• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Passat b5 DWA onay sesinin VAG-com ile açılması

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Merhaba;
Nette dolaşırken gördüğüm bir özelliği benim aracımda da aktif etmek istiyorum ama benim elimdeki vag-com 409.1 -s modeli yani epey eski bu kablo ile kodlama yapmak çok zor kodlama yardımcısı falan yok aslında bir kaç yerde video ile açıklanmış olanları var ama onların vag-com 12 sürümü orada açılan menüler bende ki kabloda yok aracımda fabrikasyon alarm var yabancı videolarda falan yapılmış halinin videolarını gördüm kapı kilitlenince bir açılınca iki kere ses çıkarıyor bu ayarlamayı 409 modelinde yapabilen var mı yada elinde bunu yapan sürümü olup ankarada yada rize-trabzon civarlarında olup bana yardımcı olabilecek varsa bu ayarı aktif etmek istiyorum. Şimdiden sağ olun...

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Maalesef İzzet hocam bu kabloyla sadece arıza okuyup silebilir, arıza lambasını söndürebilir ve bazı verileri okuyabilirsiniz onun dışında kodlama vs yapamazsınız çünkü bu kablo Ross Tech firmasının ilk çıkardığı kablolardan olduğu için üzerinden çok seneler geçti ve yeni teknolojiye uygun yeni versiyon kablolar çıktı.
bana göre kodlama yapılabilecek en iyi sürüm 11.11 versiyondur tabi bulabilirseniz...

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
necdet hocam desteğin için sağ ol. Bendeki kablo bu güne kadar işimi gördü arıza sildim falan ama artık pekte bir işe yaramıyor. Aslında 2000 passat da aktif edilecek pekte bir özellik yok ama kalibrasyon falan da yapamıyor o nedenle yenisine bakıyorum aslında, ama güvenilir bir tedarikçi bulamadım şimdilik. 12.12 versiyonunu almayı düşünüyordum ama olan birinde deneyip alsam daha iyi olurdu en azından istediklerimi yapabildiğinden emin olurdum. Szizin fikriniz nedir 12.12 daha iyi olmaz mı ??

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
necdet hocam desteğin için sağ ol. Bendeki kablo bu güne kadar işimi gördü arıza sildim falan ama artık pekte bir işe yaramıyor. Aslında 2000 passat da aktif edilecek pekte bir özellik yok ama kalibrasyon falan da yapamıyor o nedenle yenisine bakıyorum aslında, ama güvenilir bir tedarikçi bulamadım şimdilik. 12.12 versiyonunu almayı düşünüyordum ama olan birinde deneyip alsam daha iyi olurdu en azından istediklerimi yapabildiğinden emin olurdum. Szizin fikriniz nedir 12.12 daha iyi olmaz mı ??
Ben 12-12 yi yıllardır kullanıyorum 12-12 ile kapıları otomatik kilitleme, alarm açma kapama vs işleri rahat yapabilirsiniz...

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Necdet bey az önce letgo da 11.11 bir kablo buldum 100 tl ye anlaştık sizce almalımıyım ?? iş görür mü ? bu aracı epey bir süre binaceğim kablonun fiyatı da uygun sanki resimleri ekliyorum

16361637

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Bir de yazılım konusunda tereddütlerim var gönderici lisanlamada falan sorun yaşamazsın diyor ama emin olamadım. Lisanslamada sorun yaşarsam yazılım konusunda bulabileceğim bir yer var mıdır?? sizin kullandığınız 12.12 sürümü bu kabloya uyar mı uyarsa paylaşırmısınız ??

ugur38

vwTürk Üyesi
İsim
uğur
Soyisim
gözegir
11.11 işinizi görür.ama fiyet pahalı aliexpreste uygun hemde daha yüksek modelleri var.orjinal kablo değilse kesinlikle güncelleme almasın kablo buna dikkat edin.

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
11.11 işinizi görür.ama fiyet pahalı aliexpreste uygun hemde daha yüksek modelleri var.orjinal kablo değilse kesinlikle güncelleme almasın kablo buna dikkat edin.
Aliexpress sıkıntı daha önce de bir kaç defa aliexpresse niyetlendim bir türlü güvenemedim bu kablodan daha orjinal birşeyin aliexpress de satılacağını düşünmüyorum. kablonun orjinal olmadığını zaten tahmin ediyorum sadece kalibrasyon ve de başlık da belirttiğim kodlamaları yapsın yeter gibi bu paraya bu kadar diye düşünüyorum. Güncelleme ile neler geliyor acaba bu kabloya ? modeli yüksek araçlar için özellik geliyorsa benim pek işime yaramaz zira bunu satıp 2010 dan daha yeni bir araç almam şu an için çok uzak teşekkür ederim

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
İzzet hocam bu kablolara zaten güncelleme alamazsınız güncellediğiniz anda kablo çöp olur çünkü bunlar malum hepsi klon 11.11 tabiki işinizi görür sağlamsa almanızı öneririm ancak 2012 sonrası araçlarda kullanamazsınız.
12.12 software 11.11'e olurmu ondan emin değilim karar sizin...

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Necdet hocam kablo kargoda geliyor, fiyata kargo dahil, fiyat uygun gibi geldi. Zaten elime ulaşıp denedikten sonra ücretini göndereceğim sağ olsun gönderici yardımcı oldu. Güncelleme almasa da olur, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi uzun bir üre araç değiştirmem pek mümkün değil gibi, bakalım inşallah iş görür desteğiniz için teşekkürler. kablo gelsin neticeyi paylaşırım..

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Necdet hocam kablo kargoda geliyor, fiyata kargo dahil, fiyat uygun gibi geldi. Zaten elime ulaşıp denedikten sonra ücretini göndereceğim sağ olsun gönderici yardımcı oldu. Güncelleme almasa da olur, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi uzun bir üre araç değiştirmem pek mümkün değil gibi, bakalım inşallah iş görür desteğiniz için teşekkürler. kablo gelsin neticeyi paylaşırım..
Güzel, inşallah işinizi görür kullanırken İnternet'i kapatmayı unutmayın yada kablonun güncelleme bölümünü kapatın...

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Kablonun yazılımını windows güvenlik duvarı ile internete erşimini kapatmayı düşünüyordum bunun haricinde kapatmam gereken bir yeri var mı ?? Kablonun güncelleme bölümü neresi necdet hocam biraz daha açıklarmısın yazılılımın içinde falan mı ??

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
kablo geldi ancak driver da sorun yaşıyorum windows 10 64 bit şimdi bunu bulmam lazım elinde driver olan var mı ??

Son düzenleme:

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Bende 12 var malesef olmaz...

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Necdet bey teşekkür ederim. Sorunu hallettim içinden çıkan driver ile kurulumu tamamladım. Sorun şöyle çözdüm, belki karşılaşan olur;
Sorun usb driverin imzalı olmamasından kaynaklanıyormuş Windows 10 un böyle bir handikap ı var bunu devre dışı bırakmak gerekiyor;
Yöntem;
windows10 -yönetici hakları ile cmd.exe çalıştırın
bcdedit -set {current} bootmenupolicy legacy
deyip yeniden başlatın f8 basarak
Windows 10 sürücü imzalama zorlamasını devre dışı bırak -ibareyi bulun ve enter basın
Sürücünüzü yüklersiniz
Bu şekilde driverı yükledim araca bağlandım konu başlığında belirttiğim DWA sesli onay ayarlamasını yaptım 46- merkez konfor ünütesi adaptation da çıkan menü de yönlendiriyor zaten horn yazan menülerin sıfır olan değerlerini bir yaptım kapatıp açarken ses ile uyarı aktif oldu . Aşağıda resimleri paylaştım
Ama uzun kodlama ile tık kaldır ekle yaparak proglama menüsü gelen kabloda yok sanırım bu 12 versiyonunda sonra geldi neyse bakalım kurcalayacağız artık
Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Kablonun çalıştığına sevindim güle, güle kullanın umarım işinizi görür...

Üst Alt