• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Türkiye'nin ilk Renkli Kadranlı T4'ü !! VWTürk farkıyla

vw061

VWTURK Gold Member

DOCKA

vwTürk Üyesi
aynı işlemi bende yapacaktım kalorifer butonlarının olduğu yeri açtım fakat acil işim cıktı ona vakit ayıramazdım geri takmak istedim geri monte ettigimde havalandırma Yön tarafı çalışmıyor.Bu arıza neden olabilir.bilgisi olan varmı ?

Ayrıca inada bindi herşeyi bozulsa bile yapacagım :)
Göstergeleri ise Nokia cep telefonundan cıkma kamera Flash'ı ile aydınlatacagım önüne parliament mavisi bir parça kullanarak.

vw061

VWTURK Gold Member
aynı işlemi bende yapacaktım kalorifer butonlarının olduğu yeri açtım fakat acil işim cıktı ona vakit ayıramazdım geri takmak istedim geri monte ettigimde havalandırma Yön tarafı çalışmıyor.Bu arıza neden olabilir.bilgisi olan varmı ?

Ayrıca inada bindi herşeyi bozulsa bile yapacagım :)
Göstergeleri ise Nokia cep telefonundan cıkma kamera Flash'ı ile aydınlatacagım önüne parliament mavisi bir parça kullanarak.
Havalandırma yön tarafı çalışmadı derken, konsolun ortasında ki buton dönme mi dönmüyor yoksa fonksiyonunu mu gerçekleştirmiyor anlamadım? Arkada teller var,eğer teller buton dan çıktıysa boşa döner. Orta konsolu yapmak en az 1 gününüzü alır.

DOCKA

vwTürk Üyesi
eklediginiz resimlerle konsolum aynı
kalorifer butonlarından en sağdaki yön belirleme olanı varya.işte o cama dogru olan sekildeki gibi iken yerine taktım dönmüyor su anda oradan hareket etmiyor zorlamak ta istemiyorum.kaloriferlerim normal calısıyor.Bir sorun Yok.

vw061

VWTURK Gold Member
Sanırım siz o yuvarlak butonları yerine takarken tam oturtamadınız o yüzdendir. O butonu yerinden çıkarın ve elinizle yavaşca döndürün bakalım dönecek mi sonra butonu yerine takın.

halilbartu

vwTürk Üyesi
peki maliyeti nedir ve nereden bulabiliriz gerçekten harika durmuş çok beğendim güle güle kullan

vw061

VWTURK Gold Member
Sadece kadran kargo dahil 125 tl'yi buluyor. Ebay alışveriş sitesinden aldım kargo 5-6 euro tutuyor.Rakam yüksek gelebilir ama uygulamayı yaptıktan sonra değer diyorsunuz. Teşekkürler.

vw061

VWTURK Gold Member
20.04.2011 günceli; manuel camlar elektrikli yapıldı, kısık yeşil yanan cam düğme ledleri kırmızı mercekli ledlerle değiştirildi.

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
http://www.izlesene.com/video/arabalar-vw-transporter-t4--97--renkli-kadran-plasma-tacho/824112

http://www.izlesene.com/video/arabalar-visual-performance-vw-t4-plasma-tacho-into-the-ni/824105

Arkadaşlar geçenlerde siparişini vermiş olduğum renkli kadranı dün uygulamaya soktum. İşte yapım aşamaları ve sonuçlar.Yakında videoları da ekleyeceğim.

Uygulamaya fotoğraflarda ki gibi kadran çerçevesini ve direksiyon kutusunu sökerek başlıyoruz. Renkli kadranları yerine takarken ibreleri çıkarmanız gerekmiyor. Nasıl?

Standart hali.

Yakıt göstergesini bu seviyede hiç görmemiştim:)

Beyaz zeminler çok esnek olduğu için takarken hiç sorun çıkarmıyor. İbreleri üstünden geçiriyorsunuz.

5 TL'ye aldığım 4 adet VW alüminyum stickerin arkasında ki çif taraflı bantı çıkarıp biraz kesip direksiyonun ortasında ki vw kabartmasının üstüne yapıştırdım. Benim gibi eski tip direksiyon simidi olanlara tavsiye ederim. Çok şık duruyor.

Gündüz

Gece

video

http://www.izlesene.com/video/arabalar-visual-performance-vw-t4-plasma-tacho-into-the-ni/824105

Son Olarak (Orta konsolun çok cılız bir şekilde yeşil yanan tekli ampul aydınlatmasını 21 adet kırmızı led ve 6 adet 1k'lık direnç ile kırmızı yaptım.

Led bir başka oluyor, nokta aydınlatma yaptığı için gündüz bile belirgin bknz...

Dijital LCD km gösterge ekranını mavi yap diyeceksiniz:) Benimde çok canımı sıkıyor. İlerde onuda yapacağım :)
Çok şık olmuş güle güle kullanın, acaba nereden sipariş verdiniz ?

Üst Alt