T5 kontağı çevirdiğimde gelen ses ..

bayrak2268

vwTürk Üyesi
İsim
hikmet
Soyisim
bayrak
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
2010 caravelle
Arkadaşlar merhaba cümleten iyi forumlar
.
2007 model t5 1.9 tdi aracımda kontağı çevirdiğimde önceden bir vızıltı gelirdi , şimdi ise bazen o gelen ses baya arttı araç çalıştığında da bir müddet devam ediyor sanırım depodan yakıt basan motordan geliyor başına gelen oldumu ?.

2010 t5 gp caravell aracımda ,motor arıza ışığı akabinde ekranda key batary uyarısı veriyordu ,kumandadaki pili yeniledim arıza ışığı söndü ama uyarı devam ediyor bir pil yüzünden motor arıza ışığı yakarmı , acaba baska bir sorun vardı da tesadüf mü söndü konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan görüş alabilirmiyim .

bayrak2268

vwTürk Üyesi
İsim
hikmet
Soyisim
bayrak
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
2010 caravelle
Birşey daha vardı unuttum , caravelle araç 180 hp dsg sakin kullanmama rağmen uzun yolda 8.5 lt ortalamam var , geneli böylemi ? yoksa benim araçta bir sorunmu var .

bayrak2268

vwTürk Üyesi
İsim
hikmet
Soyisim
bayrak
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
2010 caravelle
arkadaşlar caravell aracmın egr valfi motor ışığını yakıyormuş çekişte bir sorun yok usta değiştirmemiz gerek dedi 1500 tl ortalama fiyatı varmış bu valf temizlenmiyormu acaba konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım edebilirmi .

bayrak2268

vwTürk Üyesi
İsim
hikmet
Soyisim
bayrak
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
2010 caravelle
Arkadaşlar egr valfini geçen hafta değiştirdik, toplam maliyet 4200 tl tuttu. Çıkan egr valfini aldım ne tıkanma ne kurum sadece valfin açılışı ve kapanış mekanizması biraz şıkışık dönüyor aslında giderilecek bir problem ama montaj yeri çok kötü tüm ön panel soğutma sistemleri her şey sökülüp ulaşılabiliyor .

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Arkadaşlar egr valfini geçen hafta değiştirdik, toplam maliyet 4200 tl tuttu. Çıkan egr valfini aldım ne tıkanma ne kurum sadece valfin açılışı ve kapanış mekanizması biraz şıkışık dönüyor aslında giderilecek bir problem ama montaj yeri çok kötü tüm ön panel soğutma sistemleri her şey sökülüp ulaşılabiliyor .
EGR valfini iptal ettirebilirsiniz diye düşünüyorum, yazılımla da iptal ederler.
Aracın yakıt verilerine gelince fabrika verilerine bir bakın. Örneğin şehir dışı 6.6 litre yazıyor ise sizin 7.2 lt değerlerini görmeniz normaldir.

inception

vwTürk Üyesi
İsim
giray
Soyisim
selek
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
CARAVELLE
Mesleğiniz
VETERİNER HEKİM
2011 caravelle dsg 180 lik aracım kırmızı yağ arızası veriyor.aracım serviste net bir tanı koyamıyorlar deneme yanılma yöntemi yaparak çözmeye çalışıyorlar.önerileriniz?

Kalfaabdullah

vwTürk Üyesi
İsim
Abdusamed
Soyisim
Abdullah
Aracınızın Markası
Passat cc
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Oto tamir
Yani ustanin isine karisilmaz diyvem de bende usta sayilirim suan kalfayim da ben olsam egr yi soktugumde o kadar maliyetli bir prca icin direk degistirme yolunu degilde kimyasal temizlik sivisi dokup bir gece bekletir suyla durularim kuruturum takarim olursa musterimi buyuk maliyetten kurtaririm ha olmadi hic degilse musterimin ici rahat olur

Üst Alt