Multivana otomobil ruhsatı

multivan2004

vwTürk Üyesi
Merhaba

2004 Multivanımız var.Evin 2. aracı..herşeyi iyi güzel ama her sene muayeneden cidden bıktık..Km olarak koleksiyonluk durumda, bu nedenle elden çıkarmayıp otomobile cevirmeyi istiyoruz..
Bu konuda çok açılmış forum var ama forumlarda multivanı bilmeyen o kadar çok kullanıcı var ki doğru bilgi alınamıyor adam araçta ABS var mı her koltukta emniyet kemeri var mı gibi sorular sorabiliyor.
Benim burada sormak istediğim bu aracın içi zaten otomobil standartlarında , teknik herhangi bir tadilat olmadan araca proje çizdirip ruhsata otomobil diye işletme durumu nedir? Yaptıran multivan sahipleri var mı?
Bu konuda yürürlükte olan hukuki duruma nereden ulaşabilirim
Ankarada bu tip bir işlemi yaptıracağım yer var mıdır?
Selamlar saygılar

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ülkemizde Multivan mantığını anlamıyorum benim bildiğim Multivan ticari değil konfor için keyfini düşünen çoluklu, çocuklu, geniş aileler düşünülerek üretilmiş bir araç, nasıl oluyor da ticari gruba giriyor bunu anlamak gerçekten zor.
Avrupada Multivan sınıfı araçlar hangi katagoriye giriyor onları iyi araştırmak gerekir haklılık durumu varsa; konu hakkında her hangi bir dava açılmışmı araştırmak gerekir, bunları yaparken de sosyal medyayı kullanarak tüm Multivan kullanıcılarını bir çatı altında toplayıp birlikte hareket etmek çok daha ses getirir diye düşünüyorum.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Ülkemizde Multivan mantığını anlamıyorum benim bildiğim Multivan ticari değil konfor için keyfini düşünen çoluklu, çocuklu, geniş aileler düşünülerek üretilmiş bir araç, nasıl oluyor da ticari gruba giriyor bunu anlamak gerçekten zor.
Avrupada Multivan sınıfı araçlar hangi katagoriye giriyor onları iyi araştırmak gerekir haklılık durumu varsa; konu hakkında her hangi bir dava açılmışmı araştırmak gerekir, bunları yaparken de sosyal medyayı kullanarak tüm Multivan kullanıcılarını bir çatı altında toplayıp birlikte hareket etmek çok daha ses getirir diye düşünüyorum.
Çok güzel bir noktaya dikkat çektiniz. :)

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
ben de 2004 multivan sahibiyim.. bu işle bayağıdır uğraşıyorum.. geçenlerde malum sitede otomobil ruhsatlı bir multivan ilanı gördüm..müşteri gibi aradım.. araç cidden otomobil ruhsatlı.. Ben olamıyacağını bana ruhsat fotokopisini atmalarını muamelecime göstereceğimi söyledim.. Attılar hatta Tüvden aldıkları muayene belgesinin de resimini attılar.. Tüvü aradım durumu anlattım .. onlar kendilerinin yapacağı bir şey olmadığını trafiğe müracat etmemi söylediler .. trafikte bana cevap verecek bilgide kimseyi bulamadım açıkçası..Yani bu MULTİVAN işi karışık...aslında araçlar doğuş oto çıkışlı hepsinin fatura bilgileri orada var ..oradan imal tip onay belgesi istenebilir.. Birisi de ; bu sefer size yüklüce bir ÖTV çıkabilir dedi... karışık....

yabay

vwTürk Üyesi
Muayene işi hepi topu yılda toplam 3 saati alan bir mevzu.. Ticari sınıf olarak aracın binekten daha ucuza alındığını hesaba katarsanız, bu da ucuz etin yahnisi hesabına geliyor. Bence iki yılda bir 3 saat yerine yılda bir kere bu işemi yapmak bu kadar da can sıkıcı bir durum değil. Düşünsenize boş yere trafikte her gün 1-2 saat harcıyoruz veya aracımızı olmadık bir şeyden bir ay içerisinde 3-4 kere sanayiye götürüp saatlerce uğraşıyoruz...

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
Muayene işi hepi topu yılda toplam 3 saati alan bir mevzu.. Ticari sınıf olarak aracın binekten daha ucuza alındığını hesaba katarsanız, bu da ucuz etin yahnisi hesabına geliyor. Bence iki yılda bir 3 saat yerine yılda bir kere bu işemi yapmak bu kadar da can sıkıcı bir durum değil. Düşünsenize boş yere trafikte her gün 1-2 saat harcıyoruz veya aracımızı olmadık bir şeyden bir ay içerisinde 3-4 kere sanayiye götürüp saatlerce uğraşıyoruz...
İstanbulda köprü durumundan bi habersiniz sanırım.. sorun her yıl muayene değil ki.. hem öyle bile olsa aynı marka aynı aracın 9 kişiliği otomobil .. fabrikasyon otomobil mantığında imal edilmiş araç kamyonet... saçmalıklar Cumhuriyeti burası..

Üst Alt