Usta'ya Sor... (Ankara)

06BIH698WW

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Makina Teknikeri
İsim Soyisim
Mustafa Yılmaz
Selamün Aleyküm ustam sana bir şey danışacağım ben ankaranın beypazarı ilçesinde ikamet ediyorum yeni bir araba aldım 2004 model passat exclusive 1.8 T araç aldım 266.xxx km de araçta şöyle bir sorun yaşıyorum sürekli olarak arıza lambası yanıyor aracta hem tüpte hem benzinde araç irkilme yapıyor gazladıgım zamanlar şöyle bir hissiyatı var saki gaza 10 sn basıyorum 7 saniyesinde motor görev yapıyormus gibi genelde sürekli olarak basıma geliyor bunu hangi sebeplerden yapabilir yanına mutlaka gelicem bu hafta içersinde gelmeden bi bilgi verirsen çok sevinirim biraz maddiyat acısından sıkıntı var o yüzden senden bilgi alayım dedim şimdiden çok teşekkür ederim.

ali1494

vwTürk Üyesi
İsim Soyisim
Muhammed Ali AKÜZÜM
Öncelikle aracınızı arıza tespit cihazına bağlayıp hangi arızaları vermiş görmek lazım muhtemel arızanız şanzuman devir sensörü
Merhaba Ustam dediğiniz gibi şanzıman devir sensörü değiştirdik araba düzeldi. Ama Kırmızı Işıkta durdum 60 sn üzeri ışık olduğu için vitesi boşa attım tekrar D ye alıp yürüdüm 3.cü viteste kalkış yaptı. 2 sefer öyle yaptı normal midir şu an yapmıyor ama ilerde sorun yapabilir mi ?

denizorhan

vwTürk Üyesi
İsim
deniz
Soyisim
orhan
Merhabalar Ustam 4 Tane Sorum var
1-araba yolda giderken bir anda direksiyon sertleşti akü lambası yandı arabayı sağa çektim geri çalıştırdım sıkınıt geçri fakat sağ önde kayışın ordan tıkır tıkır ses gelmeye başladı
2- araba motor soğukken sağ sola çevirdiğim zaman az bişey bile çevirsem stop ediyor ve geri çalıştırmaya çalışırken 2-3 saniye sonra zorlayarak çalışıyor marş basıyor ama çıkır tıkrı vs diyor ondan sonra 23 saniye zorlayarak çalışıyor motor soğukken ama
3- lpgde motor soğukken gaza bastığımda 1 saniye duraksıyor sonra gazı veriyor aniden
4- ustam araç bora 1.6 sr 2000 model comfortline hitler motor vites geri vites bastırıp geçirme aleti bozuldu sonra vites seçi kolu vs bozuk bende vites mekanizması var zaten onu takıcam değiştircem yani fakat geri vites yayı plastiği aparatı yok onu siz bulabilirmisiniz kırıkkaledeyim 40 dk yol arkadaşımda var sizden aldırırım varsa ?1555b02s-960.jpg

Son düzenleme:

ayhaninkaya

vwTürk Üyesi
İsim
ayhan
Soyisim
inkaya
M

Merhaba radyonuzun kendi kendine çalışması muhtemelen teybinizde problem var
Park sensörü beyninden önce park sensör gözleriniz çalışıyormu kontrol etmek lazım
Bir tanesi bile bozuk olsa sürekli ikaz verdiri
Kontrolu çok kolay onların aracınızı kontağını açın
Geri vitese takın parmağınızı park sensörü gözünün üzerinde okşar gibi gezdirin kalp atışı gibi bi durum hissederseniz sağlamdı hissetmezseniz o göz bozuktur

ayhaninkaya

vwTürk Üyesi
İsim
ayhan
Soyisim
inkaya
M

Merhaba radyonuzun kendi kendine çalışması muhtemelen teybinizde problem var
Park sensörü beyninden önce park sensör gözleriniz çalışıyormu kontrol etmek lazım
Bir tanesi bile bozuk olsa sürekli ikaz verdiri
Kontrolu çok kolay onların aracınızı kontağını açın
Geri vitese takın parmağınızı park sensörü gözünün üzerinde okşar gibi gezdirin kalp atışı gibi bi durum hissederseniz sağlamdı hissetmezseniz o göz bozuktur

tired

vwTürk Üyesi
İsim
haydar
Soyisim
demirez
slm ustam 98 model polo hb AEE Motor lpg li araca buji 3 tırnakmı olmalıdır orjinali bumudur
tek tırnak olurmu lpg li araçlarda önerildiği için

Salihkucuk3461

vwTürk Üyesi
İsim
Salih
Soyisim
Küçük
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
TOURAN 1.6 FSI
Mesleğiniz
ESNAF
Iyi geceler oncelille forumunuza yeni uye oldum. Herkeze selam olsun istanbulda ikamet etmekteyim ve 1 ay once 2004 model 220 binde touran 1.6 fsi 115 bag motor otomatik ankara tarafindan ihaleye cikmis hasarli bi arac aldim. Aldim ama bela aldim gibi hissediyorum aracin 2 sorunu var birini cozdum kapilari kitledigimde samandira devre disi kalmiyordu samandiranin uzerindeki beyin tarzi roleyi yurt disindan getirterek orjinali ile degistirdim sorun cozuldu ancak 1 sorun kaldiki bela aracta cekis dusuklugu ve bogulma var boguldugu icin gaz yemeden patir patir vites yukseltiyor hiz almasi icin gazi diplememiz gerekiyor akismetre degistirdim benzin pompasi degistirdim bu seferde belli bi sure cekis iyi belli bi sureden sonra tekrar olu ve giderken arqc bi anda kesme yapip duzelir hale geldi bilgisayarda yuksek basinc yetersiz gibi bi ariza aliyoruz ve cozemedik acaba motor uzerindeki benzin pompasi midir buna neden yoksa yanlis pompami aliyoruz samandiraya bilgi verirseniz cok sevinirim...

Ekli dosyalar

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Selamün Aleyküm ustam sana bir şey danışacağım ben ankaranın beypazarı ilçesinde ikamet ediyorum yeni bir araba aldım 2004 model passat exclusive 1.8 T araç aldım 266.xxx km de araçta şöyle bir sorun yaşıyorum sürekli olarak arıza lambası yanıyor aracta hem tüpte hem benzinde araç irkilme yapıyor gazladıgım zamanlar şöyle bir hissiyatı var saki gaza 10 sn basıyorum 7 saniyesinde motor görev yapıyormus gibi genelde sürekli olarak basıma geliyor bunu hangi sebeplerden yapabilir yanına mutlaka gelicem bu hafta içersinde gelmeden bi bilgi verirsen çok sevinirim biraz maddiyat acısından sıkıntı var o yüzden senden bilgi alayım dedim şimdiden çok teşekkür ederim.
Aracanızda ateşleme sorunu olabilir daha detaylı bilgi için test cihazına bağlayıp bakmak lazım

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Merhabalar Ustam 4 Tane Sorum var
1-araba yolda giderken bir anda direksiyon sertleşti akü lambası yandı arabayı sağa çektim geri çalıştırdım sıkınıt geçri fakat sağ önde kayışın ordan tıkır tıkır ses gelmeye başladı
2- araba motor soğukken sağ sola çevirdiğim zaman az bişey bile çevirsem stop ediyor ve geri çalıştırmaya çalışırken 2-3 saniye sonra zorlayarak çalışıyor marş basıyor ama çıkır tıkrı vs diyor ondan sonra 23 saniye zorlayarak çalışıyor motor soğukken ama
3- lpgde motor soğukken gaza bastığımda 1 saniye duraksıyor sonra gazı veriyor aniden
4- ustam araç bora 1.6 sr 2000 model comfortline hitler motor vites geri vites bastırıp geçirme aleti bozuldu sonra vites seçi kolu vs bozuk bende vites mekanizması var zaten onu takıcam değiştircem yani fakat geri vites yayı plastiği aparatı yok onu siz bulabilirmisiniz kırıkkaledeyim 40 dk yol arkadaşımda var sizden aldırırım varsa ?Ekli dosyayı görüntüle 1600
Merhaba abi 0544 336 7666 müsait olunca arayın yardımcı olayım

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Iyi geceler oncelille forumunuza yeni uye oldum. Herkeze selam olsun istanbulda ikamet etmekteyim ve 1 ay once 2004 model 220 binde touran 1.6 fsi 115 bag motor otomatik ankara tarafindan ihaleye cikmis hasarli bi arac aldim. Aldim ama bela aldim gibi hissediyorum aracin 2 sorunu var birini cozdum kapilari kitledigimde samandira devre disi kalmiyordu samandiranin uzerindeki beyin tarzi roleyi yurt disindan getirterek orjinali ile degistirdim sorun cozuldu ancak 1 sorun kaldiki bela aracta cekis dusuklugu ve bogulma var boguldugu icin gaz yemeden patir patir vites yukseltiyor hiz almasi icin gazi diplememiz gerekiyor akismetre degistirdim benzin pompasi degistirdim bu seferde belli bi sure cekis iyi belli bi sureden sonra tekrar olu ve giderken arqc bi anda kesme yapip duzelir hale geldi bilgisayarda yuksek basinc yetersiz gibi bi ariza aliyoruz ve cozemedik acaba motor uzerindeki benzin pompasi midir buna neden yoksa yanlis pompami aliyoruz samandiraya bilgi verirseniz cok sevinirim...
Aynen motordaki benzin regülatörüne bakın birde regülatörün ucunda burcu var onuda kontrol edin

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Or
slm ustam 98 model polo hb AEE Motor lpg li araca buji 3 tırnakmı olmalıdır orjinali bumudur
tek tırnak olurmu lpg li araçlarda önerildiği için
orjinali 3 tırnak abicim

WWW USTA

vwTürk Üyesi
İsim
EKREM
Soyisim
KALAN
slm arkadaşlar uzun bır aradan sonra yıne sızlerle bırlıkteyım sorunlarınızı telden alayım yogunluktan fazla gıremıyorum 05448130844

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bu alan sadece ustaya aittir mümkün olduğunca, ustayla olan iletişim dışında bu alanı kullanmayalım ve yorum yapmayalım lütfen...

Üst Alt