sahibinden.com ve para sevdası

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Takip edenler bilir sahibinden.com'da eskisi gibi yeni araç girişi olmuyor.
sahibinden'de verdiğim ilan 1 ayı geçince yenilemek için kaldırıp yeni ilan girmek istediğimde emlak ve vasıtada senede ücretsiz 1 ilan hakkım olduğu eğer devam etmek istersem 59 tl ödemem yada mağaza açmam gerektiği uyarısıyla karşılaştım yani 1 aylık süre kısıtı 1 seneye çıkmış.
Bana garip gelen bizim kullanmamız sayesinde popülerleşen sitenin, şimdi popüleritesinden yararlanmamız için bizden ücret talep ediyor olması. Hemde çok pahalı mağaza paketlerinden milyonlar kazanırken.
Tabii bunun iyi ve kötü yönleri de var. Yüksekten fiyat yazanlar, keyfe kederciler falan pek olmayacak, arabam.com, araba.com gibi sitelere ilgi artacak ama 3000-5000 ilan verme hakkı olan galericilerin işine gelecek, aynı ilanı tazeleyip duracaklar.
Özetle, sitenin adı 'sahibinden' olsa da sahiplerin işini baya zorlaştırıyor.

SEDAT38

vwTürk Üyesi
Yeni bir mail adresi alıp 1 ay daha ilan verebilirsiniz, ama cep telefonu numarasını değiştirmek için 1 yıl beklemek gerekiyor değiştirmek için. Rant kapısı başka bir şey değil.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Zaten piyasayi da mahveden o site değil mi.

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Çok doğru, tek tercih edilen site olmasi ordaki fiyatlarin pazarada yansimasina sebep oluyor

gokhan1300

vwTürk Üyesi
Farklı mail adresi ve eş dost telefon numarası ile bir kaç kez daha ilan verilebilir.

ugurcnplt

vwTürk Üyesi
Bence 1 aylık bile paralı olmalı.Her aklına gelen acaba gider mi diye yüksek fiyatlardan koydu ilanı.Piyasa mahvoldu.Ciddi satıcı için 50 60 lira para değil.

golfesk

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
sahibindeni devamlı kullanan birisi iseniz aslında işlem biraz farklı yürüyor bir araba ilanı verdiniz yenilemek için daha az ödüyorsunuz sırf araba ilanı vermek için üye olduysanız 1 ay bittikten sonra yine aynı ücreti istiyor sanırım ben bunu diğer sattığım ürünlerde ve sonrası doping yaparken çok rastladım her doping te biraz daha ucuza ücretle yaptım.Paralı olmasına gelince ücret biraz yüksek daha makul değer olabilir diye düşünüyorum ama önceden adam ilan vermiş 2 senedir yayında alan yok birşey yapan yok kendilerince biraz haklılar ben şimdi belli başlı ilanlara bakıyorum çoğu araba temizlenmiş yeni ilanlar konu tartışılır tabi orası ayrı...

Üst Alt