P0420 Hata Kodu

jett

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
gunlu
Öncelikle merhaba, bu hata kodunu çözmeye çalışıyorum, aracım 2004 A6 1.8 T MULT. fakat kısır döngüsel bir çevrime girdim ne yaptıysam olmadı. Konu ile ilişkili sorun yaşayan ve çözen arkadaşlar bilgi paylaşırlarsa verimli olacağını düşünüyorum.

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Katalizör arızası. Fakat bu kodun devamı olmalı. örneğin PO420 - 001 Bank1 v.s gibi?

Bir de bu arızanın tek başına mı yoksa yanında başka arızalar da verip vermediği önemli.

Bu bilgileri yazabilirseniz size yardımcı olabilirim diye tahmin ediyorum.

BatuhanK

vwTürk Üyesi
İsim
Batuhan
arızayı biraz araştırdım, tüm egzos sistemini bile değişen olmuş ama arıza geçmemiş, çözüm olarak araç yazılımının yenilenmesi yazılmış

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
arızayı biraz araştırdım, tüm egzos sistemini bile değişen olmuş ama arıza geçmemiş, çözüm olarak araç yazılımının yenilenmesi yazılmış
Yanlış parçalarla değişim yapmışlardır. Egsoz kaynaklıysa doğru setup ile arıza çıkarmaz.

jett

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
gunlu
Merhaba, p0420 catalyst system efficiency below threshold bank 1 hatası veriyor. Aralıklı olarak da fakir karışım hatası veriyor. ilgilendiğiniz için teşekkürler.

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Merhaba, p0420 catalyst system efficiency below threshold bank 1 hatası veriyor. Aralıklı olarak da fakir karışım hatası veriyor. ilgilendiğiniz için teşekkürler.
İkitelli Dolapdere sanayisitesinin karşısında AĞAR egsoz fabrika satış atölyesi var. Tavsiye ederim. Telefonlarına google ile ulaşabilirsiniz.
Aynı arıza nedeniyle Forum'dan tavsiye ile oraya gitmiştim. Son derece düzgün çalışan bir atölye ve P0420 sorunumu çözdüler.

Sensör sorunu değildir çok büyük ihtimalle katalizör ömrünü doldurmuştur diye tahmin ediyorum.

jett

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
gunlu
Teşekkürler ilgi için. Aracımda iki sensör, 4 bobin, 4 buji, sıcaklılk soğukluk ile ilişkili sensörler değişti, katalizör de kamera ile kontrol edildi fakat nafile. Bakalım bir sonuç çıkar mı.

Kalfaabdullah

vwTürk Üyesi
İsim
Abdusamed
Soyisim
Abdullah
Aracınızın Markası
Passat cc
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Oto tamir
Hava filtresi ni degistirin , debimetreyi olcturun ve bogaz kelebegini temizleyin ... muhtrmelen duzelicektir. Bu arada rolantide dalgalanma veya arac kndi kndine gaz verip birakiyor mu ?

Üst Alt