Siz siz olun sakın Custom rom yüklemeyin..!

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Merhaba arkadaşlar, dün akşam telefonuma yeni bir rom yükleyeyim dedim. Teleefon Galaxy S2. 4.1.2 Android sürümü kullanıyordum. Yalnız gece telefonu kapatınca sabah şarj azalıyordu canımı sıktı ben de custom rom yükleyeyim dedim. Yüklemez olaydım. Meğer Samsung cihazlarında, custom rom koruması varmış. Telefon GSM literatüründe ''Brick'' oldu, yani kullanılamaz hale geldi. Usb kabloyu takınca şarj ekranı geliyor ama telefon açılmıyor, Samsung i9100 logosuna kadar gelip kapanıyor. Download modu, recovery moduna da girmiyor. Arıza oluştuğu gün download moduna giriyordu şimdi girmiyor.

Jig denilen aparatla telefonu kendine getirmeye çalışacağım. Siz siz olun orjinal rom dan vazgeçmeyin.

emrullaht

vwTürk Üyesi
İsim
Emrullah
Soyisim
Tumer
Öncelikle geçmiş olsun jig ile düzelir umarim.
Rom yuklerken bir hata yapmış olmalısınız yoksa brick olmasi zor. Ben galaxy s3 ilk ciktiginda aldım 1 ay anca orijinal rom kullandim daha sonra farkli costum romlari defalarca yukledim hâlâ ayni telefonu costum rom yüklü olarak kullanıyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aprilia

vwTürk Üyesi
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
note 3 custom rom kullanıyorum. Knox sayacı dışında bir sorunla karşılaşmadım.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Alparslan bey custom romu odinle mi yüklediniz yoksa hafıza kartından mı?

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
benim telefon Cyanogen mod u kabul etmedi ama benim hatam şu oldu sanırım. Telefonu wipe yapamadım. Gerçi bu samsung larda custom roma karşı koruma var diyorlar.

aprilia

vwTürk Üyesi
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
benim telefon Cyanogen mod u kabul etmedi ama benim hatam şu oldu sanırım. Telefonu wipe yapamadım. Gerçi bu samsung larda custom roma karşı koruma var diyorlar.
Koruma dedikleri Knox sayacıdır. Normalde 0(sıfır) yazar. Her müdahalede sayaç artar. Ben de 1 yazıyor ve önceden samsung yazan yerde custom yazıyor.
Ama ben orijinale dönücem, bu kez 2 olacak ama olsun. 5.0 yükseltmesini almak için.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
ya benim Home tuşu bozulmuş ondan telefonu dowland moduna alamadım. Peki sizin custom rom da ekran görüntüsünü power tuşuna basarak açılan pencerede ekran görüntüsü al diyip alabiliyor musunuz? Home tuşu bozulunca ekran görüntüsü alamaz oldum. Eski telefonuma custom rom atınca power tuşu ile ekran görüntüsü alabiliyordum.

thanChuu

vwTürk Üyesi
İsim
Tanju
Soyisim
Aydin
Paylasim.icin teşekkür ederiz bende düşünüyordum bini soylemeniz iyi oldu

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Cihazınız ne, custom rom mu yükleyecektiniz?

kynmz

vwTürk Üyesi
İsim
Kaan
Soyisim
Yanmaz
Abilerim custom romu cwm den yüklemeniz kablo bağlantısı olmadığından riski azaltacaktır yükleyeceğiniz romu sd karta atın cwm den wipe yapıp yükleyin sorun çıkacağını sanmıyorum ama sürümünüz cok düşük değilse tekrardan stock roma dönmek istersiniz cünkü ben daha stok romdan vazgecirecek bi custom bulamadım

Samet602

vwTürk Üyesi
İsim
Samet
Soyisim
KÖSE
Ben çok custom rom yükledim 40-50 kere yüklemişimdir bir kere bile brick olmadı telefonlar

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Custom rom candır

MT1-U06 cihazımdan gönderildi

Üst Alt