Scirocco Yağ Bobin ve Buji Tavsiyesi ?

trancebabe

vwTürk Üyesi
İsim
TOLGA
Soyisim
ORHAN
Merhabalar abilerim kardeşlerim.Golf Polo serüvenlerinden sonra Scirocco sahibi oldum artık.Aracım 43 bin km de 2013 model 160 DSG.Motul motor yağını çok duydum ama bilmediğimden sizlere sormak istedim.Ayrıca bobin ve özellikle buji değiştirmek istiyorum.Sorunsuz olacak şekilde kaliteli neler önerirsiniz.Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

azap5555

vwTürk Üyesi
İsim
abdi
Soyisim
coşkun
Yetkili servis bakımlıysa yetkili servise devam edin, araç dsg olduğu için arıza halinde yetkili İyi niyet garantisi ile ücretsiz tamir yapacaktır, yağ olarak motul xclean+ 5-30 şiddetle tavsiye ederim, yağı dışardan kabul eden yetkili servise gitmeniz gerek, İstanbul da Doğuş Maslak kabul ediyor, siz de yakından uzağa araştırın, ayrıca 160 hp 1.4 tsi lerde piston kırma vakaları da forumlarda yazılmakta, böyle bir durumda da yetkili sahip çıkacaktır kronik olduğu için, buji değişimini zamanı geldiyse yaparlar bobin kontrol edilir sağlamsa değişmez, ayrıca zubizu ya üye olun ciddi indirim alırsınız.

trancebabe

vwTürk Üyesi
İsim
TOLGA
Soyisim
ORHAN
Yetkili servis bakımlıysa yetkili servise devam edin, araç dsg olduğu için arıza halinde yetkili İyi niyet garantisi ile ücretsiz tamir yapacaktır, yağ olarak motul xclean+ 5-30 şiddetle tavsiye ederim, yağı dışardan kabul eden yetkili servise gitmeniz gerek, İstanbul da Doğuş Maslak kabul ediyor, siz de yakından uzağa araştırın, ayrıca 160 hp 1.4 tsi lerde piston kırma vakaları da forumlarda yazılmakta, böyle bir durumda da yetkili sahip çıkacaktır kronik olduğu için, buji değişimini zamanı geldiyse yaparlar bobin kontrol edilir sağlamsa değişmez, ayrıca zubizu ya üye olun ciddi indirim alırsınız.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Bahsettiğiniz sorunları yaşayanlar olmuş evet tabi %100 her araçta olacak diye birşey yok bence.Mesela forumlarda CTH motor kodlu araçlarda bu problemlere rastlanılmadığını yazıyorlar.Tabi bu kesin değil bilemeyizde şans meselesi.Benim aracım CTH.Yağ konusunda söylediğiniz yağa bakmıştım bende hemfikiriz tavsiyeniz için Ayrıca teşekkürler.Araç servis bakımlı Yozgat tan aldım geldim İzmir de yaşıyorum.Müsait zamanda Vosmer e uğrayacam.Servisin kullandığı yağ çok mu kötü acaba bilginiz var mı ? Önerilerinizi bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

trancebabe

vwTürk Üyesi
İsim
TOLGA
Soyisim
ORHAN
Bu arada 605 Km de 220 TL civarı yakıt yaktı arada abandığım oldu araca.Sizce nasıl ?

azap5555

vwTürk Üyesi
İsim
abdi
Soyisim
coşkun
Benzin sarfiyatı kullanıma göre değişir, tsi motorlar hem tasarruflu hem performanslıdır, elde edilen değerler iyi, motorun sağlıklı olduğunu da düşünüyorum, yağ işi çok önemli, yetkili serviste mobil de castrol de koydular, mobil son 5000 km ye kadar iyiydi son 5000 km normaldi, castrol le motor gergin çalışıyor güven vermiyor her an sıkıntı çıkacakmış gibi hissettiriyordu, motul en iyisi araç devir çevirmek istiyor güven veriyor sessiz ve huzurlu çalışıyor motor, aracınız spor karakterli de olduğundan yağ olmazsa olmazınız, gazlayınca performans ve güvenlik için. CTH motor da yağ yakmayan aranılan motor evet.

trancebabe

vwTürk Üyesi
İsim
TOLGA
Soyisim
ORHAN
Benzin sarfiyatı kullanıma göre değişir, tsi motorlar hem tasarruflu hem performanslıdır, elde edilen değerler iyi, motorun sağlıklı olduğunu da düşünüyorum, yağ işi çok önemli, yetkili serviste mobil de castrol de koydular, mobil son 5000 km ye kadar iyiydi son 5000 km normaldi, castrol le motor gergin çalışıyor güven vermiyor her an sıkıntı çıkacakmış gibi hissettiriyordu, motul en iyisi araç devir çevirmek istiyor güven veriyor sessiz ve huzurlu çalışıyor motor, aracınız spor karakterli de olduğundan yağ olmazsa olmazınız, gazlayınca performans ve güvenlik için. CTH motor da yağ yakmayan aranılan motor evet.
Bilgilendirdiğiniz için ve cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Motul da karar kıldım servis umarım kıllık yapmaz.ayrıca lastik değiştirmeyi düşünüyorum.235/35/19 ebatlar.Fiyatlar baya uçuk markalarda.Lastikçi arkadaşım hiç gerek yok zaten performans lastik takacaksın ebatlardan ötürü izmir yollarında mahvolacak en kötü Çin malı bile taksan sorun olmaz parana yazık diyor.Baya bir düşünceliyim bu konuda

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi

cellatm

vwTürk Üyesi
İsim
Murat
Soyisim
BEKTAŞ
Bilgilendirdiğiniz için ve cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Motul da karar kıldım servis umarım kıllık yapmaz.ayrıca lastik değiştirmeyi düşünüyorum.235/35/19 ebatlar.Fiyatlar baya uçuk markalarda.Lastikçi arkadaşım hiç gerek yok zaten performans lastik takacaksın ebatlardan ötürü izmir yollarında mahvolacak en kötü Çin malı bile taksan sorun olmaz parana yazık diyor.Baya bir düşünceliyim bu konuda

Öncelikle Merhaba.

Yazı ile ilgili biraz geç oldu ama cevap verip hiç yoktan başka lastik alacak arkadaşlara yardımcı olurum.

Çin malı veya başka bir performans lastiği almanızı tavsiye etmiyorum.

Ben aldım hem çin malı hemde bilindik bir marka . ikisinde de ayri olaylar yaşadık.

Çin malı lastikte ilk takılmada hiç problem olmadı. Ama kışlık yazlık değişiminden sonra performans lastiği ni hiç kullanamadım. Lastikler aşırı derecede ses yapmaya ve yol tutuşu düşmeye başladı. Ses ufak tefek değil bildiğin teker asfaltta dönmüyor sürüklenerek gidiyor gibi.

Diğer üretim lastiklerde ise 2 yaz kullanımından sonra yanaklarda çatlamalar oluştu ve lastikler 2 yaz sezonundan sonra kullanılmaz hale geldi.

Üst Alt