Notebook Bataryası hakkında yardımlarınız...

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Selam arkadaşlar. HP Pavilion DV6 1235 ET laptopumu yaklaşık 3.5 senedir kullanıyorum. Bataryası öldü ilk çalışmayı bile yapamıyor. Bende internette araştırma yaptım hangi bataryalar var diye.

Benim ihtiyacımı şarjı uzun süre götürecek bir batarya karşılayacak. Nette araştırma yaptım 6 ile 12 cell batarya ve 4400 ile 5200 mah (miliamper) gibi seçenekler var. Benim laptopun bataryası 6 cell 4200 mah. Ben ne yapayım :)

Şarjı uzun gitmesi hangisi, ömrünün uzun olması hangisi?

trgtovc44

vwTürk Üyesi
metin hocam 6 cell ucuzdur fakat az gider 12 cell ise pahalıdır amma gayet güzel gider aslında bendede compaq var bataryası ölü durumda fakat batarya ile kullanma gereksinimi olmadan alma ihtiyaCI duymadım pahalı gelmezse 12 cell almanı öneririm...

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Bakıyorum Turgut yurtdışında bataryalar ucuz.

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
eski laptoplariniz hediye olarak alinir:dil2:

edit: bu kardesiniz de minicik telefon ekranindan kurtulur:D

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
hocam bilgisayar profu dayimin ogluyla gorustum de uyuyorsa tabiki12 cell alsin diyor. bilginize

LazOğli

vwTürk Üyesi
Bakıyorum da bu mah değeri ne oluyor ki?
Metin abi Mah = Miliamper demektir oda Bataryanın gücünü gösterir . Mah değeri ne kadar yüksek olursa şarj tutma olayı o kadar artar. Ama tabi ki bu şarj süresini etkileyen olaylar vardır örneğin ekran parlaklığı, bilgisayarda açık olan programlar vs. gibi .

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
sorayim bi 4200 yerine 5200 alsak nolurmus

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
"Pasam iste alacaginiz yere sormaniz lazim. Ayrica adaptorun uzerindeki degerlerede dikkat etmeniz lazim" ALİNTİDİR

diyor benim gardasim

ibozum

VWTURK Gold Member
Ne kadar cell o kadar uzun ömür.. :tebrik:
mAh: miliampersaat.. Yani saatte çekilen akım bunun yüksek veya düşüğünden ziyade orijnaldekine yakın olması istenir.. Az olması hiç iyi değil, çok olması da o kadar artı sağlamaz fayda etmez.. :tebrik:

Paraya kıy al bir tane orjinalinden beaa :AD

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Metin abi Mah = Miliamper demektir oda Bataryanın gücünü gösterir . Mah değeri ne kadar yüksek olursa şarj tutma olayı o kadar artar. Ama tabi ki bu şarj süresini etkileyen olaylar vardır örneğin ekran parlaklığı, bilgisayarda açık olan programlar vs. gibi .
O zaman cell olayı ne oluyor? Birde 12 cell batarya 4200 mah oluyor mu?

"Pasam iste alacaginiz yere sormaniz lazim. Ayrica adaptorun uzerindeki degerlerede dikkat etmeniz lazim" ALİNTİDİR

diyor benim gardasim
ebaya mı soralım :D

Ne kadar cell o kadar uzun ömür.. :tebrik:
mAh: miliampersaat.. Yani saatte çekilen akım bunun yüksek veya düşüğünden ziyade orijnaldekine yakın olması istenir.. Az olması hiç iyi değil, çok olması da o kadar artı sağlamaz fayda etmez.. :tebrik:

Paraya kıy al bir tane orjinalinden beaa :AD
Aga laptopu satsan o kadr etmez bea orijinali napcaz :) Şimdi şarjın uzun süre gitmesini sağlayan cell sayısımı mah değeri mi?

Üst Alt