Poloooş, Büyüksün. (Polo 1.6 TDİ 130 PS DSG Comfortline)

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Neyse neyse olur oyle şeyler allah rahatsızlığının da o küçük kazanın da tekrarını yasatmasin. Haftada 1 ölçek polos en kısa sürede sağlığına kavuşturur :)
Bu arada borayı sattın sandım :)

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yok, satmadım. 2 haftadır dış görünüşündeki bazı olumsuzlukları onarıyorduk. Cumartesi günü Yayla'dan Defne'ye siteye getirdim, otoparkta park ettim.

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Arıza ışığı yakar mı ayrıca
Kablonun üzerinde led decoder'i mevcut, arıza lambası yakmaz. Ürünün adı; CnSunnyLight H7 360 Led. 360 derece led olarak geçiyor, diğer led'lerden daha performanslı.
Far ampulünün önünde şapka gibi bir parça yok ise kullanmayın.
Muayene konusunda bir fikrim yok, Şubat ayında göreceğiz.

eg289

vwTürk Üyesi
İsim
Emre
Soyisim
Gül
Yok, satmadım. 2 haftadır dış görünüşündeki bazı olumsuzlukları onarıyorduk. Cumartesi günü Yayla'dan Defne'ye siteye getirdim, otoparkta park ettim.
Baskı balatayı değiştirdin mi hiç değişmedi titremeye başlamıştır kesin Sevra hocam.

alisoyak

vwTürk Üyesi
İsim
Ali
Soyisim
Soyak
geçmiş olsun sevra hanım umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz ledler için link varmı alabileceğimiz

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Baskı balatayı değiştirdin mi hiç değişmedi titremeye başlamıştır kesin Sevra hocam.

Maşallah, çarşıdan aldık bir tane, eve geldik bin tane. Baskı sağlam şimdilik, liste de baya kabarık. Kalsın böyle.

geçmiş olsun sevra hanım umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz ledler için link varmı alabileceğimiz
Aliexpress'te CnSunnyLight H7 360 Led diye aratmanız yeterli. Üst kısımda halojen - led karşılaştırması mevcut. Ayrıca kış şartları için halojen ampulü tercih edin bence.

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
5 Ekim 2018 - İkame Polo ve Yedek Parçacıdan Aldığım VW Logolu Çakma Radyatör Takozlarının Değişimi.

- Neler Yapıldı.

- Özel Servisin verdiği hasarlar onarıldı.
- Radyatörü tutan 4 klips değişti.
- Ön panel söküldü ve takıldı.
- Radyatör üzerindeki 4 conta değişti.
- İç-dış yıkandı.
- İkame Polo'yu yıkadım ve teslim ettim.

- Özel Servisin Kötü İşçiliği ve Sanayiden Alınan Çakma Parça.

Daha önce küçük bir kaza yapmış, ön panel tutucuları ve ön panel değişmişti. Maalesef; beceriksiz özel servis, ön panele radyatörü eğik takmış ve sanayiden aldığım VW logolu radyatör contaları sahte, çin malı çıktı. Bu arada o tampon demirini ben çarpmadım, eski sahibinden kalma idi, temizleyip düzelttik sadece.
Bir kaç gün servisten parça bekledim, Poloş'ta bu süre içinde serviste kaldı, sağ olsunlar yokluğumda arkadaşım özel olarak ilgilendi. Serviste ikame araçta verdi. Bir daha da dışarıdan parça almam.

- Faturamız;

- İkame Polo ( 2013 Polo 1.4 85 PS Manuel Comfortine.) (Atmosferik - Benzinli )

1 iş gününden fazla Poloş'u alamayacağım için ikame araç verdiler. Aslında ikame aracı, ara sıra satıştan bir arkadaşım kullanıyor, ikame araç olmadığı için onu verdiler. Sabah gidilseymiş, Yeni Golf varmış. :(

3 gün kullandım sayılır, 3 günde en sevdiğim ve en sevmediğim özelliklerini yazayım.

En sevdiğim; Motoru oldukça sessiz, klimayı açınca devir artışı, motor sesinde bir artış ve titreme vs. olmuyor. Süspansiyonları TDİ kadar olmasa da yumuşak, vitesi çok yumuşak ve geçiş yolları çok kararlı, debriyajı da öyle.
En sevmediğim; Trafikte 2'den 1. vitese atınca fena bir şekilde öne yığıyor kendini.

Yakıt Tüketimi; İlk aldığım zaman klimayı kapatmadan sakin kullanımda 6.0L - 6.8L civarında geziniyor, bir ara devirli kullandım, patinaja düşürdüm, hızlı kullandım. 8.9L'ye kadar çıktı. Genel olarak normal kullanımda 7.0L diyebiliriz.

İkame Polo'yu yıkadım;

Temiz bir şekilde aldığım Polo'yu, daha temiz bir şekilde teslim ettim.

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Devamı; 13 Ekim 2018 - RCD 310 USB Soketi - Torpido Gözü Temizliği - Klima Fan Kontrolü.

- OEM Usb şarj girişi sipariş ettim.(Çinden)
- Torpido gözünün içini temizledim, düzelttim.
- Geçen sene temizlediğim klima havalandırma motorunu kontrol ettim, temiz idi.

- İlk önce Rcd 310 multimedya cihazını söktüm. Cihazın arka tarafı da usb girişi için soket var mı diye, varmış.

- Multimedyayı sökmüşken klima çerçevesini de söktüm. İleri de ses yapmasın diye bez bant koydum. Bu arada amacım fotoğrafta görülen telefon tutucu dan kurtulmak.

- Multimedya cihazının yeri çok kirli idi, temizledim.

- Multimedya cihazının arkasında soket vardı. Aux girişi yanındaki boş yere Aliexpress'ten 35₺'ye usb girişi siparişi verdim..

- Ve multimedya cihazını yerine taktım, pin kodunu girmeye gerek kalmadı, Poloş'u tanıdı hemen. Sonrasında vidalarını ve çıtayı taktım.

- Poloş'un torpido gözünü söktüm. 6 tane T20 vidası var. Klima havalandırma motoruna baktım, temiz idi. Geçen sene güzel temizlemişim.

Kötü bir espri;
Makyajlı Poloş. .

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Devamı; 18 Ekim 2018 - Yine Tuzak Radar & İptal Edilen Park Cezam -

Selam, geçtiğimiz aylarda annemin evini taşıdık. Evde bir kaç eşya kalmıştı, Poloş ile birlikte almaya gittik. Poloş'a da park yeri bulamadığımız için apartmanın uzağına park etmiştim. Eşyayı zar zor aşağı kadar indirdim, dedim bundan sonrasını taşıyamam, Poloş'u 10 dakikalığına küçük bir aradan apartman kaldırımına çıkarayım, eşyayı taşımadan yüklerim. Fotoğrafta gördüğünüz aradan Poloş'u apartman kaldırımına çıkardım ve hiç bir şekilde yaya kaldırımını işgal etmedim. Zaten durduğu yer mobilyacının önü. Ara sıra eşya indirirken kendileri de park ediyor. Eşyayı yükledim, 5 dakika yukarı çıktım, indiğimde komşu dedi ki; polis senin arabanın fotoğrafını çekti dedi. Bende hemen aracı kıpırdatmadan fotoğrafını çektim ceza gelince itiraz edeyim diye.

Trafik cezası eve gönderildi 61/1-n maddesinden ceza yazmışlar. 81 TL'yi ertesi gün ödeyip fotoğraf ve kamera kaydı ile itiraz ettim ve salı günü iptal edildiğini öğrendim.

- Poloş'u ok yönündeki aradan apartman kaldırımına çıkardım;

Fotoğrafta gözüken kırmızı çizgi; yaya kaldırımı ile apartman kaldırımının sınırı. Sarı ok ile gösterilen yer yaya, pembe ok ile gösterilen taraf; apartman kaldırımı. Engelli bordürünü de mavi ok ile gösterilmiş. Yaya kaldırımı işgali yok yani. Oto galericiler kendi kaldırımlarına araçlarını diziyorlar sonuçta.

Sonuç; Ceza iptal edildi, iade bekliyorum.

- Tuzak Radar;
Yine tuzak radardan trafik cezası kestiler Poloş'a. 70 km/h hız sınırlı yolda 79 km/h ile yakalamış, üstüne Poloş'un fotoğrafını göndermişler. Trafik Şube'de Poloş'a albüm yapacaklar artık, bu seneki 4.ceza. :( Yol kamerasını inceledim. Normalde radar; emniyet şeridinde bize dönük şekilde durur. Ve önceden radar tabelası ve dubası ile uyarırlardı. 18.sayfa da paylaştığım gibi yine tuzak radar yakalamış. Radar Poloş'a doğru dönük değildi, gidiş yönüne doğru dönüktü ve araçların arasında park etmişti. büyük ihtimalle kamerası araçlara dönük. Devletimizin paraya çok ihtiyacı var galiba, son zamanlarda bu kadar denetim, radar vs.

Sorduğum kişiler 1-2 km/h'den iptal edilebilir dedi. Ödeyip, itiraz ederek şansımı deneyeceğim.

Bu arada E-devletten bildirim geliyormuş.;

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Devamı - Satılık Bagaj Halısı ve Ücretsiz Arka Amortisör;

Konu Linki; http://forum.vwturk.com/showthread.php/99697-Polo-6R-Oem-Bagaj-Halısı

Selam, geçtiğimiz sene bagaj alanını genişletmek için Poloş'un bagaj halısı çıkarmış, sonrasında kaybetmiştim. 3 ay sonra buldum, tabii o zamana kadar umudu kesip yenisini almıştım.

Hatay Gümüş Otomotiv Yetkili Servisinden o zamanın kuru ile 1050 TL'ye almış idim, faturası mevcut. Bunu bagaj yükseltme eşiği olarak 4-5 ay kullandım. Bu sayede bagajda 3 kat yer oluyordu.

4-5 ay falan kullandım, sıfır gibi. Sonrasında eve çıkarıp bir köşeye koydum. Ev temizlendiğinde o da bir çok kez nasibini aldı, tertemizdir yanisi.

- Kargo; bana aittir. Anlaşma kodu ile basit bir ücret ödeyerek gönderirim. Alıcı ödemeli giderse en az bi 50 TL'si vardır.

- Fiyat; 600 TL. Ben 1050 TL'ye aldım, güncel servis fiyatı 1900 TL'dir. 6R0858855B parça kodu ile servisten fiyat bilgisi alabilirsiniz. Alıcı öğrenci veya genç kız ise indirim yaparım.

- Küçük bir bilgi; fiyatı yüksek bulanlar var ise; 600 TL yerine kauçuk bagaj halısı tercih edebilir. 5 tane de alabilir hatta. Herhangi bir aciliyeti yoktur.

- Ücretsiz Parça; 2013 Polo 6R Optimal Arka Amortisör

Ek olarak; Polo 1.6 TDİ için test ürünü olan Optimal marka arka amortisör mevcuttur. Çifttir, kutusu mevcuttur ve yumuşak sürüşe sahiptir. Sıfırdır. Alman malıdır, Bendix ortak üretimidir.
Arka amortisörün patlak olduğunu fotoğraf ile gösteren, değişim ve değişim sonrasına ait fotoğraf gönderebilecek biri var ise gönderebilirim. 1 senedir garajda duruyor, birinin işine yarasın hiç değilse.
Alıp satacak, alıp yedek olarak bırakacak biri yerine, amortisörleri arızalı birine göndereceğim. Öğrenciye de öncelik tanırım.

Küçük bir not; Bedelsiz olarak elime ulaştığı için bedel koyup satmak doğru olmaz. Amortisörü arıza olan birine gitsin. Başka forumlarda amortisörü arızalı olan biri var ise paylaşabilir mesaj yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
5 Ekim 2018 - İkame Polo ve Yedek Parçacıdan Aldığım VW Logolu Çakma Radyatör Takozlarının Değişimi.

- Neler Yapıldı.

- Özel Servisin verdiği hasarlar onarıldı.
- Radyatörü tutan 4 klips değişti.
- Ön panel söküldü ve takıldı.
- Radyatör üzerindeki 4 conta değişti.
- İç-dış yıkandı.
- İkame Polo'yu yıkadım ve teslim ettim.

- Özel Servisin Kötü İşçiliği ve Sanayiden Alınan Çakma Parça.

Daha önce küçük bir kaza yapmış, ön panel tutucuları ve ön panel değişmişti. Maalesef; beceriksiz özel servis, ön panele radyatörü eğik takmış ve sanayiden aldığım VW logolu radyatör contaları sahte, çin malı çıktı. Bu arada o tampon demirini ben çarpmadım, eski sahibinden kalma idi, temizleyip düzelttik sadece.
Bir kaç gün servisten parça bekledim, Poloş'ta bu süre içinde serviste kaldı, sağ olsunlar yokluğumda arkadaşım özel olarak ilgilendi. Serviste ikame araçta verdi. Bir daha da dışarıdan parça almam.

- Faturamız;

- İkame Polo ( 2013 Polo 1.4 85 PS Manuel Comfortine.) (Atmosferik - Benzinli )

1 iş gününden fazla Poloş'u alamayacağım için ikame araç verdiler. Aslında ikame aracı, ara sıra satıştan bir arkadaşım kullanıyor, ikame araç olmadığı için onu verdiler. Sabah gidilseymiş, Yeni Golf varmış. :(

3 gün kullandım sayılır, 3 günde en sevdiğim ve en sevmediğim özelliklerini yazayım.

En sevdiğim; Motoru oldukça sessiz, klimayı açınca devir artışı, motor sesinde bir artış ve titreme vs. olmuyor. Süspansiyonları TDİ kadar olmasa da yumuşak, vitesi çok yumuşak ve geçiş yolları çok kararlı, debriyajı da öyle.
En sevmediğim; Trafikte 2'den 1. vitese atınca fena bir şekilde öne yığıyor kendini.

Yakıt Tüketimi; İlk aldığım zaman klimayı kapatmadan sakin kullanımda 6.0L - 6.8L civarında geziniyor, bir ara devirli kullandım, patinaja düşürdüm, hızlı kullandım. 8.9L'ye kadar çıktı. Genel olarak normal kullanımda 7.0L diyebiliriz.

İkame Polo'yu yıkadım;

Temiz bir şekilde aldığım Polo'yu, daha temiz bir şekilde teslim ettim.

sizde kactane polo var dizeli biliyordum bu atmosferik nerden geldi.

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
sizde kactane polo var dizeli biliyordum bu atmosferik nerden geldi.
İkame araç bu, servisin aracı.
Aracım serviste 1 iş gününden fazla kalacağı için bunu verdiler.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
İkame araç bu, servisin aracı.
Aracım serviste 1 iş gününden fazla kalacağı için bunu verdiler.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
anladım kolay gelsin

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
27 Ekim - Toz Bulutu Sonrası Poloş'u Minik Kankim ile Yıkadık.

- Suriye'den toz bulutu gelmişti, zaten bir toz bulutu eksikti.

Öncesi

- Sonra kankim köpükledi. Küçük Hachback Poloş'u tamamen köpüklemek için 1 TL ata ata 5 TL harcadı kankim.

- Kuruttuk.

- Poloş tertemiz oldu..

Teşekkürler Kanki, Büyüksün Poloş.

Devam ediyor.;

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
5 Kasım - Sürekli Selektör Yakan Jetta'yı Dövdük.

- Seyir halinde idim.

- Abartısız 1 km öteden selektör ve sis yakmaya başladı, sisleri de açıktı.
Sağ şeride geçip yol verdim, işte Poloş'un üzeceği adayımız.

- Kick down ile yetiştik.

- Yol vermedi ayağımı gazdan çektim, daha da sinirlendim.
Ayağımı gazdan çektim, arayı açmaya çalıştı.

- Güçlü ve öfkeli Poloş ile dövdük, sonrasında ilerleyip sağ şeride geçtim, yavaşladım ve yol verdim. Uslu uslu gitti.
Aynada;

eg289

vwTürk Üyesi
İsim
Emre
Soyisim
Gül
Poloşa ailecek talibiz Sevra hocam. Ozge surekli diyor Sevra ablaya soralim arabasini satiyorsa fiestayi satip alalim. Satilik oldugunda haberimiz olsun.

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
29 Kasım 2018 - Dönüşte Sis Farlarının Yanması Özelliği Açıldı & Sis Ampulleri Yenilendi..

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
O Artık bir Mercedes.( Maybach Poloş)

- Kaliper için sprey boya baktım.
- Ruhsat kabını değiştirdim.

Hediyeler;

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Maşallah Sevra hanım aracınızın hakkını misliyle veriyorsunuz tebrikler...

Üst Alt