Transporter T4 Audi DRL tipi Far Modifiyesi! by Adem Metin ÜÇÜNCÜ

24DR979

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Uğur
Soyisim
Şahin
dışarıya takmıştım abi o yüzden zamanla silikonlu kısımlardan bozulmuştu sağa sola bükünce yanıyordu temassızlık vardı yani. Bende söküp bakmıştım mantar led olduğunu ordan biliyorum yani.
Ayrıca power led olmaması senin avantajına :) Power led ler daha çok aydınlatma yaparlar bu nedenle sürücü devresi ve dimleme yapmak gerek dimleme(ledlerin ışık şidetinin azalması) olmazsa ceza yazıyor polisler.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Ben iyice sabitlediğim için ezilme problemi olmaz hem çift taraf silikon band hem de şeffaf silikon takviye :) Gündüz gerçekten çok parlak hatta bir ara ben bile dimmer düşünmedim değil :)

vectrali

vwTürk Üyesi
İsim
ali
Soyisim
keskin
savsata gidiyoruz her sene :) yollari biliyorum su anlik iyiydi bi problem yasamadim.... uyarin icinde tesekkur ederim.... ins imkan olursa ugrarim... ama is guc bidahaki sefere ins...

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
mustafa
Soyisim
özgür
ellerine saglik. gule gule kullan.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Kaldığımız yerden devam edelim

Konuyu + sis modifiyesi ile birleştiriyorum

Merhaba R19'un sis lambalarını restore etmeye karar verdim. Spor tampon yaptırana kadar biraz idare edelim düşüncesiyle, sis camları yerine plexiglassdan cam yaptım. Plexiglass ı kestikten sonra eğe ile kenarlarını düzledim ortaya aşağıda ki görüntü çıktı. Şimdi içine farlar gibi led dizip yine içini siyaha boyadıktan sonra silikonlayacağım. Yalnız elimde şeffaf silikon var sizce siyah silikon daha mı orjinal olur?
Bu arada tamponu daha önce kendim spor tampon yapacaktım ama çamur yetmedi ve solvent,fiber ham maddesinin izleri kaldı o da boyanacak

Bantla tutturulmuş hali

http://imageshack.us/a/img209/9369/rmh8.jpg[/IMG

Arkadaşlar operasyon başarıyla sonuçlandı. Elbette orjinal Audi farı gibi olmadı ama en azından toplam maliyeti 30 tl yi geçmeyen bir uygulama. Motor içine de muayene için bir anahtar yaptım, ledleri pasif yapmak mümkün :) Ledler kesinlikle göz kamaştırmıyor. Forumda ki arkadaşların söylediği gibi de led ömrünü uzatmak için küçük bir regülatör devresi ekleyeceğim. Buzlu cam gibi olan plexiglass ın bu özelliği sayesinde ledler junyan gibi gözüküyor. Ben şeffaf silikon kullandım, gözle 5-6 cm yakından bakınca ancak silikon belli oluyor başka belli olmuyor kamerayla yakın çekin yaptığım için öyle çıktı. Buzlu cam özelliği sayesinde smd power ledlerin çapı 3 kat daha fazla görünüyor büyüteç gibi. Sizlere sis modifiyesini tavsiye ederim. Eğer benim gibi Renault 19'a ait yan sanayi çatlak,kararmış sisleriniz varsa görüş için değilde portif bir görüş için bunu yapabilirsiniz. Sol sisde ki lede ek yaptığım için arası o yüzden biraz boş kaldı. Ama bu smd power ledler diğer şerit ledlerden daha iyi. Hatta normal power led alıp çok daha güzel modifikasyonlar yapılabilir Ben elimdeki malzemeyi değerlendirdim.. Şimdi sislere taş sıçrasa bile kırılmayacak en güzel yanı da bu. Yalnız ben sis lambalarını söktüm zaten sisleri iptal ettirmiştim o yüzden plexi belki sis lambalarının ısısına dayanmayabilir. Umarım faydalı bir konu olmuştur.
[IMG]http://imageshack.us/a/img823/7558/yjya.jpg

hoppala26

VWTURK Gold Member
İsim
Kemal
Soyisim
Akbulut
Bir de tamponun işlemi bitti mi tadından yenmeyecek :AD

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Kemal aslında spor tampon yapacaktım ama kalıp için elimde kil çamuru yok ,dışarda yaptırsamda 400 tl yi buluyor ben de idarelik lip alayım dedim. Dalgalama yapmayan plastik AEM yazılı lip aldım 7 cm*230 cm şu an kargoda gelince onu da takacağım tamponu da boyattım mı tamam. Lip işini tavsiye ederim. Takınca paylaşırım. Tampon çok pis oldu boyanması lazım dediğin gibi :) Ledlere de küçük bir regülatör yapacağım. Artı olarak otomatik cam motorlarına da 14 volt sabitleyici regülatör devresi bakacağım. Araç çalışmıyorken voltaj düşük olduğu için camlarda zayıf çalışıyor.

Unutmadan siyah mastik bulunca sis camlarını onla yapıştıracağım

hoppala26

VWTURK Gold Member
İsim
Kemal
Soyisim
Akbulut
Lip nasıl bişey abi nerden temin ettin, link resim falan varmı_?

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Kemal bu linkte ki tamponun altında olan ek parçaya lip diyorlar. Bunun iki modeli var birisi kauçuktan esnek diğeri plastik daha sert malzeme.Kauçuk olanlar çakma lipler. Garaj kapısının altına kullanıyorlar. Sahibinden.com'da 10 tl ye satılıyor yalnız araca taktın mı dalgalanma yapıyor iyi durmuyor.

Ben AEM gerçek sticker baskılı lip aldım daha gelmedi kargo 21 tl
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/aem-on-tampon-alti-lip-7cm-kaucuk-malzeme-74234013

Benim aldığım lip de bu
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-aem-on-tampon-l-seklinde-lip-gercek-baski-aninda-kargo-133746207/detay

7 cm * 240 cm ebatı var uzun olan yeri kesebiliyorsun. Tamponun altına vidalıyorsun. Bizim tamponların altı biraz oval ama yine de oluyor. En azından VR6 Golf lipinden daha güzel duruyor

hoppala26

VWTURK Gold Member
İsim
Kemal
Soyisim
Akbulut
Abi verdiğin bilgi için teşekkür ederim de lipin ne olduğunu biliyordum zaten sadece T4 için hazır halde mi buldun diye sormak istemiştim ama sen tüm detaylarını vermişsin tekrar sağol :thanks:

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ

vectrali

vwTürk Üyesi
İsim
ali
Soyisim
keskin
silikonlari gizlemek icin sislerin cevresine yeni nesil arabalardaki gibi nikelaj cerceve tarzi bi uygulamada yapabilirsin benim sahsi fikrim bu... ledler hos olmus iyi gunlerde kullan...lip nasil olcak bakalim?

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Ali kardeşim teşekkürler, siyah silikon çekince sorun çözülecek. İdarelik yapıştırdım.

Bunlarda 7812 entegre ile ışık şiddetinin azaltılmış hali, lipi yarın kargodan alacağım

vectrali

vwTürk Üyesi
İsim
ali
Soyisim
keskin
hersey guzel hos ta plakaya da yeni bir gorunum vermek lazim.... app olur cercevesiz bisey olur.... kalin yazi olur.... :D

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Ali kardeşim haklısın plakaları legal tip olan kalın yazılılarla değiştireceğim.Ama kabul edersin ki bu modifiye işlerinin sonu yok bir başladın mı cebindeki liralar teker teker dökülmeye başlıyor onu da yaptıracağım, tamponlar boyanacak biraz rötüşlük işler var:) Aslında kil çamuru bulabilseydim spor tampo yapacaktım . Çamurla kalıbını çıkaracaktım. Geçtiğimiz yıllarda elime biraz çamur geçmişti biraz provasını yapmıştım.Şimdilik lip le idare edelim elbet çamurlu yollara yolumuz düştü mü onu da yaparız :D

vectrali

vwTürk Üyesi
İsim
ali
Soyisim
keskin
camur isi ilginc gorunuyor :) kolay gelsin

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Aracın önünü komple değiştirmeyi düşünüyorum kaput uzatma projem var o yüzden herşey de uyumlu olmalı ;)

tuncayvtec

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer Tuncay
Soyisim
YAŞAR
metin abi kral adamsın ben arabayı sattım şimdi böyle senın yaptıklarına bakıp duruyorum

Üst Alt