Multivan Kullanıcıları

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
selamlar Multivanı anlamak için en azından içine binmek ve mümkünse aracı kullanmak gerek...ve Aracı iyi tanıyan birinin size anlatması...

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen

VW16

vwTürk Üyesi
merhaba, taktırdığınız yeri tam olarak paylaşırmısınız. tel no yada srvis adı. netten bulamadım

şoför bey

vwTürk Üyesi

Arkadaşlar, Sol ön çamurlutan arka tarafa doğru bir yer. kendim alttan çektim. Aracım 2016 caravelle 150man. Park ısıtıcısı olarak kumandalı ve zamanlayıcılı kullanmak istiyorum. Ben de araştıracağım. Bu özelliğe çok önem veriyorum çünkü.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
Aracında webasto olan arkadaşlar.. önce resmi serviste aracı makinaya bağlatıp webastonun aracın beyninden açık mı kapalı mı olduğunu , kapalı ise açtırmalarını , sonrada o makina ile çalışma testini yaptırıp Webasto Türkiye resmi servisinden konuyu en iyi bilen ve benim aracıma uygulayan
Hakan beyi arayıp gereken bilgiyi alabilirler. Sakın sanayilerdeki ben bu işi yaparım diyen tamircilere elletmeyin üzülürsünüz......... gsm 05383382312 HAKAN

şoför bey

vwTürk Üyesi
Benim vebasto çalışıyor. Serin bir havada aracı çalıştırdım, altına yatıp baktım, bi şey yok. Sonra kaloriferini açıp tekrar baktım, duman geliyordu.

Webasto türkiye genel merkez ile yazıştık. beni ankara gönül ısı servislerine yönlendirdi. Bu konuda tecrübeli olduğunu ve daha önce dönüşüm kiti uyguladığını belirtti.

vw061

VWTURK Gold Member
Çok iyii 60 dan aşşağı satmaz ozaman :D Aslında A Takımı nı izleyen bilir Orda bi Gmc savana ya benzeyen bi araba vardı belki de o dur
Bu multivanıda vip yapıp dışını Mat siyah yapıcaksın dadından yenmez valla :D
@vw061
O araç satıldı :) Fakat eski sahibi yağ bakımını yıla göre değil de kilometreye göre yapıyordu o bakımdan 15.000 kilometrelik motor 150.000 kilometrelik bir motorla aynı durumda olabilir :)

Bu da bir arkadaşın T4 Multivan'ı :) Benim araçtan daha eski model 1995 model. Fakat aracın içine bakınca eski model olan benim aracım dedim :) İçi 1995 değil 2015 model gibi :) Ön sağ- sol makyaj ve güneşlik aynalarında bile ışık var. Kendisinde daha önce kısa şasi T4 Compactline vardı onu satıp bunu aldı. Bunun zevki başla diyor.

Makine 2.5 benzinli 4 çeker Syncro :)
Ne yalan söyleyeyim, aracın içine binince dışarı çıkasım gelmedi :)

şoför bey

vwTürk Üyesi
Aracında webasto olan arkadaşlar.. önce resmi serviste aracı makinaya bağlatıp webastonun aracın beyninden açık mı kapalı mı olduğunu , kapalı ise açtırmalarını , sonrada o makina ile çalışma testini yaptırıp Webasto Türkiye resmi servisinden konuyu en iyi bilen ve benim aracıma uygulayan
Hakan beyi arayıp gereken bilgiyi alabilirler. Sakın sanayilerdeki ben bu işi yaparım diyen tamircilere elletmeyin üzülürsünüz......... gsm 05383382312 HAKAN
Teşekkürler zafer bey. Ben Nevşehirdeki ustalarla da bu konuyu görüşüyordum fakat bu tavsiyeniz üzerine vazgeçtim. Ankara gönül ısıyla görüşmeyi sürdürüyorum, olmadı hakan beyle de irtibata geçeceğim.

Plotinos

vwTürk Üyesi
Herkese merhaba,
2004 Multivan'ım var ve İstanbul'un sanayi sitelerinde rezil olmamak için yetkili servise gidiyorum.
Takdir edersiniz ki bu da beni epey zorluyor.
Hepinizin bildiği gibi, Multivan çok özel bir seri ve tahminim diğer Multivan kullanıcıları da benim gibi titiz.
Siz bu servis, bakım işlerini nasıl çözüyorsunuz? "Bizim Hasan usta var, çok anlar, iyi de yapar"dan daha tatmin edici paylaşımlar, benim gibi bu konudan muzdarip diğer kullanıcılara da fayda sağlayabilir.
Çünkü tek kalemde tanıdığım en az 6-7 tane bu ve benzeri usta/servis sayabilirim ki hepsi de işten anlar ancak dedim ya titizlik başa bela. Benden ileride olmalı ki içim rahat gidebileyim.
Bilgi için şimdiden teşekkürler.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
yukarıda resmi webasto servisi hakan beyin telefonunu verdim ..onu arayın ben webastocuyum diyenleri unutun.. t5 multivan farklı ..aracın beyni ile bağlantılı.. başınıza iş almayın...

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
beylikdüzünde özel servis sahibi Ekrem kılıçkaya usta işi bilir sizi üzmez..05332482853.. Usta tavsiye edilmez ama Ekrem usta çok farklı....bilgili, ilgili ,temiz
ve hesaplı...

nuri_dilek

vwTürk Üyesi
merhaba zafer bey nazilli merkez nerde ben nazillideyim fakat hiç duymadım bende var multivan ilk sahibiyim bi görüşelim

şoför bey

vwTürk Üyesi
Ankara webasto servisi gönül ısının yaptığı, multivan T5 için yükseltme kiti uygulaması. Kısmetse ocağın sonunda ben bu uygulamayı aracıma yaptıracağım. Çok araştırdım ben de.
https://vimeo.com/194982274

matmaca25

vwTürk Üyesi
Zafer Bey merhaba:
2004 2500 multivan sahibiyim. Webesto var.Kapıda da yazıyor. Kışın sanırım kendi kendine çalışan bir mekanizması var. Aracım 270.000km'de. Ve tek marşta çalışır. Ön çakmaklığım çalışmıyor, multimedya oynatıcısına ihtiyacım var ve orta kapı merkezi klit çalışmıyor. Başka bir sorunum yok. Bazen saat yönünün tersine ok işaretli daire içerisinde üçgenli uyarı ikazı yanıyor. Kontağı tam açınca diğer ikaz ışıklarıyla birlikte sönmesi gerekiyor. Fakat sönmüyor ve sönmediği zaman araç çalışmıyor. Kontağı açkapa yapınca sorun çözülüyor. Şimdilik bu şekilde devam ediyorum. Bu durum her zaman olmuyor. Bu konuda bilginiz ya da bir fikriniz var mı? Teşekkürler.

Zafer kurtgil

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
multivan
Mesleğiniz
müzisyen
selam mesajı yeni gördüm kusura bakmayın.. orta kapı kilidinin çalışmaması ya elektrik geçiren kontakların öpüşmemesi ya korozyondan ötür elektrik geçirmemesi ya da kilit motoru arızasındandır yanan uyarı ışığın iyi bir serviste makinaya bağlatıp nedenini öğrenebilirsiniz.. çakmağın yanmaması sigorta sorunu olabilir sigorta kutusu vites kutusunun altındaki gizli cep tamamen çıkınca görülür..

matmaca25

vwTürk Üyesi
Tesekkurler zafer bey. Aracımın suan bır problemı yok sanırım sıgortadan dı. Duzeldı. Sımıdı de yagıslı havalarda ekran gsotergelerı goz kırpması denılen temassızlık yapıyor.Km ve saat sıfırlanıyor. Fakat aracın gıdısınde calısmasında her hangıbır sorun yok. Yagmurlu havalarda olması benı sılecek koluyla mı alakalı dıe dusundurdu. Fakat hıs sılecek kolunu kullanmasam da ara ara yapabılıyor. Anlamadım herhangıbır yere de baktırmadım. Bır gorusu olan var mı acaba ?

Üst Alt