• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Silecek kolu üzerindeki fasıla ayar düğmesi problemi

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Arkadaşlar bu bende çalışmıyor. Yani düğmeyi en düşük hıza da en yüksek hıza da ayarlasam, silecek hızında bir değişiklik olmuyor. B6 kasadaki diğer arkadaşlarda da durum aynıymış. Yağmur sensörü olunca manuel hız ayarı çalışmıyor diyorlar ama bu bana mantıklı gelmedi. Fakat silecek hızını manuel olarak ayarlayamamak gibi bir sorun var.

Yağmur sensörü iyi çalışmıyor o yüzden artık manuelde kullanmak istiyorum ama sabit ve yüksek bir hızda çalışıyor ve hızı azaltamıyoruz.

Niye olur bu problem bilen var mı?

Sonradan not: Evet, yağmur sensörü varsa orası ayarlanamıyormuş. Yağmur sensörü kablosunu sökerek iptal etmeye çalışacağım. Konu silinebilir.

Son düzenleme:

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Konuyu silmeye gerek yok. Bilmeyen arkadaşlarımıza faydası olacaktır. Yağmur sensör modu aktifken fasıla ayarlanmaz. Kendi otomatik ayarlar.

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
o ayar silecek hızı ayarından ziyade sileceğin çalışma saniyesini değiştirir. Polo aracımda o düğme en sık 2 saniyede bir en seyrek de yaklaşık 15 saniye arasında ayarlanıyor.

yağmur sensörlü olan araçlarda da yağmura hassasiyetini değiştirir. Mesela en hassas konumda bir damla düşse bile çalışırken diğer konumda cam komple kapanırsa çalışır gibi.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Benimkinde hassasiyeti de değiştirmiyor. En solda da en sağda da aynı şekilde, hatta çoğu zaman saçmalayarak çalışıyor. Yani bazen hafif çiselemede son surat çalışırken, bazen yoğun yağmur da bile yavaş yavaş çalışıyor. Şunun ayarının bir yolu olsa çok iyi olacak. Yoksa sensörü iptal edeceğim. Fasıla düğmesinin yada sesörün bozuk olması ihtimali filan olabilir mi ki?

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
Benimkinde hassasiyeti de değiştirmiyor. En solda da en sağda da aynı şekilde, hatta çoğu zaman saçmalayarak çalışıyor. Yani bazen hafif çiselemede son surat çalışırken, bazen yoğun yağmur da bile yavaş yavaş çalışıyor. Şunun ayarının bir yolu olsa çok iyi olacak. Yoksa sensörü iptal edeceğim. Fasıla düğmesinin yada sesörün bozuk olması ihtimali filan olabilir mi ki?
Ön camınız orjinal mi yoksa değişti mi?
Değişti ise serviste mi değişti yoksa sanayide başka bir dükkanda mı?

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
Cam original. Fabrika montajı olan ilk cam
sensörde sıkıntı olması muhtemel. Bu sensörlerdeki jellerin zamanla değişmesi gerekiyor diye bir bilgi kalmış aklımda fakat şöyle bir durum da var.

İlk aracım olan 2000 model Passat'ın otomatik sileceği benim satın aldığım tarih olan 2015 Şubat'ta bile düzgünce çalışıyordu. Ön cam orjinaldi ve ben 2015 Ağustos'ta ön camı VW serviste değiştirttim. Ön cam değiştikten sonra da mükemmel şekilde çalışmaya devam etti.

Fakat ailede bulunan 2007 model Jetta'yı 2008 yılında satın aldığımızdan beri yağmur sensörü tam verimle çalışmıyordu. Ön cam orjinaldi. 3-4 kere ön cam değişti. Hepsi de Passat'ın camını değiştiren serviste yapıldı ama bir türlü randıman vermedi. Ya hiç silmiyordu ya da yağmur dursa bile durmuyordu :)

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Benim aracım da da aynı sorun var 2000 passat ön cam bende önceki sahibinde değişmiş ama sanırım sanayide değişmiş eski sensörü kazıyıp yeni cama takmışlar pekte iyi bir işçilik olmamış üstten bakınca bile anlaşılıyor o nedenle randımanlı çalışmaması normal. Genelde geç devreye giriyor cam görünmez olunca anca siliyor yetkili servis ön camı değiştirince sensörde camın üstünde geliyor dolayısıyla onuda değiştiriyorlarmış. Vag-com da hassasiyet ayarı varmış nette bazı yerlerde yazıyor ama buralarda yapabilen bulmak zor. Bakalım şimdilik bizde öyle idare ediyoruz.

Üst Alt