Transporter T5 Hoparlör-Tweeter Seçimi ve Aux Konusunda Yardım.

Buraksahan

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Transporter
Mesleğiniz
Cnc Torna
Merhabalar ;
Öncelikle iyi forumlar.
Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
2006 Model Transporter T5 sahibiyim aracımda orijinal olan teyp ve hoparlör kullanmaktayım hoparlörlerim zarar gördüğünden dolayı kapılarda bulunan hoparlörlerim ve cam önünde bulunan tweeterlarım konusunda değişiklik yapmak ve kendi imkanlarımla teybime aux-usb girişi yapmak istiyorum fakat hoparlör seçme konusunda çok kararsız ve çaresizim çünkü çevreden duyma bilgiler ile yüksek watt olan hoparlörün teybin ses çıkışına zarar verebileceği konusunda duyumlar aldım o yüzden iyice çaresiz kaldım.
Şu an sadece hoparlör bütçem için 250 TL diğerleri için biraz ekonomik yönden biraz daha zamana ihtiyacım var.
Hoparlör konusunda midrange hoparlör önerisi aldım ve amfi olmadan çalışmayacağı söylendi artı olarak iyi bir para ödenmediği taktirde iyi bir ses olmadığı yorumlarını okudum.
Aracımda amfi yok tamamen orijinal bir sistem
Bu fiyatlarla iyi bir şey olmayacağının farkındayım fakat imkanımın yettiği kadarıyla boğuk ses çıkarmayan bütçeme göre iyi bir ses kalitesi istiyorum sadece.
Ve resimlerde bulunan cam önü tweeterlarıda patlak durumda olduğu için tweeterları söküp aynı ölçülerde hem eskilerinin yerine ve resimde gördüğünüz boşluğada tweeter eklemek istiyorum.Orijinal hoparlör ve tweeterlardan aldığım verimden çok memnundum.

Aracımda bulunan teybim
Blaupunkt Beta 5 diye geçiyor ekte resimleri bulunmakta.
Bu teybe aux çıkışının nasıl yapıldığına dair bir video buldum fakat yinede bu konudada bilgilerinize önerilerinize açığım

Kapı hoparlörü yuvarlak 16 cm
Tweeter resimde küçük gözüken 3.5 cm yanındaki boşluk 5 cm

Not: Teyp Görüntüleri Alıntıdır.

Tweeter için elimdeki tweeter yuvalarını kullanmak istiyorum oda resim olarak mevcuttur.beta5-2.pngBeta 5-3.pngbeta 5-1.jpgbeta5-2.pngBeta 5-3.pngbeta 5-1.jpgIMG_20201112_201625.jpgIMG_20201112_201814.jpg

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Teybin çıkışları 2*20 watt yani çok düşük bir güç o yüzden çok bir beklenti olmamalı.Tweeterler bozuk değil ise değişmenize gerek yok.Sadece hoparlör alacaksanız , Sony, infinity , clarion , alpine , jvc , Kenwood vs tarzı koaksiyel hoparlör alabilirsiniz.
Yok hem tweeter hem hoparlör değişsin istiyorsanız bütçeyi aşarak komponent takımı almanız gerekir.Takım 16cm hoparlör, 25mm soft tweeter şeklinde olursa birebir montaj uygunluğu olur şunu unutmayın hoparlörü tam verimli kullanmak ve cama değmesini engellemek için hoparlörün altına kasnak koymanız gerekir.
Bu hafta içinde aynı teybe Bluetooth montajı yapmayı düşünüyorum , aux in lehim yapmanız gereken yerleri resimleyip forum da paylaşırım.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Aux yapamadık maalesef gelen teybin çıkışları bozukmuş bende o yüzden paylaşamıyorum maalesef.

Buraksahan

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Transporter
Mesleğiniz
Cnc Torna
Aux yapamadık maalesef gelen teybin çıkışları bozukmuş bende o yüzden paylaşamıyorum maalesef.
Olsun hiç problem değil yinede ilginizden dolayı teşekkür ederim sadece linkini paylaştığım videoda aux yapabilmek için yapılan işlemleri aynen izlesem bir sonuca varabilirmiyim ve
bu teybin söküm işlemine nerden başlamam gerekiyor yeniden sağolun.

Üst Alt