• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Tesla Semi Şimdiye Kadarki En Büyük Siparaşini Aldı!

Wvcars

vwTürk Üyesi
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
87
Tepkime puanı
1
Tesla, kısa süre önce tanıtımını yaptığı Semi kamyonu için bir firmadan büyük bir sipariş aldı. İşte detaylar...Kısa süre önce Tesla büyük bir organizasyonla dünyanın taşımacılıktaki ilk elektrikli kamyonu SEMI‘yi tanıtmıştı. Önem bakımından yer yüzünde kritik bir alanda yer almış oldu. Tesla, yine Musk zekasının derinliklerine inerek erişebilmesi zor işlere imza atmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Kısa süre önce Semi için farklı birçok dalda firma sipariş vermişti. Çağımızın motoru elektrikli üniteler, aslında otomobilden çok taşımacılık sektörüne geçiş yapmasıyla daha çok ses getirdi. Fosil yakıt maliyetlerini ve dünyaya atılan zehirli gazları düşündüğümüzde büyük araçların elektrikli ünitelere geçişi oldukça mantıklı.

Pepsi Tesla Semi’nin toplu siparişini resmi olarak geçti.Verilen sipariş rakamı şu an için 100 adet.

Pepsi, yeni Semi kamyonlarını menziline göre 800 km alan içerisinde dağıtım amaçlı kullanacak.İçecek şirketinin şu anda araç filosunda 10 bin kamyon var.Planların gerçekleşmesi durumunda Pepsi 2030 yılına kadar filosunun %20’sini elektrikli yapmak istiyor.Yaklaşık bir ay içerisinde Tesla Semi, Pepsi ile beraber 267. siparişini almış oldu.Tesla Semi siparişi için ilk önce 20 bin dolar kapora ödenmesi gerekiyor.Her alandan saldırışa geçen Tesla, diğer firmalara nefes aldırmıyor. Spor araba konusunda da Tesla, kalkış süresi muhteşem olan Roadster‘ı da yollara çıkarmak için hazırlıyor. Amerikan marka Semi kamyonunu iki versiyon altında satacak. Birincisi 480 km menzile sahip olacak ve fiyatı 150 bin dolar, ikincisi ise 800 km menzile sahip olacak ve fiyatı 180 bin dolar!

Baktığımızda yapacağı işe ve beslediği teknolojiye göre fiyatları oldukça normal diyebiliriz. Belli bir zaman menzil rakamları Amerika içinde farklı sektördeki firmaları tatmin edecektir. Ancak yurt dışı ve ülke içinde uzak mesafeler için şu anda kullanılmayacak. Türkiye’de de kurulan Supercharged istasyonlar da ayrıca çoğaltılıyor ve bataryaların 30 dakika gibi sürelerde %80’ne yakın doldurulması çok büyük bir avantaj.

Kaynak: https://paratic.com/
 

husertas

vwTürk Üyesi
Katılım
17 Mar 2016
Mesajlar
804
Tepkime puanı
85
Yaş
50
Konum
Konya
Şehir
Konya
Aracınızın Markası
Passat 2.0 FSI
Aracınızın Modeli
1997
Mesleğiniz
Asansörcü
İsim Soyisim
Hüseyin Ertaş
Tesla otomotbil konusunda hayal kırıklığına neden oldu. Tahhüt ettiği arabaları bir türlü teslim edememiş, üstelik diğer otomobil firmalarının üzerinde çalıştığı otomobillere göre pek bir üstünlüğü de yokmuş. Üstelik fabrikası da zarar ediyormuş, acil para lazımmış, kimse de yatırım yapmak istemiyormuş. Adını unuttuğum birileri böyle arkası arkasına saydırarak Elon Musk'a kızıyordu geçenlerde. Bir proje bitmeden diğerine geçiyor hiç birisini tamamlamıyor diyordu. Bu TIR da onun gibi olacak sanki. Fazla fiyakalı girdi.

Elin gavuru neyse de bizim babayiğitler işi sıkı tutsa da elektrikli araba işini, hiç olmazsa bu gavurlardan önce eli yüzü düzgün bir şeyler ortaya koysalar. Devrim arabası işindeki gibi işi batırmasak. Epey bir moral olurdu bizlere.
 
Üst Alt