Sekonder Hava pompası sorunu lütfen bakın

emresenyer55

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet Emre
Soyisim
ŞENYER
Merhaba arkadaşlar
aracım soğukken ilk çalıştırdıgımda hemen kalkış yaptığımda 5.10 sn sonra egzoz gazı arıza lambası yanıyor. Söndürtüyorum 3.4 gun sonra tekrar yanıyor.Özellikle araç soğukken ilk kalkışımı yokuş yukarı yapıyosam mecburen fazla gaza basıyorum buda hemen arıza ışığını yakıyor.Sorunumu çoğu kimse çözemedi bu konu hakkında fikre sahip değiller ve arıza kodlarıda böyle .

17831 / P1423 / 005155 - Sekonder Hava Enjeksiyon Sistemi; Banka 1: Yetersiz Akış bu uyarıyı veriyor.Acaba sekonderde ne sorunu olabilir merakla bekliyorum cevaplarınızı arkadaşlar

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
Araçta yarım depodan fazla yakıt olsun öyle deneyin belki yakıt az olduğundan bu hatayı veriyordur.

panku38

vwTürk Üyesi
İsim
panku
Soyisim
38
merhaba aceba sorununuza care buldunuz mu?

N

NECBEY

Guest
Bu video lar size yardımcı olacaktır dikkatle izleyin

[video]www.youtube.com/watch?v=98W38PDAteE[/video]
[video]www.youtube.com/watch?v=dod7xZceY7Q[/video]

N

NECBEY

Guest
Bu görmüş olduğunuz sistem kaçak gazların geri dönüşümünü sağlayan bir düzenekten oluşur Videoyu dikkatle izlerseniz pompa,valf,röle, hortumlar ve elektrik tesisatından oluşuyor öncelikle aracın pc ye bağlanıp kontrol edilmesi ve arızanın silinmesi gerekiyor. Arıza tekrar ediyorsa söz konusu parçaların tek, tek kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekebilir. Umarım yardımcı olmuşumdur

emresenyer55

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet Emre
Soyisim
ŞENYER
Bu görmüş olduğunuz sistem kaçak gazların geri dönüşümünü sağlayan bir düzenekten oluşur Videoyu dikkatle izlerseniz pompa,valf,röle, hortumlar ve elektrik tesisatından oluşuyor öncelikle aracın pc ye bağlanıp kontrol edilmesi ve arızanın silinmesi gerekiyor. Arıza tekrar ediyorsa söz konusu parçaların tek, tek kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekebilir. Umarım yardımcı olmuşumdur
Çok teşekkürler

panku38

vwTürk Üyesi
İsim
panku
Soyisim
38
Kardeş ne yaptın sen sorunu buldun muen sekonder hava pompasını değiştirdim ama bu lamba gene yandı geriye şu ihtimal kaldı oksijen sensörü arızalı eğer lpg ile kullanacaksan boşver sıkıntı yok yansada olur ama lpg kullanmayacaksan oksijen sensörünü değiş zengin fakir karışımdan dolayı yanıyormuş

Üst Alt