PORT BAGAJ HKK

METKET VW

vwTürk Üyesi
İsim
Metin
Soyisim
POLAT
Arkadaşlar,
Araç üsttü Port bagaj kullanan var mı aramızda,avantaj-dezavantajlar nedir,fiyat-kalite hkk bilgi gerekiyor..
Teşekkürler.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Konuyu hortlatmış olayım. Aracıma port bagaj ihtiyacım var. Elinde olanlar bilgi verirsen çok sevinirim.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Murat, bende var bende derken Zekeriya'nın balkonda duruyor alıp işinini görebilirsin. Daimi olarak istiyorsan o zaman yenisini alman gerekecek. :)

Voodoo

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
ŞEVİK
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
Ben başka aracım için kullanıyorum. Çokda faydasıı görüyorum. Ama şu uyarıları yapayım.
Aracın yakıtına olumsuz etkisi var. Rüzgar direncinden dolayı. Eğer portbagazın ön ucu araç ön camının önüne geçerse, far ve yağmur sensörünü olumsuz etkiliyor. (Caddy'de denemesim ama diğer aracımdaki etkileniyor). Bendeki potbagaja 500 litre hazme sahip dolayısıyla büyük. Küçükleri sorun çıkarmaz. Port bagajın belirtilen kapasitesi 75 kgdır. Yani 75 kgda fazla yük atmamanız gerekir. Fazla atarsanız plastik olduğundan aluminyum barları tutan civataların olduğu yeri yırtma, yani tavandan uçup gitme riski var. Virajlarda daha dikkatli olmak gerek. Yüklü iken arabayı yatırmaya meyilleniyor. Diğer aracım alçak olduğu için çok etkili değil ama caddy yüksek. Ne kadar yüksek o kadar yatırma riski var. buda virajlara daha yavaş girmeniz gerektiği anlamına geliyor. Yıkatma sırasında portbaja ile tavan arasındaki yeri yıkayamıyorsunuz. Hızlı giderken rüzgar sesi yapıyor. Fırtınalı havalarda sert yan rüzgardan ve karşıdan gelen otobüs TIr gibi araçların rüzgarına maruz kaldığında araba sarsılabiliyor. Ön taraf sivrisinek sinek yapışması oluyor ve güneşte kuruyunca onlar çıkmıyor.

Voodoo

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
ŞEVİK
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
Ben alırken thule gibi markalar vardı. Ama fiyatı pahalı idi. Bende italyan bir marka almıştım. YArı fiyatına. Ve senelerce kullandım. Hala da kullanıyorum. Giç bir yerine birşeyde olmadı. 75 kg'dan daha çok yükledim. 150 km hızlarla gittim. Ama sorun yaşamadım. Ama bu benim aldığım bir risk idi. Fiyatı aluminyum barlımı istiyorsun yoksa sadece portbagajmı istiyorsun diye ayrılıyor. Elinde zaten aluminyum baralar olabilir. Ben 300 Euro (zamanında türk lirasının bir itibarı var iken) ödemiştim. Bara dahil. Her zaman takılı olmayacaksa ve aracınız lüx bir araç değilse (ki caddy öyle bir araç değil) italyan markalarından birini seçebilirsiniz.

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
Ben bunu kullanıyorum. Rüzgar sesi yapmıyor, (fotoda kaput açık gözünüze takılmasın) Yakıtım gayet güzel durumda, Kendisi kocaman bu arada neredeyse boydan boya, bir de 40w güneş paneli var üzerinde.

Ekli dosyalar

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
-Fiberglass malzeme, oldukça sağlam , Dışı endüstriel baz kat boya ile kaplı, kesinlikle çürüme gibi bir derdi yok. Su almıyor.
-Uzunlamasına olduğu için 1.5 mt civarı uzun malzeme alabiliyor
-Tavan bağlantısını orjinal demirinin arasına niş atarak kendim yaptım. Dışarıdan belli olmuyor bağlantı, yüksek de kalmadı.
-Ulaşmak için ya sürgülü kapı eşiğine ya da arka sağ tekere basıp tırmanıyorum yüklerken
-Uzun yolda 150+km ile gitsem yakıtı elbet etkiler ama 90-100km/s ile gittiğim için bir olumsuzluk görmedim (portbagajsız da denemem oldu)
-Kesinlkle avm'lerin otoparklarına giremiyorum
-Hali hazırda içerisinde eşimle doğa gezilerini sevdiğimiz için 3 tane katlanır park sandalyesi (şu yeşim olanlardan büyük boy) 4 kişilik katlanır oturaklı masa, 4 tekerli kriko, şemsiye, akü takviye kablosu, gerdirme kayışları çantası, mangal tel ızgara kömür vs, yere sermek için örtü vs her şey tepemde geziyor, tatile giderken de sert tabanlı bot bavul ne varsa aldı (kıçtan takma yamaha motorumu tabiki arka bagaja koydum)
-Markası yok replika bir ürün, 2. el olarak sahibinden.com dan almıştım 2008'de

edir: Fotoğraf küçük çıkmış yuıkarıdaki mesajımda

https://i.hizliresim.com/7a4QVP.jpg

Voodoo

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
ŞEVİK
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
Kapalı park yeri meselesini unuttum belirtmeyi. Haklısın Yağmur Bey.

- Bende her 100 km'de 0,8-1 litre farka kadar yakıt farkı yaratıyor. Yükten dolayı değil boşken. Her iki durumda da denedim ve karşılaştırdım. Genelde 100-120 km hızla giderim.
- Ben 1 büyük iki orta boy valiz yerleştirebiliyorum. Önünde arkasında hala boş yer kalıyor. Oralarada -malum gurbetçi olduğumuz için- fasulye bulgur bilimum bakliyat koyuyorum.
- Yükleme için bazıları asimetrik konumlandırıp kenara yakın koyuyorlar. Ama bu denge açısından doğru değil. Bende aracımının kapı kenarlarına basarak yükleme boşaltma yapıyorum.
- Benim italyan bir marca idi. Yaklaşık 8 yıldır var ve her sene kullanırım. Daha hiç bir yerinde arıza kırılma vs. olmadı. Sağlam ürünler.

Bu da benim port bagajım.

Resimler (17).jpg

Üst Alt