• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

rölanti sorunu yardım

zalim24

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
ÇAKIR
Marka:
Meslek:
s.a arkadaşlar aracımda bir problem var VW trasnporter 2005 1.9(AXB) aracı çalıştırmadan önce kızdırma ışığının sönmesin bekliyorum bazen hemen sönüyor bazen geç sönüyor geç sönünce araç kendi kendine gaz verip rölantiyi yüksek de tutuyor 1- 1,2 devir arasında kendi sonradan normale dönüyor bu bazen kısa bazen uzun sürüyor normale döndükten sonra fan açıyor ve hararet 50 de iken 70 e çıkıyor bilgisayara bağlattım p0118 arıza kodu veriyordu hararet müşürü arızalı diye servisten yenisini taktım hata kodu gitti ama hala arıza devam etmekte bende araştırma yaparken benim aracımda dizel partikül filtresi var mı diye şüpheye düştüm çünkü dizel araçlarda dpf olayı sık yaşanan bir olaymış bende de acaba aynı problem olabilir mi birde geçenlerde maf sensörünü de temizledim aklımda birde egr valfini temizlemek var adaptasyondan dolayı geri duruyorum
sizce ne yapmalıyım aracımın temizlik zamanı mı geldi.
Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Marka:
Meslek:
Hocam akünüzün durumu nedir? Yeterli akimi saglamiyor olabilir mi? Ayrica yeni alip taktiginiz hararet müsürü orijinal midir? Hata kodu degisim sonrasi manuel olarak silindi mi? Tekrar bilgisayara baglanip bakilsa iyi olur bence.

Gecmis olsun.

zalim24

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
ÇAKIR
Marka:
Meslek:
Hocam akünüzün durumu nedir? Yeterli akimi saglamiyor olabilir mi? Ayrica yeni alip taktiginiz hararet müsürü orijinal midir? Hata kodu degisim sonrasi manuel olarak silindi mi? Tekrar bilgisayara baglanip bakilsa iyi olur bence.

Gecmis olsun.
akümü 2 yıl önce değiştirdim varta 92 Amper akü taktırdım yeni aldığım hararet müşürü de orjinal birebir vw servisinden aldım ondan önce dışardan parçacıdan almak zorunda kaldım sonradan öğrendim ki birebir orjinalini yapıp yan sanayisini orjinal diye satıyorlarmış bende iş sağlam olsun diye vw den aldım bi önceki taktığım yan sanayi olduğunu bulduk sonradan vw den contası ile beraber aldım hata kodu da müşür değiştikten sonra bilgisayara bağladık lakin hata kodu görünmedi.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Marka:
Meslek:
Hocam tekrar bir bilgisayara baglatip ariza kodu taramasi yaptirabilir misiniz? Su an ariza kodu birakmis olabilir. Genel ariza taramasi yaptiktan sonra bütün hata kodlarini manuel olarak temizlemek lazim.

zalim24

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
ÇAKIR
Marka:
Meslek:
Hocam tekrar bir bilgisayara baglatip ariza kodu taramasi yaptirabilir misiniz? Su an ariza kodu birakmis olabilir. Genel ariza taramasi yaptiktan sonra bütün hata kodlarini manuel olarak temizlemek lazim.
Gideceğim hocam bağlatıcam sadece acaba bizim araç ta partikül filtresi var mı onu da öğrenmeye çalışıyorum

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt