• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Torque Pro ve TSi Verileri

nbaki

vwTürk Üyesi
Katılım
30 Tem 2009
Mesajlar
20
Tepkime puanı
0
Yaş
45
En başta konuyu reklam amaçlı değilde deneyimlerimi paylaşmak için açtığımı belirteyim. Ne program nede cihaz ve satıcıları ile bağlantım yok. Hatta satın aldığım zamanı bile hatırlamıyorum diyebilirim.
Arkadaşlar bugün daha önceden kalma vgate ve elm327 aparatlarını kullanarak araca bağlanmaya ve verileri almaya çalıştım. Önce elm327 ile dashcommand programını denedim. Daha önce iphone kullanırken prosunu satın almıştım. Sorun yoktu. B8 ime ilk denemede pro olmayan versiyonu ilk seferinde çalıştı. Sonrasında bir daha bağlanamadım. Eski pro sürümüne ödediğim parayı şu an ki androidden bağlanmak için kabul etmedi. Tekrar para istedi. Bende parayı vermiyip başka programlar deneyeyim dedim.
Nitekim iyi yorumlar alan torque programını uygun gördüm. Lite versiyonu denedim yine 1 kez bağlandım. Sonrasında bağlantı sorunları yaşadım. Gözümü karartıp 10.75 tl ödeyerek prosunu satın aldım. Elm327 ile yine tekrar bağlantı sorunları yaşadım. herşey birbirine bağlanıyordu ama aracın ecu suna bağlantı sağlanamıyordu. Elm327 yi çıkarıp son bir deneme vgate ile yapayım dedim ve şak diye bağlandı.
Bağlanıncada o hevesle yola çıkıp birkaç değer alayım dedim. Altta resimdeki değerleri aldım. Yoruma açıktır.
Güç ve tork denemelerimi nispeten düz gördüğüm yollarda gidiş ve dönüş olarak almaya çalıştım. 0-100 değerleri 10 saniye ile 10.9 saniye arasında değişiyordu. Son bulduğum yolda 0-100 km değeri 10.5 ile 10.6 sn arasında çıktı. Ve araç S modunda değilde manuel modda daha iyi gidiyor. Aynı yerde S modunda 10.8 sn çıktı. Launch control yüklense değerler en az 0.5 saniye aşağı çekilir. Güç ve tork değerleri dyno da değil yolda olduğu için 4. Vitesten sonrasında değerler düşüyor. En yüksek değerleri 4. Viteste görebildim.
Sorunuz varsa zevkle cevaplarım
Aracım B8 TSi DSG...


Samsung'tan gönderildi...
 
Üst Alt