T5 multivan 7 koltuklu

Mehmetalii

vwTürk Üyesi
Arkadaşlar Türkiye'ye giriş yaptıktan 100 km sonra 117 ile 110 luk duble yolda radara girmisim
Aracım almanya ya 7 koltuklu otomobil sinifinda demene ragmen minübüs oldugunu idda ederek ceza yazdilar hiz sabitleyici ile 115 e ayarlamis olmama ragmen 121 km hiza kadar serbest olmasina ragmen minübüs katagori uzerinden ceza yedim
Bu konuda bilgisi olan ve yardimci olabilecek kimse var mi ?

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Hocam zannediyorum hukuki yollardan itiraz etmeniz gerek. Ama daha detayli bilgisi olan arkadaslar en dogru bilgiyi verecektir. Gecmis olsun.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
Garabetler ülkesi Türkiyede masa başında oturup hiçbir bilgisi olmayan bürokratçıklar 9-12 kişilik minibüsleri otomobil yaptılar fabrika çıkışı 5+1 olan orijinal t3 multivana ya koltuk eklememi ya da koltuk sökülmüş gibi proje çizdirip aracı kamyonete çevirmemi istediler ..Ben de mecburen yapmak zorunda kaldım.. Şimdiki arabam t5 multivan da 5+1 .. dünyanın her yerinde otomobil sınıfında görünen bu araç maalesef yine kamyonet gözüküyor.. Aslında bir kaç tane otomobil ruhsatlı Multivan var .. bir araya gelip emsal gösterip düzeltebiliriz..

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Zafer Hocam anlattiginiz konuyu pek anlayamadim. Mümkünse biraz aydinlatir misiniz konuyu? Ben ticari arac dönüsümü yapan bir firmada calisiyorum. Su an 8+1 ve 9+1 Renault Trafic araclari orijinal olarak biz dönüstürüyoruz. 8+1 araclar otomobil, 9+1 araclar minibüs ruhsatli cikiyor. Sizin 5+1 arac neden otomobil ruhsatli olamiyor?

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
valla bir bilsem... varsa bir yolu ben hemen dönüştürücem.. fabrika çıkışı arka koltuğu yatak olabilen yan duvarından masa çıkabilen taban rayları sayesinde koltukları yer değiştirebilen ,fabrikanın l gezi kullanımı için özel olarak vip imal ettiği ki bu araçlar Doğuş oto tarafından ithal edilmiş ve bende faturası duruyor.. istenirse Doğuş oto tip onayı ve ce belgesi vermek zorunda.. bizler bu araçları kamyonet sınıfında kullanmaya mecbur ediliyoruz ... bir yolu varsa bilmek isterim

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
Bu arada kanuna arkadan dolanmak açısından önce koltuk ekleyip minibüse sonradan da otomobile dönüştürülür mü bilemem... Türk işi..

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Zafer hocam siz aracin ilk sahibi misiniz? Arac kac model? Bizim firmada calisan homologasyon mühendisi arkadaslara sorayim durumu.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
Türkiyeye tüm multivanlar 2004 8 ayında gelmiştir bilindiği gibi 6 cı aydan sonra 2005 modelleri de gelmiştir (bir Nato toplantısına gelen Subayların emrine verilmek için Doğuş oto tarafından) ve ötv ödenmesin diye kamyonet statüsünde yurda sokulmuşlardır ..ilk sahipleri doğuş otodur.. toplantılar bitince de satılmışlardır. . ben sanırım 3 cü sahibiyim.. ama bütün evrakları elimde.. benim aracım 2004 model.. daha sonraki senelerde ki 4-5 adedi geçmez.şahıslar tarafından yurda sokulan Multivanların hepsi otomobil olarak ruhsatlanmıştır .. hatta geçenlerde satılan 2014 model multivanın ilanda doğuş oto ceosunun arabası ve otomobil ruhsatlı olduğu yazıyordu...İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Zafer Hocam merhabalar. Homologasyon mühendisi bir arkadas ile görüstüm. Aracin proje cizilerek otomobil ruhsatina cevrilmesi mümkündür dedi. "Gökçin Mühendislik" diye bir firma var. Bu firma ile iletisim kurarak detayli bilgi alabilirsiniz. Umarim yardimci olabilmisimdir.

Keyifli forumlar dilerim.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
gence bey çok teşekkürler .. firmanın telefonu sizde varsa rica edebilirmiyim.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
firma sahibi Bayram beyle görüştüm mümkün değil dedi...

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
Türkiye... Garabetler ülkesi...:icon_aaargh:

Üst Alt