Samsung ve İpohne'u Çöpe Atan Çin malı Telefon

vw061

VWTURK Gold Member
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım Samsung Duos'u verip yerine çift hatlı ZOPO marka bir telefon aldı. Tam detayını bilmiyorum ama sanırım teleona IMEI yazıldı.

Ben Samsung S2 kullanıyorum, arkadaşın söylemesine göre performans hem S2'den hem de DUOS'tan çok daha iyi. Yalnız şu kadarını söyleyeyim fotoğraf kalitesi harika. Benim telefonun fotoğraf kalitesi bunun yanında vasatın altında kalıyor. İşte telefonla yaptığımız birkaç çekim.

Bu arada Samsung'u şiddetle kınıyorum. 8 mp kamera var ama kameranın görüntü kalitesi sıfır. Eski kızaklı D900İ bile Galaxy serisinden daha başarılı bence.

S5 ve S6'yı kullanmadığım için yorum yapamam ama bu telefonun çekim kalitesi harika
Yorum size kalmış.. Bundan sonra telefon alırsam fotoğrafları bilgisayara dökmeden almayacağım.

Kendi telefonumla yaptığım çekimi de koydum aradaki farkı görmeniz açısından. Samsung gün ışığına çok duyarlı hava çok ışıklı veya bulutlu olursa görüntü çok kötü.

Benzer açıdan ZOPO..

marikan

vwTürk Üyesi
Zopo, Oppo, Xiami (dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi), Jiayu, Meizu vs vs daha aklıma gelmeyen bir çok marka. Özellikle Android kullanan bilindik bir çok üreticiye kafa tutan çin markalarıdır. Hafife almayın bu markaları.

tismo

vwTürk Üyesi
Bu ZOPO marka cihazın sar değeri hakkında bilginiz var mı peki? Nedir acaba? Kamera ve hızdan çok daha önemli olan bu bana göre.

nurigökay

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Bende huawei g7 kullanıyorum buda çin malı ama şarjının süresi kamerası performansı çok iyi şiddetle tavsiye ederim

kynmz

vwTürk Üyesi
meizu xiomi zopo çok güzel markalardır sar değerleri felan samsung gibi büyük firmalara yakındır bize tanıdık gelemesinin sebebi ülkemizde satılmamasıdır şuan s5 kullanıyorum evde s4 te var attığınız fotograf hemen hemen s5 ile aynı sayılır çünkü zopo ve meizu genellikle kamerayı sonyden alır

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vw061

VWTURK Gold Member
Bu ZOPO marka cihazın sar değeri hakkında bilginiz var mı peki? Nedir acaba? Kamera ve hızdan çok daha önemli olan bu bana göre.
Arkadaş telefonuyla ara sıra facebook'a giriyor ve şarjının 1.5 gün dayandığını söylüyor.

tismo

vwTürk Üyesi
Arkadaş telefonuyla ara sıra facebook'a giriyor ve şarjının 1.5 gün dayandığını söylüyor.
Hocam söyledikleriniz güzel de cihazın SAR değerini sormuştum ben şarj değil.

İnternetten baktığım kadarıyla model konusunda bir şey diyemem direk ZOPO diye baktım. SAR değerleri Apple ve Samsung cihazlarından yüksek. Tercih edeceklerin aklında bulunması gereken en önemli konulardan. Kamera iyi şarj iyi gidiyor vs. bunlar yeterli değil bence.

kynmz

vwTürk Üyesi
Hocam söyledikleriniz güzel de cihazın SAR değerini sormuştum ben şarj değil.

İnternetten baktığım kadarıyla model konusunda bir şey diyemem direk ZOPO diye baktım. SAR değerleri Apple ve Samsung cihazlarından yüksek. Tercih edeceklerin aklında bulunması gereken en önemli konulardan. Kamera iyi şarj iyi gidiyor vs. bunlar yeterli değil bence.
amerikada 2.0 avrupada ise 1.0 sağlıklı maksimum değer kabul ediliyor samsung ve aplle cihazların genelinde 0.5 den düşük ve zoppo da 0.70 e yakın kabul edilebilir ama tabiki diğer cihazlar kadarasum değil

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt