Usta'ya Sor... (Ankara)

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Selamun aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 45 gün önce Bora Pasific 1.6 16v 2004 model benzin+lpg li aracımı hayırlısı ile aldım.
Aldığım zaman expertiz usta vs baktırdım ve aldım .
aldıktan bir hafta sonra şoför mahallinin ayak paspasının altında fazlası ile ıslaklık gördüm. ilk başta aracı yıkatıp bana verdiler kesin orayıda yıkamamış kurumadan verdiler diye düşündüm takii son 15 gündür tuhaf tuhaf arızalara rastlayıncaya kadar.
sorunlarımı sıralıyorum arkadaşlar umarım yardımcı olabilirsiniz.
Araç 3/4 marştan sonra çalışmaya başladı, tüm bujileri değiştirdim lpg kalibrasyon yaptım bilgisayara bağlatıp kalibrasyonda yaptırdım hata geç marş almaya devam ediyor.
ikinci ve en önemlisi araç benı yolda bırakmaya başladı sebebini bulamıyoruz araç hareket edip yürürken sanki gaz teli kopmuş gibi (Borada olmadığını biliyorum) rölantiye düşüp gaza basmama rağmen tepki vermiyor kontağı kapatıp 10/15 dk beklediğimde çalısıyor. bu arızadan dolayı trafikte ilerlerken 4. viteste araç rölantiye düştüğü için tırın biri arkadan beni ezmek üzereydi .
Mardinin küçük bi ilçesindeyim boradan anlayan usta yok deneyimlerinizi aktarabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor ? USTAM İNŞALALH BANA YARDIMCI OLURSUNUZ. ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Aleyküm selam 0544 336 7666 telefonla ulaşırsanız daha detaylı bilgi verebilirim

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği

aysecan1910

vwTürk Üyesi
İsim
aysecan
Soyisim
sarici
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
polo
Mesleğiniz
işçi
İyi günler Mehmet usta öncelikle hosgeldiniz foruma ;
1996 otomatık Polo aracım var. Araba ilerlerken 1.vitesten 2 vites e geçerken öne doğru ittiriyor diğer viteslerde böyle bir sorun yok.acaba sorunu nedir bu aracın? Birde d ile p arasında vites ile oynrken bir boşluk var spiral den ( halat) dan dolayı dediler buna bağlı bir sorun olabilir mi? Tşkler

aysecan1910

vwTürk Üyesi
İsim
aysecan
Soyisim
sarici
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
polo
Mesleğiniz
işçi
Merhaba ben muğladan yazıyorum 2009 model 1.4 tsi manuel 6 vites passat var aracı 80kmh hızı sonra teker rulman ugultusu gibi uğultu şeklinde ses yapıyor tüm viteslerde ve boşa attığım da da yapıyor bu sesi Burda yapılan işlemler tekerler degişti ön teker rulman ları değişti Ve ses şanzımandan geliyor teşhisi konuldu ama şanzıman açıp yaparız diyen pek yok Çıkma şanzıman almalısın diyorlar ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler (ses ilk başlarda az Dı ama yavaş yavaş artmaya başladı)
Sakın sakın Çıkma şanzıman a bulaşma üzülürsün

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
İyi günler Mehmet usta öncelikle hosgeldiniz foruma ;
1996 otomatık Polo aracım var. Araba ilerlerken 1.vitesten 2 vites e geçerken öne doğru ittiriyor diğer viteslerde böyle bir sorun yok.acaba sorunu nedir bu aracın? Birde d ile p arasında vites ile oynrken bir boşluk var spiral den ( halat) dan dolayı dediler buna bağlı bir sorun olabilir mi? Tşkler
İyi günler öncelikle şanzuman yağı değişmediyse değiştirin bu işlem sırasında selonoid valflerini temizlettirin sıkıkıntılı olan valf varsa değiştirin sorununuz geçecektir vites halatındaki boşluk şanzuman üzerinden küçük bi ayarla boşluk giderilebilir tabi tam teşhis için aracı görmek gerekir...

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Ustam Merhabalar
Bir kaç hafta önce 2000 Model 1.4 AHW motor polo aldım. Aracı aldıktan sonra sorunlar peşpeşe gelmeye başladı.
1. Araç hareket halinde yada rolentide klima açıkken stop ediyor.
2. Tekleyerek çalışma yapıyor ve kendi kendine rolentide devir değiştiriyor.
3. Hareket elindeyken kırmızı yağ lambası 7 8 kere yanıp dönüyor.
Bir çok usta gezdim hepsi bu motorlarda bunların kronik olduğunu söylüyor ama çözüm üretmiyor. Şu sebepten yapıyor bunu hallettiğimiz an çözülür demiyor hepsi deneme yanılma yoluna gidiyor. Hepsini söylediği şey
Tekleme ve stop için
Gaz kelebeği arızası temizlenecek olmazsa değişecek diyor yada siboplardan olduğunu söylüyor.
Yağ lambası içinde
Yağ müşürü
Karter ve yağ pompası temizliği yada değişimi
Son olarakta ekzantirik milleri ve kapağı deyicek diyor.
Yardımcı olursan çok sevinirim geceleri uyuyamaz oldum işin gücün rast gitsin

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Ustam Merhabalar
Bir kaç hafta önce 2000 Model 1.4 AHW motor polo aldım. Aracı aldıktan sonra sorunlar peşpeşe gelmeye başladı.
1. Araç hareket halinde yada rolentide klima açıkken stop ediyor.
2. Tekleyerek çalışma yapıyor ve kendi kendine rolentide devir değiştiriyor.
3. Hareket elindeyken kırmızı yağ lambası 7 8 kere yanıp dönüyor.
Bir çok usta gezdim hepsi bu motorlarda bunların kronik olduğunu söylüyor ama çözüm üretmiyor. Şu sebepten yapıyor bunu hallettiğimiz an çözülür demiyor hepsi deneme yanılma yoluna gidiyor. Hepsini söylediği şey
Tekleme ve stop için
Gaz kelebeği arızası temizlenecek olmazsa değişecek diyor yada siboplardan olduğunu söylüyor.
Yağ lambası içinde
Yağ müşürü
Karter ve yağ pompası temizliği yada değişimi
Son olarakta ekzantirik milleri ve kapağı deyicek diyor.
Yardımcı olursan çok sevinirim geceleri uyuyamaz oldum işin gücün rast gitsin
Merhaba iyi akşamlar
1 sorunuz hareket halinde stop etmesi araç hava alıyorsa yada gaz kelebeğinden yapar
2 sorunuz aracın teklemesi ateşleme sisteminden yapar yada benzin enjektörleri yada enjektör tesisatında sorun vardır
3 sorunuz yağ lambası yanması parça değişiminden önce yağ basıncının ölçülmesi gerek ölçüm yapıldıktan sonra basınç normalse yağ müşürü değişir sorun düzelir
Basın normal değilse yağ pompasına bakılacak

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Merhaba iyi akşamlar
1 sorunuz hareket halinde stop etmesi araç hava alıyorsa yada gaz kelebeğinden yapar
2 sorunuz aracın teklemesi ateşleme sisteminden yapar yada benzin enjektörleri yada enjektör tesisatında sorun vardır
3 sorunuz yağ lambası yanması parça değişiminden önce yağ basıncının ölçülmesi gerek ölçüm yapıldıktan sonra basınç normalse yağ müşürü değişir sorun düzelir
Basın normal değilse yağ pompasına bakılacak
Peki ustam bu arızanın egzantirik veya krank milleri ile bi alakası varmıdır

Goksijen

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
K
Selamlar.

Hocam 2015 model 1.2 tsi polo cjz kodlu araç için sağ ön cam düğmesi gerekiyor.Düğme ve kasasıyla beraber olacak şekilde orjinali elinizde bulunuyormu acaba ?

Varsa montaj dahil ne kadara mal olur.

Burakkcan

vwTürk Üyesi
İsim
Burakcan
Soyisim
Kaplan
Aracınızın Markası
Polo
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Öğretmen
Merhabalar 2 gun once teigeri değiştirdim.. servis v kayışınıza değiştirirsen iyi olur garantiye alırsın dedi... onuda degistirdim sonra arabadan rolatideyken biseylerin biseylere surttugunu animsatan bir ses gelmeye başladı.. yetkili servisi aradim cagirdilar tekrar gittim bugun.. ve motordan olmadigini klima kompresöründen olduğunu soledi yağ ölçün ve gaz ölçün yaptı...klima gazi 200ml eksik klima yağı hiç yoktu büyük ihtimal bundan dedi..ama bakımdan önce böyle bir ses yoktu dedim oda dei valla ben sana planı söylüyorum dedi ve 290 tl ye işçilik parası almadan yaptılar gaz ve yağ dolumunu ve ses gitmedi dediki kompresör arızası var ... kompresör değişecek dedi...5000 tl fiyat verdi...he bu arada o kısımda ki kayısı (v kayisini) çıkardığında ses kesiliyor .tekrar taktığında ses geliyordu...bu forumda burhan 55 adında bir arkadaşada aynısı olmuş ama sorunu bunları değiştirdiği halde bulamamış...ve enson jarj dinomosu bilyalarını değiştirince ses gitmiş sizce ne yapmalıyım?

Burakkcan

vwTürk Üyesi
İsim
Burakcan
Soyisim
Kaplan
Aracınızın Markası
Polo
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Öğretmen
Merhaba ustam 2 gun once trigeri değiştirdim.. servis v kayışınıza değiştirirsen iyi olur garantiye alırsın dedi... onuda degistirdim sonra arabadan rolatideyken biseylerin biseylere surttugunu animsatan bir ses gelmeye başladı.. yetkili servisi aradim cagirdilar tekrar gittim bugun.. ve motordan olmadigini klima kompresöründen olduğunu soledi yağ ölçün ve gaz ölçün yaptı...klima gazi 200ml eksik klima yağı hiç yoktu büyük ihtimal bundan dedi..ama bakımdan önce böyle bir ses yoktu dedim oda dei valla ben sana planı söylüyorum dedi ve 290 tl ye işçilik parası almadan yaptılar gaz ve yağ dolumunu ve ses gitmedi dediki kompresör arızası var ... kompresör değişecek dedi...5000 tl fiyat verdi...he bu arada o kısımda ki kayısı (v kayisini) çıkardığında ses kesiliyor .tekrar taktığında ses geliyordu...bu forumda burhan 55 adında bir arkadaşada aynısı olmuş ama sorunu bunları değiştirdiği halde bulamamış...ve enson jarj dinomosu bilyalarını değiştirince ses gitmiş sizce ne yapmalıyım?

Soner14

vwTürk Üyesi
İsim
Soner
Soyisim
Durak
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Güvenlik
Ustam hayırlı aksamlar .Aracım 2007 model 1.6 fsi passat. Aracta bir kac ay önce çekişten düşme düzensiz çalışma tekleme belirtileri oluştu. 3 ayrı Volkswagen özel servisine götürdüm sorunun yüksek basınç yakıt pompası olduğunu söylediler hata koduda bunu doğruluyor.Fakat bu pompayi değiştirmemize ragmen sorunlarda değişen birşey olmadi hatta 3 ayrı pompa denendi sonuç yine aynı çekiş problemi ilk çalıştırmada gaz yememe tekleme sorunu devam ediyor.Bu konuda bir fikriniz varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Ustam Merhabalar
Aracım 2000 model 6n2 kasa polo
araç benzinde klima açıkken sorunsuz ve stabil çalışıyor. Yanlız LPG geçip klima açtığımda hareket halinde debriyaja bastığımda, kırmızı ışıkta durunca ve park halinde 2000-3000 devir arası gaz verip ayağımı çektiğimde devir 500 kadar düşüp stop ediyor çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Emre06emre06

vwTürk Üyesi
İsim
Emre
Soyisim
Can
Aracınızın Markası
Wolsvogen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Yönetici
Merhaba bayramda aracım yolda kaldı
Servise çektik benzin pompası ve krank sensörü değişti sonrasında araba sabahları ilk 15 dakika gaz yememe tekleme çırpma gibi garip sıkıntılar yarattı araç tüpte daha çok yapıyor ve emision workship uyarısı veriyor bu 15 dakika içerisinde asr ışığı yanarak araç kendini korumaya alıyor. İstop edip geri çalıştırınca koruma kalkıyor araç kendine gelmeye başlıyor benzin pompasını tekrar değiştirdim fakat sorun devam ediyor bu krank sensörü sıkıntılı olabilir mi tekrar değiştirmem gerekiyor mu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum
Alıntı

Mellili015

vwTürk Üyesi
İsim
Ramazan
Soyisim
Günay
Aracınızın Markası
Volkswagen bora
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
Elektirikci
Merhaba aracım bora araç benzinden LPG geçince gaz pedalı ne hızlıca basınca araç rolante düşüp istop ediyor yolda giderken araç 2500 devirden düşünce tekleme başlıyor birde ışıkta durup kalkarken gaza yavaşça basınca hiç sıkıntı yapmadan hareket ediyor ama hızlı basınca araç tekleyerek kalkıyor bu durumda neresine bakitmaliyim yada neyi vardır bana yardımcı olabilir misiniz
Gaz ayarında bakittim kalibrasyon ayarı yaptırdım geçmedi

brkdmr38

vwTürk Üyesi
İsim
M-Burak
Soyisim
DEMİR
Bugun Nasip Olursa AMF cordoba Almak için Ankaraya Geliyorum. Hem Mehmet Ustama Tanışıp Hem De Araca Baktıracagım Onayını Almamız Dogrultusunda Geri Kalan İşlemleri Yaptıracağım

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
Bugun Nasip Olursa AMF cordoba Almak için Ankaraya Geliyorum. Hem Mehmet Ustama Tanışıp Hem De Araca Baktıracagım Onayını Almamız Dogrultusunda Geri Kalan İşlemleri Yaptıracağım
hayırlısı olsun insallah

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Aracı Mehmet Ustamıza Gosterdik Yapılacakları Ve Eksikleri Söyledi. Pazarlığımızı Ona Gore Yaptık Ve Satışımızı Aldık. Tekrardan Teşekkür Ederim Ustacım Tanıştığımıza Memnun Oldum
Hayırlı olsun güle, güle kullanın.
Mehmet ustanında eline sağlık.

Üst Alt