• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Rolls-Royce Dawn’a Novitec & Spofec Tarafından Yeni Bir Kostüm Dikildi!

Wvcars

vwTürk Üyesi
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
87
Tepkime puanı
1
Alman Novitec Group üyesi Spofec, her zaman olduğu gibi bir Rolls Royce modeli olan Dawn'ı da ritim bozucu hale getirmiş. Detaylar burada...En başta 2016 yılının en lüks arabası seçilen R.R Dawn‘ı bu harika şekillere kim sokmuş ondan bahsedelim. Aslında bu aracın yapımını üstlenen Spofec firmasıdır. Bir şey farketmiyor Spofec’de Novitec Grub içerisinde yer alıyor. Eğer ki Novitec ismine hakimseniz duyduklarınız arasında Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren ve Roll Royce markalarının akla zarar değişimlerini duymanız oldukça normal.

Alman merkezli modifiye firması, bahsettiğimiz bu arabaların yanında özellikle ilgilendiği marka Rolls Royce dur. Novitec’in bu sefer ki talihlisi Dawn! Spofec, tabiri caizse İngiliz markanın araçlarına modifiye uygulaya uygulaya, Rolls Royce’dan daha çok modellere hakim olduğunu söyleyebiliriz. Değişimin temelinde Dawn’a yapılan genişletme işlemleri var. Normalde tarifsiz hissiyatlar verebilen bu modelin, karbon fiberin şekillendirilerek sunulan tablosu, bizleri hayal dünyasına götürüyor.

Dawn’ın ilk önce orjinal parçaları sökülerek işe başlanmış.Karbon fiber malzeme ile yapılan yeni tamponu R.R Dawn’ın normalden 12 cm kadar genişlemesini sağlamış. Yani daha kaslı.Parlayan ızgaranın yanında uygulanan kitler, prestijin spor arabasını vahşileştirmiş.Modifiye şirketinin Overdose özel paketi ile gelen 22″ jantları görüyoruz.Ayrıca havalı süspansiyon uygulamasıyla lastik çamurluk açılarını istediğiniz gibi ayarlanabilecek hale getirilmiş.Güzel bir gövde rengiyle ele alınan Dawn’ın arka kısmı sade ancak dünyanın en iyi olacak kadar da göz alıcı diyebilirim.Yuvarlak hatlara yapılan ekstralarla yine body kit işlemleri arka tamponun da genişlemesine neden olmuş.Lüksün üstü açılmış aracı Dawn’ın, çift çıkış egzozlu net hali fazla çekici.Spofec Rolls Royce’un kavun içi mekan döşeme rengi ile kalitesini zaten dokunmasakta kendini belli ediyor.Hızını alamayan Spofec, Dawn’ın 6.6L V12 Biturbo 571 hp’lik üniteyi 689 hp’ye çıkartmış.Standart kalkışı 5 sn olan Dawn’ın 0-100’ü 4.6’ya çekilmiş. Gayet başarılı!İnsanın baktıkça bakasının geldiği Spofec Dawn‘ın rengi, yeni kazandırılan gövdesi ve 22″ jantların yere yakın konumu kesinlikle bitirici! Novitec & Spofec’den yine sanatın konuştuğu bir R.R ürünü gördük.

Düşündüğümüzde bizim dokunmaya çekindiğimiz arabalar, gördüğümüz gibi profesyoneller tarafından ne hallere getiriliyor. R.R Dawn Spofec’i siz nasıl buldunuz?

Alıntıdır
 
Üst Alt