• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Scirocco Alınır mı?

malvo

vwTürk Üyesi
İsim
umurhan
Soyisim
kaplan
Marka:
Meslek:
Herkese hayırlı günler;

Arkadaşlar ben 2007 model jettamı satıp (1.4 tsi 140bg) scirocco almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

-Scirocco 2. el satışında sıkıntı oluyor mu? satmakta zorlanılır mı veya jetta kadar kolay satabilir miyim alırsam?

-Manuel mi veya Dsg şanzıman mı kararsızım model yılına göre bu seçimim değimesi gerekir mi? örneğin 2014den önceki dsgler sorunlu mudur mesela ona göre hareket edeyim.

-Ben 2012 ve 2013 sciroccolara bakıyorum bütçem onlara yetiyor. Bu model yıllarında çok bağ ağrıtacak kronik bir sorunu var mı bu araçların?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Jettamı alırken de buradan çok yardım almıştım :)

redline06

vwTürk Üyesi
İsim
Berkay
Soyisim
Küçükerol
Marka:
Meslek:
Merhabalar,

Geçtiğimiz ay Golf V satıp scirocco ya geçmiş biri olarak söylüyorum, alınır.1.4 tsi motora zaten aşınasın hali hazırda kullandıgın motor. Scirocco da Turbo + cCompresör olan 160 hp lik versiyonu tercih edeceğini düşünüyorum.
Satısı tabiki Golf Jetta gibi hızlı olmaz fakat, her malın bir alıcısı vardır 2-3 aydır çok sıkı takip ediyorum scirocco ilanlarını ortalama 1 ayda satıldı araçlar. Ben sciroccoda manuel tercih ettim. DSG lerde uzun vadede sorun yasayan bir kesim mevcut.
Kullanımada baglı oldugunu düşünüyorum. Genelde kavrama sorunu yasıyorlar, illa otomatik istersen detaylı baktırılıp alınabilir yada servis kayıtlı bir rocco bulursun DSG konusunda iyi niyet garantisi sürdürüyor doğus oto.

Cihan35

vwTürk Üyesi
İsim
Cihan
Soyisim
Karabey
Marka:
Meslek:
Merhabalar,

Şuan 2. Scirocco aracım ve bu 3. Tsi aracım 2 scirocco ve 1 beetle kullandım son 2 yılda. Şunu söylemek isterim İlk Scirocco Dsg 160lık idi sattıktan sonra 160lıkta manuel olmadığı için yine DSG Beetle satın aldım 2 aracımda full yetkil servis bakımlı ve şanzımanları sıkıntısızdı ancak Beetleim da DOD garantisi vardı ve rampalarda özellikle hissedilir ilk torkta titremeden dolayı mekatronik garanti kapsamında değiştirdim kişisel fikrim DSG güzel bir şanzıman ama şakırtı şukurtu hep var ve özellikle sonradan yapılacak olan işlemlerde uzun vadeli bi şanzıman değil beni bu sürelerde o sesler çok rahatsız ediyor ve korkutuyordu o yüzden 3. Aracımı Scirocco manuel 160lık olarak tercih ettim. DSG çok seri bir şanzıman olsada bu tarz spor araçlarda manuel bence daha keyifli oluyor ve kafan rahat oluyor maksimum baskı balatanı değiştirirsin.

İlk scirocco sadece DSG 160lıktı. Ekstra bir donanım yoktu bence kesinlikle Cam Tavan şart sciroccoda ki manueli alırken bu Cam tavanlı aldım iç ferahlı ciddi fark ediyor. Siyah koltuktansa siyah-beyaz koltuk tercih edebilirsin içerisini daha geniş gösteriyor tecrübelerimle doğru orantılı yazıyorum bunları. Diğer tüm donanımları sonradan ilave etme şansın var zaten eğer ki çok dolubir araç bulamassan bile cam tavanı es geçme derim. Bixenon sonradan takılabiliyor gerekli gereksiz olması kişiye kalmış ben çok düşündüm takiyimmi diye ama bence gerek yok .

Satılıyormu konusuna gelirsek scirocco tercih edilen bir araç ben 4 kapı araç aldığımda hep elimde kaldı zor sattım ama bu tarz otomobilleri max 15 gün içerisinde hep alıcı çıktı ve alan herkesi yüzü gülerek gönderdim. :D

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Marka:
Meslek:
kullanmadım ama cok yorumlarını okudum alınacak araba manuel olsun. keyfli sürüsler tercih meselesi herkesin aklında zevkinde kullanacagı arac var.

Üst Alt