• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Polo Yağ Basıncı ..

recep0835

vwTürk Üyesi
İsim
recep
Soyisim
AKKALP
ARKADAAŞLAR MOTOR YAG POMPASININ MOTORA YAG BASINCININ AZ YADA COK OLDUGUNU NASIL A NLAYABILIRIZZ.YADA MOTOR YAGI DUSUKSE ARAC BUNU BANA GOSTERIRMI EKRANDA BIR İŞARET CIKARMI.ARACIM 6N2..... ARAC ISINCADA SANKI BIRAZ SESLI CALIISYOR GIBI.

eleyen

vwTürk Üyesi
İsim
mustafa
Soyisim
köse
1-kaputu aç 2- yağ çubuğunu çıkar 3- çubuktaki yağ çizginin altında ise motor yağı düşüktür:) yeni yağ alırsan 10000km gözü kapalı devam et:)

mehmetgumus

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
gümüş
eğer yağ basıncın çok düşükse yağlaman iyi olmaz ve artan hararetten bunu anlarsın eğer yağ basınçının çok olduğundan şüpeleniyorsan motor üzerindeki yağ kapağını aç üsten egzantirikli araçlarda bir miktar yağ eksiltme olur ama kapağı açar açmaz yağ gözle görülür bir şekilde sıçrıyorsa yağ basıncı yüksektir ses gelincede subab iticilerinin orada bulunan sanayi diliyle fincan dediğimiz parça aşınmış ve ses yapıyor olabilir sana tavsiyem tanıdığın ve güvendiğin bir ustaya gitmen.

recep0835

vwTürk Üyesi
İsim
recep
Soyisim
AKKALP
mehmet arkadasım bulundugum yerde ıyı bır yer yok en yakın yer 300 km uzaktaa.senın dedıgın gıbı fıncanlar asınmıstır dıye bır arkadssta soyledı .o ılk soyledıgınde motor ısınınca ses gelmıyordu.ama sımdı gelıyor gıbıçişim nedenıyle heryere gıdemıyorum her zaman acaba bıraz boyle kullansam sorun cıkarmıı

mehmetgumus

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
gümüş
benden sana bir tavsiye daha araçını çalıştır soğukkende sıçakkende ezgozundan çıkan gazı kontrol et eğer gözle görünür bir şekilde beyaz duman veya farklı renk bir duman çıkarsa fincanlardaki sorun subapları etgilemiş diye bilirim ama egzoz gazında bir sorun yoksa ve aracın performansı da da sorun yoksa aceleye getirilecek bir şey değil ama artvinin su sanayi işine bir el atması lazım benim önceden çalıştığım servis daha önceleri oralara gelip servis hizmeti veriyormuş ta giresundan düşün bu arada ben rize sanayindede temiz bir ustaya rastlamadım senin için trabzondaki ustaları öneririm bence sorununun acelesi yok ama çok da uzatırsan subaplara zarar verer o zaman da silindir kapağında sorun çıkar ve bu da sana çok dert açar .

ataman_74

VWTURK Gold Member
İsim
Hakan
Soyisim
ATAMAN
Yağ basıncı çok düşükse zaten yağ ikazı yanar :(

Ama en sağlıklısı Yağ basınç test aleti var. Bunun bağlayıpta yola çıkmak gerekli

recep0835

vwTürk Üyesi
İsim
recep
Soyisim
AKKALP
ınsallah fazlabırseyı yokturr ne dıyeyeım.burda ford servısı var oraya soracagım ınsallah onlarda vardır basın olcen alett.ya bu artvın cok sıkıntı yaa..ızmırden arabayı getırdıgıme pısman oldum.yollarıda kotuu.metmet arkadasımızn dedıgı gıbı bı arabanın egzozunu kontrol edeyım bakalım duman rengı nasılll..ınsallah agır bırseyı cıkmaz.alırken servıs 10 numara bır arac demıstı.zaten servıste benım arkadaş kardesım gıbı bırı yanıı.telefonla aracın arızasını soyluyor boyle bır durumdaa.trabzonda varmı bıldıgınız guzel usta acaba??

ingiliz

VWTURK Üyesi
VWTURK Üyesi
İsim
Özge ÇAĞLAYAN
Soyisim
Özge ÇAĞLAYAN
basınç düşükse yağ lambası yanar...arabanın çalışma sesinin rutin dışı olması(gürültülü değil) yağ basıncının düşük olduğu gösterebilir...daha çok soğuk havalarda olur...

recep0835

vwTürk Üyesi
İsim
recep
Soyisim
AKKALP
basınç düşükse yağ lambası yanar...arabanın çalışma sesinin rutin dışı olması(gürültülü değil) yağ basıncının düşük olduğu gösterebilir...daha çok soğuk havalarda olur...
evet haklısn havalar ısınınca o ses hıssedılır sekılde azaldıı

Üst Alt