Siyah Aracın Kaportasında Çıkmayan Beyaz Lekeler

emre_narman

vwTürk Üyesi
İsim
emre
Soyisim
narman
Aracım siyah 2005 seat.kaportanın her yerinde bi türlü geçmeyen böyle beyaz beyaz irili ufaklı lekeler var.hatta camlarda bile var.beyaz sirke , kil uygulaması,reçine çözücü , zift çözücü denedim sonuç yok.bir de lekeler böyle ele gelmiyor çogu .tırnaga takılmıyor boyanın içinde sanki. Pasta cila yaptrmıştım acaba lekeleri çıkartmadan pasta vurdu ondan mı böyle oldu.çok sevdigm arabamdan soguma aşamasına geldim.araç siyah oldugu için iyice belli oluyor beyaz leke.kireç lekesi mi ne blmiyorum ama çıkmıyor.mazotla ve gazyağıyla temizle dediler deniycem.yönlendirebilecek varsa başına gelen,fikri olan çok makbule geçer

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Lekeleri görmeden fikir yürütmek zor ancak açıklamalarınızdan yola çıkacak olursak bahsettiğiniz lekeler petrol türevi şeyler olmadığı anlaşılıyor öyle olsaydı mazot yada gaz yağı mutlaka çıkarırdı. Kireç tarzı lekeleri beyaz sirke, tam çıkarmasa da en aza indirirdi. Benim kanaatime göre araç sanki asit yağmuruna maruz kalmış gibi, umarım öyle bir şey yoktur, emin olmak için cam üzerindeki lekelerin yakından incelenmesi gerekir şöyleki; lekelere yakından bakıldığında oyuk şeklindemi yoksa yüzeysel, pütürmü var bu ikisini iyi ayırmak gerekir yapılacak işlemlerde ona göre daha kolay olur, aksi taktirde deneme yanılma yolu ile boyanın zarar görme ihtimali var geçmiş olsun...

emre_narman

vwTürk Üyesi
İsim
emre
Soyisim
narman
Abi öncelikle teşekkürler cevabın için.mazotla gazyağını henüz denemedim.Ilk fırsatta denycem.Fotograf da atayım yarın

Üst Alt