• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

ObdPlus Connected Car Araç takip cihazı

obdplus

vwTürk Üyesi
Katılım
1 Eyl 2016
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Connedted Car teknolojisi bir araca bağlı kablosuz yerel ağ alanıdır. Bu sistem genel olarak bir otomobilde internet erişimi ile donatılmıştır.Connedted sistemi araç içinde olduğu gibi aracın dışındaki diğer cihazlarla da internet eişimi paylaşmanıza imkan tanır.Genellikle, araba da internet veya kablosuz LAN özelliği sürücü için ek faydalar sağlayan özel teknolojiler ile donatılmış.

Örnek olarak ; aşırı hız ve emniyet uyarıları veya uygulamalar tarafından sağlanan Concierge özellikleri takvimden zamanında gelmesi ve arkadaşlar veya iş ortakları için kısa mesaj ile bildirimlerin gelmesi bunlara örnektir. Belirlene alanın dışına çıkma, park ya da benzin istasyonları bulma ve varacağınız noktaya varış zamanınız geldiğinde uyarı vermektedir. Tipik olarak, 2010'dan sonra yapılan araçlarda eğlence ünitesinde bir kafa ünitesi, bağlantı işlemleri görülen veya sürücü tarafından idare edilebilir olan bir ekran ile in-dash sistemi vardır.
 
Üst Alt