Multivan Lastik önerisi_215 65 16C

multivan2004

vwTürk Üyesi
Merhaba,

2004 multivanımızda (215 65 16C ) üzerindeki lastik yıl olarak ömrünü doldurup hafiften çatlaklar oluştuğundan ve araç uzun yolda kullanıldığından değiştimeyi düşünüyoruz.Üzerinde 2009 da serviste takılan pirelli var ve sert bir lastik..Km sorunumuz yok yılda 2bin km anca gidiliyor zaten ama lastik olarak konforlu ve fiyatı da uygun ne önerirsiniz?

Yokohama yı önerenler var ama pek dişli bir lastik gibi gözüktü gözüme fiyat da çok ucuz değil..Bazı arkadaşlar araç ağır michelinden uzak dur diyor...Marka öneriniz olursa okumak isterim. Ankaradan tanıdık yer öneriniz olursa da değerlendirebilirim

musti_58

vwTürk Üyesi
Merhaba,

2004 multivanımızda (215 65 16C ) üzerindeki lastik yıl olarak ömrünü doldurup hafiften çatlaklar oluştuğundan ve araç uzun yolda kullanıldığından değiştimeyi düşünüyoruz.Üzerinde 2009 da serviste takılan pirelli var ve sert bir lastik..Km sorunumuz yok yılda 2bin km anca gidiliyor zaten ama lastik olarak konforlu ve fiyatı da uygun ne önerirsiniz?

Yokohama yı önerenler var ama pek dişli bir lastik gibi gözüktü gözüme fiyat da çok ucuz değil..Bazı arkadaşlar araç ağır michelinden uzak dur diyor...Marka öneriniz olursa okumak isterim. Ankaradan tanıdık yer öneriniz olursa da değerlendirebilirim
Leonumda yokohama kullanıyorum gayet memnunum ayrıca transporterda petlas kullandık çok iyi olduğu söylenemez Bridgestone u tavsiye ederim yük için

multivan2004

vwTürk Üyesi
Aslında yük için kullanılmıyor ama boş ağırlık 2.3 ton yüklü olarak da 3 tonu bulduğundan içime sinsin istiyorum petlaslar da 300 L civarı gibi..Bridgestonu Hondamın fabrika lastiği olarak bildiğimden olumsuz ön yargım var..:D

Özellikle yakın zamanda bu ebattan/sınıftan alan kullanıcılarımız varsa marka önerilerini okumak isterim
Leonumda yokohama kullanıyorum gayet memnunum ayrıca transporterda petlas kullandık çok iyi olduğu söylenemez Bridgestone u tavsiye ederim yük için

Mertcan_Kurt

vwTürk Üyesi
Good year da güzel gibi duruyo ben yılda 2 bin km yol yapıyo olsam michelin alırdım yada continental tabi bu lastiklerinde bazı serileri var kaliteli olan biraz pahalı ama yol tutuşu iyidir.

Sony Xperia Z2

multivan2004

vwTürk Üyesi
Marshal duyuyordum ama görmek nasip olmadı. .bugün İskitler ve kazım Karabekir Caddesindeki (Ankara) tüm lastikçileri gezdim ama bu marka yoktu..Hankook, michelin ve goodyear bulabildim (sırasıyla 260-320-320 TL fiyat verildi) Ben continental için iyi yorumlar okuyorum ama 215 65 16 ebat continental bulamadık.. Önümüzdeki haftasonu gelecekmiş yakıt tüketim B sınıfıymış.. Piyasaya henüz yazlıklar gelmemiş gibi bir durum var.Pek çok marka mayısın ilk haftasına gelir deniyor..Dolar coşmadan alayım diyorum :D

https://www.lastiksitesi.com/21575R16C-10-KAT-116114R-MARSHAL-KC53-YAZLIK-LASTIK,PR-1466.html

Linkteki üründen taktım yaklaşık 3000 km yol yaptım direksyon ve esnemesi yumuşak, fazlada bir sesi yok diğer c serileri gibi tavsiye ederim.

kastelliengi

vwTürk Üyesi
lassa kullandım araba takoz gıbı oluyor
michell al derim pahallı fakat zevk verır

vw061

VWTURK Gold Member
Michelin güzel lastiktir, konforludur, tek dezavantajı diğer markalara göre kızaklamaya daha yatkındır. Ama ABS fren sistemli bir araçta bu pek sorun olmayacktır. Fakat tek bir Michelin lastiğe vereceğin parayla iki tane Petlas alabilirsin. Yük lastiğinde Petlas iyidir.

multivan2004

vwTürk Üyesi
Uzun arayışlar sonrası 2015 /8. hafta üretimi mıchelin bulup alabildik. Bu arada şunu gördüm.Lastik sektörüde ne yapın edin bayi olarak büyük ölçekli bir yerden alın ..İsim vermeyeyim Ankarada bilinen bir michelin bayiisi aylardır geldi gelecek dedi oyaladı.(Forumu açtığım zaman belli :D ) Baktım olmayacak farklı bir yer bulayım dedim yine isim vermeyeyim ama İskitler caddesinde sapaktan önceki Michelin bayisine bir girdim yerden tavana kadar her yer lastik kaynıyo..215 65 16C dedim buyur bak dedi hepsi orada hazır.Fiyat da diğerlerinden en az 40 TL lastik başına uygun oldu..310 TL/adet sibop değişimi balans vs ile hallettim. Yetkili servisinden aldığımız Pirelliye göre daha yumuşak ve sessiz diyebiirim.

SedatAdanurr

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
Photographer
Hayırlı olsun.Hangi modeli aldınız Agilis mi?

multivan2004

vwTürk Üyesi
evet Agilis ..215 65 16c 109/107 T olarak geçiyor. Başka serisi var mı bilemiyorum ama biz bunu bulunca atladık üzerine.. Yokluk durumu olunca :D
Bu yıl biraz masraf açtı bize ufaklık lastik 1240 + akü 560 TL ..(varta silver agm 95 Amper) 1800 TL buhar oldu...

Hayırlı olsun.Hangi modeli aldınız Agilis mi?

SedatAdanurr

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
Photographer
evet Agilis ..215 65 16c 109/107 T olarak geçiyor. Başka serisi var mı bilemiyorum ama biz bunu bulunca atladık üzerine.. Yokluk durumu olunca :D
Bu yıl biraz masraf açtı bize ufaklık lastik 1240 + akü 560 TL ..(varta silver agm 95 Amper) 1800 TL buhar oldu...
Bende de aynı lastikler var depoda duruyorlar.O yüzden sordum.
Ben de aynı durumdayım bu ay 1.200 TL gitti.Yapacak bişey yok biz ona bakacaz o da bize :)

Üst Alt