracagım Onayını Almamız Dogrultusunda Geri Kalan İşlemleri Yaptıracağım
Hayırlı olsun Ustam amf motorları çok sever 😁 Cuma günü yanına geleceğim inşallah ufak yay değişim işimiz var

27colak

vwTürk Üyesi
İsim
Ali
Soyisim
Colak
Aracınızın Markası
Wosvogen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Esnaf
Merhaba Arkadaşlar, bendeniz Forum üyesi M.Mehmet ŞENCAN İvedik sanayinde VW özel servis işletmekteyim.

Forum Koordinatörü Necdet abinin ricası üzerine; Vag Grubu ve diğer markalar konusunda her türlü teknik, mekanik, vb. konularda tecrübelerim doğrultusunda elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım herkese iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla.

mrba ustam bende yeniyim rica etsem bizim arizamizi degerlendirebilir misin.

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Aracı Mehmet Ustamıza Gosterdik Yapılacakları Ve Eksikleri Söyledi. Pazarlığımızı Ona Gore Yaptık Ve Satışımızı Aldık. Tekrardan Teşekkür Ederim Ustacım Tanıştığımıza Memnun Oldum
Hayırlı olsun kardeşim bende sana teşekkür ederim gönderdiğin hediyeler için

brkdmr38

vwTürk Üyesi
İsim
M-Burak
Soyisim
DEMİR
Hızlı Bir Ticaret Sonucu Aracı Kayseride Bakım Yaptırdığım Servisteki Ustamın Kardeşine Sattım(Sözünü Verdik Satış Pazartesi) Bir Ankara Seferinde Daha Görüşmek Üzere Mehmet Ustam ...

Mustafa_Oztekin

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
Öztekin
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Öğretmen
Ustam merhaba
Yeni almış olduğum 2002 polo 1.4 trendline 205binde aracımla ilgili bazı sorunlarım var. Araç lpg'li. Aracı geçen hafta aldım. 2 gün sonra arıza lambası yandı. Usta cihaza bağladı ve 17604 kodlu lambda sensörü arızası çıktı ve değişmesi lazım dedi. Ancak araştırdığım kadarıyla bu kronik sorun ve degisse bile aynı arızanın tekrar çıktığı yönünde.
Dün de sarı yağ ışığı yandı. Bu arıza akü değiştikten sonra çıktı. Ustaya danışarak 1 litre yağ ekledik ancak kontağı çevirince uyarı verip ışık yanmaya devam etti. Forumda devirli kullanmayla ilgili bazı bilgilere rastladım. Yaşadığım yer baya bi yokuş olduğundan haliyle yokuş yukarı 3000 civarı çıkıyorum. Ancak düz yolda 2500 civarı vites degistiriyorum. İlk aracım ve pek bilgi sahibi değilim.

VW_EmreBey

vwTürk Üyesi
İsim
Emre
Soyisim
Can
Aracınızın Markası
VW Golf 5 fsi
Aracınızın Modeli
2004
Mesleğiniz
Mühendis
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,aracı yeni aldim aldigimda arac 148.xxx kmdeydi uzun yola ciktim 900 km civari bir yol yaptim ve depoyu asla yarim depodan asagi dusurmedim ancak arac gittigim yerde bir kac gun sonra gaz yememeye basladi arac 3000 4000 devir ustune ne kadar dip gaz yaparsam yapayim cikmiyordu en son olarak aracla sanayinin yolunu tuttum ve arac tam sanayi girisinde stop etti ittire kaktira araci vw servisine aldik ve aracin deposunda su,benzin ve cok fazla derecede kum cikti herneyse benzin pompasini orjinali ile degistirdik depoyu tamamen olmasada temizledi usta ve bana 2 tane enjektör temizleyici at dedi depoya attım ilk baslarda cekiste vs hic bir sorun yoktu ama daha sonradan aracta yine cekis dusuklugu olmaya basladi ve halen devam ediyor ustaya en son sordugumda 1 tane daha enjektor temizliyici atmamı onerdi ama bu sefer onerisini dikkate almadim cunki zararli olabilecegini sorunun baska bir yerden kaynaklanabilecegini dusundum bir kac arastirma yaptim ama bir sonuca varamadim bu sorunla karsilasan birileri varsa yardimci olabilirmi ? Ayrıca aracı 2. Vitese alıp gazı köklüyorum bazen 50den 90a 6 snde cikiyorsa bu cekis dusuklugu oldugunda 10 snde cikiyor diyebilirim.ve uzerinen 3bin km yol yapmama ragmen sorun hala duzelmedi bir yerlerde hala tıkanıklık olabilirmi ?

Özcan5557

vwTürk Üyesi
İsim
Özcan
Soyisim
Kaygusuz
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Veteriner sağlık tek
İyi akşamlar ustam. 2002 model 1.6 16v bora aracım var. 4 yıldır bende ve büyük bir memnuniyetle kullanıyorum. Ancak son zamanlarda fren balataları eski olmamakla birlikte kasise düşünce Bremsbelag prüfen uyarısı veriyor. Stop edip tekrar çalıştırınca uyarı uyarı kayboluyor. Sorun neden kaynaklanabilir.

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Ustam merhaba
Yeni almış olduğum 2002 polo 1.4 trendline 205binde aracımla ilgili bazı sorunlarım var. Araç lpg'li. Aracı geçen hafta aldım. 2 gün sonra arıza lambası yandı. Usta cihaza bağladı ve 17604 kodlu lambda sensörü arızası çıktı ve değişmesi lazım dedi. Ancak araştırdığım kadarıyla bu kronik sorun ve degisse bile aynı arızanın tekrar çıktığı yönünde.
Dün de sarı yağ ışığı yandı. Bu arıza akü değiştikten sonra çıktı. Ustaya danışarak 1 litre yağ ekledik ancak kontağı çevirince uyarı verip ışık yanmaya devam etti. Forumda devirli kullanmayla ilgili bazı bilgilere rastladım. Yaşadığım yer baya bi yokuş olduğundan haliyle yokuş yukarı 3000 civarı çıkıyorum. Ancak düz yolda 2500 civarı vites degistiriyorum. İlk aracım ve pek bilgi sahibi değilim.
Lamda arızası araçta lpg olduğu için emisyon değerleri tutmadı için arızaya düşer
Yağ lambası içinde aracın akü kutup başını sökün 10 dakika bekleyin sönmesi lazım eğer sarı yağ lambası yanmaya devam ederse yağ seviye müşürü değişmesi lazım

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,aracı yeni aldim aldigimda arac 148.xxx kmdeydi uzun yola ciktim 900 km civari bir yol yaptim ve depoyu asla yarim depodan asagi dusurmedim ancak arac gittigim yerde bir kac gun sonra gaz yememeye basladi arac 3000 4000 devir ustune ne kadar dip gaz yaparsam yapayim cikmiyordu en son olarak aracla sanayinin yolunu tuttum ve arac tam sanayi girisinde stop etti ittire kaktira araci vw servisine aldik ve aracin deposunda su,benzin ve cok fazla derecede kum cikti herneyse benzin pompasini orjinali ile degistirdik depoyu tamamen olmasada temizledi usta ve bana 2 tane enjektör temizleyici at dedi depoya attım ilk baslarda cekiste vs hic bir sorun yoktu ama daha sonradan aracta yine cekis dusuklugu olmaya basladi ve halen devam ediyor ustaya en son sordugumda 1 tane daha enjektor temizliyici atmamı onerdi ama bu sefer onerisini dikkate almadim cunki zararli olabilecegini sorunun baska bir yerden kaynaklanabilecegini dusundum bir kac arastirma yaptim ama bir sonuca varamadim bu sorunla karsilasan birileri varsa yardimci olabilirmi ? Ayrıca aracı 2. Vitese alıp gazı köklüyorum bazen 50den 90a 6 snde cikiyorsa bu cekis dusuklugu oldugunda 10 snde cikiyor diyebilirim.ve uzerinen 3bin km yol yapmama ragmen sorun hala duzelmedi bir yerlerde hala tıkanıklık olabilirmi ?
Merhaba aracınızın markası modeli nedir

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
İyi akşamlar ustam. 2002 model 1.6 16v bora aracım var. 4 yıldır bende ve büyük bir memnuniyetle kullanıyorum. Ancak son zamanlarda fren balataları eski olmamakla birlikte kasise düşünce Bremsbelag prüfen uyarısı veriyor. Stop edip tekrar çalıştırınca uyarı uyarı kayboluyor. Sorun neden kaynaklanabilir.
Firen balatası ikaz uyarısı kablo soketini ve tesisatınızda sorun vardır

Segteam

vwTürk Üyesi
İsim
Kaan
Soyisim
Demir
Aracınızın Markası
Jetta
Aracınızın Modeli
Jetta
Mesleğiniz
Doktor
M.Şencan bey whatsuptan yazmıştım aramamı söylemişsiniz sağlık problemleri nedeniyle arayamadım.en kısa zamanda Konya'dan Ankara'ya geleceğim inş.jetta FSI zincir değişimi ve genel kontroller...gelmeden önce ararım...saygılar

Mustafa_Oztekin

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
Öztekin
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Öğretmen
Lamda arızası araçta lpg olduğu için emisyon değerleri tutmadı için arızaya düşer
Yağ lambası içinde aracın akü kutup başını sökün 10 dakika bekleyin sönmesi lazım eğer sarı yağ lambası yanmaya devam ederse yağ seviye müşürü değişmesi lazım
Ustam dun kutup başını söküp taktık o düzeldi. Ancak lambda sensoru için bu parçayı değiştirmeye gerek var mi. Değiştirince tekrar çıkar mı aynı arıza veya arıza ışığının yanması bir zarar verir mi

alakartia

vwTürk Üyesi
İsim
ahmet
Soyisim
Tok
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo tiguan
Mesleğiniz
Uzun yol surucusu
İsim Soyisim
Google
Selamünaleyküm degerli forum uyeleri ve paylasanlari ustam bi konu hakkinda bilginize basvurmak istiyorum ben fransadayim tiguan model aracimnvar bu aracimda 110 kmh dan itibaren yukseldigimde direksiyinda hafif bir bosluk olusiyor gaza bastigilda ise oturdugum yerden bile hissedilir bir sekilde vuruntu yada duz otobanda sanki tasli yolda gidermisim hissi veriyo ayni seyi polo model aracimda deniyorum onda oyle bi sorun yok yilda akip gidiyor sarsinti hissettirmiyor bu sorunu nasil cizebilirim servise gidiyorum servus sorunun onemli degil bisey olmaz diyor ama ben huysuzlaniyorum bu problemi turkiye izine gelmeden once yoktu ama trde rot balans yaptirdim besikler degisti ve sonrasinda oldu bu olay yardimlariniz icin cok tesekkur ediyorum şimdiden

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Ustam dun kutup başını söküp taktık o düzeldi. Ancak lambda sensoru için bu parçayı değiştirmeye gerek var mi. Değiştirince tekrar çıkar mı aynı arıza veya arıza ışığının yanması bir zarar verir mi
Aracın çalımasında çekişinde problem yoksa lamda sensörünü değiştirmenize gerek yok

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Selamünaleyküm degerli forum uyeleri ve paylasanlari ustam bi konu hakkinda bilginize basvurmak istiyorum ben fransadayim tiguan model aracimnvar bu aracimda 110 kmh dan itibaren yukseldigimde direksiyinda hafif bir bosluk olusiyor gaza bastigilda ise oturdugum yerden bile hissedilir bir sekilde vuruntu yada duz otobanda sanki tasli yolda gidermisim hissi veriyo ayni seyi polo model aracimda deniyorum onda oyle bi sorun yok yilda akip gidiyor sarsinti hissettirmiyor bu sorunu nasil cizebilirim servise gidiyorum servus sorunun onemli degil bisey olmaz diyor ama ben huysuzlaniyorum bu problemi turkiye izine gelmeden once yoktu ama trde rot balans yaptirdim besikler degisti ve sonrasinda oldu bu olay yardimlariniz icin cok tesekkur ediyorum şimdiden
Aracınıza tekrardan rot ve balans ayarı yaptırın sorununuz gidecektir

Özcan5557

vwTürk Üyesi
İsim
Özcan
Soyisim
Kaygusuz
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Veteriner sağlık tek
İyi günler ustam. 2002 model 1.6 16 v boranın triger seti ve baskı balata değişim maliyeti yaklaşık ne kadar olur. Sanayiye gitmeden önce ön bilgim olsun istedim.

alakartia

vwTürk Üyesi
İsim
ahmet
Soyisim
Tok
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo tiguan
Mesleğiniz
Uzun yol surucusu
İsim Soyisim
Google
Vermis oldugunuz bilgi icin cok tesekkurler bilginiz sayesinde buyuk bir masraftan kurtuldum

Üst Alt