Tiguan almayı düşünüyorum..

kabardey46

vwTürk Üyesi
İsim
Sermet
Soyisim
ATALAR
Cümleten selamün aleyküm.
Hayırlı günleriniz ve hayırlı işleriniz olsun arkadaşlar.Uzun bir aradan sonra tekrar aranızda olmaya karar verdim.Umarım hepiniz iyisinizdir.
Bu ara bütçeme göre bir 2009-20012 1.4 TSİ Tiguan almayı düşünüyorum.Arazi veya off road için düşünmüyorum.Tamamen aile aracı olarak kullanılacak. TDİ düşünmüyorum çünkü hem bütçemle alabileceğim temiz bir ikinci el dizel araç bulmam çok zor,hem MTV dezavantajı var,hemde aynı modelde değerinden dolayı kaskosu TSİ'den daha pahalı,hemde bakım maliyetleri daha yüksek.Neticede yıllık yapacağım max. 10000 km.Yıllık MTV farkı,bakım maliyeti farkı ve kasko bedeli farkı benim benzin farkımı fazlasıyla karşılayacaktır.Olmadı LPG taktırmayı da düşünebilirim.
Ancak bazıları motorun küçük olmasından dolayı dik rampalarda çok çabuk çekişten düştüğü ve bayıldığı söyleniyor.Bunun dışında bu araçlar hakkında duyduğum başka bir olumsuz yorum almadım.
Birde sahibinden deki ilanlardan bakarken birşey farkettim.Sport&Style modelinin bazılarının MTV'leri farklı görünüyor.Buna anlam veremedim.
Sizlerden düşündüğüm modeldeki bu araçlarla ilgili genel olarak tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

EREN33

vwTürk Üyesi
İsim
EREN
Soyisim
YAVUZ
2012 1.4 122 hp ss kullanıyorum.Her hafta yaylaya çıkıyorum daha bayıldığını görmedim.Viteslerin hakkını verirsen üzmez,zaten 200 tork var ve bildiğim 1500 devirde veriyor bunu.Benim araç dur kalk olayını pek sevmiyor,aşırı trafikte 10 lt yakıyor.Sakin kullanımda 7,5 lt yakıyor.Lpg hiç düşünmedim.Şu anda sadece şehir içi kullanım ve 26 km/saat hızda 8.4 lt ortalama yakıt verisi var.Mtv farklılığı hakkında bilgim yok.

burakpoyraz

vwTürk Üyesi
İsim
burak
Soyisim
poyraz
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
tiguan
Mesleğiniz
peyzaj
1.4 tsi 160 hp dsg chrome edition sahibiyim bende vw grubuna 1 ay önce katıldım .ş.içi 9.3-9.8 yakıyor.(ankara).rampaya gelince ne bayılması yol olsa ibreyi dibe dayar.hele birde stage 1 soft yazılım ile direkt 200hp o zaman yolların tozunu atarsın.hiç düşünme al.

kabardey46

vwTürk Üyesi
İsim
Sermet
Soyisim
ATALAR
Teşekkür ederm değerli düşüncelerinizi benimle paylaştığınız için.Sizlerden ve bu paylaşımı yaptıktan sonra bir iki Tiguan kullanıcısıyla yaptığım görüşmelerde de çok olumlu şeyler duyunca kendi adıma Tiguan kararıma sevindim.Umarım hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Tiguanların bir kısmında motorda kronik problem duymuştum. Bunlar hangi kasası ?

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Tiguanların bir kısmında motorda kronik problem duymuştum. Bunlar hangi kasası ?
1.4 TSİ 150 hp olanlar yanlış hatırlamıyosam 2010-2013 arası piston kırma olayı ama tek tiguana özel değil o motorun kullanıldığı tüm araçlarda aynı sorun vardı

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Makyajlı tiguanların en dolusu chrome edition mıdır? Bir sürü donanım var, detaylı bilgi sahibi olan var mı aramızda?

Teşekkürler,

burakpoyraz

vwTürk Üyesi
İsim
burak
Soyisim
poyraz
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
tiguan
Mesleğiniz
peyzaj
hayır en dolusu highline.,lounge,cup.chrome edition,sport&style,white night .bunlar ara modellerdir.bunların içinde en dolusu lounge ve chrome edition sanırım.ama vw nin satış politikası golf ve tigunlarda genellikle her özellik parayla .highline sunroof suz görebilirsin.en boş ara model olan sport&style i sunroof ve full donanım bulabilirsin.alan şahıs parasıyla doldurmuştur aracı

burakpoyraz

vwTürk Üyesi
İsim
burak
Soyisim
poyraz
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
tiguan
Mesleğiniz
peyzaj
bu arada r line standart olarak full paket sanırım

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Makyajlı tiguanların en dolusu chrome edition mıdır? Bir sürü donanım var, detaylı bilgi sahibi olan var mı aramızda?

Teşekkürler,
yıllara göre bu isim değişiyor örneğin 2013-2014 yılında en fulu chrome adition 2015 -2016 da white night yeni kasada ise diğer modellerdeki gibi highline a döndü

Üst Alt