MULTİVAN ÇEKİŞ PROBLEMİ

nazim-05

vwTürk Üyesi
mrb arkadaşlar bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum aracım 2004 multivan 1.9 105 bg aracımda çekiş problemi olduğunu düşünüyorum aracım 1. 2. ve 3. viteslerde çekiş sorunsuz yalnız 4 ve 5 . vitesler çok hantal kendini hiç üzmüyor tatlı rampalarda bile çekiş sorunu yaşıyorum düz yolda 140 rampa aşağı 150 yapıyor rampa çıktığım zaman bir eziyet 3.vitese kadar düşüyorum aracıma yaptığım işler kısaca şöyle enjektör bakıldı ayarlar normal egr ve manifod sökülüp temizlendi katalizör temizlendi hava akış metresi değiştirildi bilgisaraya bağladığım zaman hiçbir arıza göstermiyor bu işleri yaptığım zamanda vardı yaptırdıktan sonrada aynı hiçbir değişiklik olmadı bu konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum şimdiden tşkler.

bymehmet24

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Egr yi iptal edip deneyin ve turbo basıncı ve map sensörünü kontrol edin...

nazim-05

vwTürk Üyesi
Egr yi iptal edip deneyin ve turbo basıncı ve map sensörünü kontrol edin...
egr iptal işini usta sorun ondan olmaz dedi zaten 1.9 motorlar kurum az oluyormuş turbo basınç ve map sensörüne baktırmadım en kısa zamanda onlara bakırayım ilgilendiğiniz için tşkler

T4Driver

vwTürk Üyesi
1.9 hantal desek kısa şase için oldukça yeterli bir motor . Turbo basıncı ve egr iptali sorununuzu çözecek diye düşünüyorum .

vw061

VWTURK Gold Member
Herşeyi kontrol ettirdiyseniz turbonuzu da kontrol ettirin, sorun mazot pompasından olabilir. Eğer değerler hakkında bilgi sahibi olamıyorsanız sökülüp bakılmasında yarar var

downahar

vwTürk Üyesi
bence satıp 2.5 alın ben ankara gişelerden çıktığımda rampanın sonuna 210 ile varıyorum:) cankurtaran rampasını bile 180 ile çıkıyor benim tosun

m4rllboro

vwTürk Üyesi
egr iptal işini usta sorun ondan olmaz dedi zaten 1.9 motorlar kurum az oluyormuş turbo basınç ve map sensörüne baktırmadım en kısa zamanda onlara bakırayım ilgilendiğiniz için tşkler
Merhaba nazım bey.. Sizin aracınızdaki sorun aynısı muzdarip sorunu problemi bula bildiniz mi acaba?
Ceşitlili Tamirciye gidip gelmekten para bayılmaktan
Ve sonuçsuz kalmaktan bıktım.. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

downahar

vwTürk Üyesi
Aslında ben size çözümü söyleyim.. Bu konuda kimsenin tecrübesi yok maalesef.. ama yaz kış zorlu şartlarda yüksek kilometrede kullanınca, Her araçta hertürlü problem ile karşılaşıp tanıma fırsatı buluyorsunuz.. kaputu açtığınızda hemen üst tarafta 5-10 tane 3-4 mm kalınlığında hortumlar göreceksiniz.. bunlar turbo ya devreye girme komutunu veren hortumlardır.. bunlar zamanla bağlantı ağzından çatlıyor ve hava kaçırmaya başlıyor.. ki keza benim başıma en az 5 hortumda geldi.. dün baktım birinde daha aynı problem var.. araba yerinden kalkmıyor.. hortumu söküp çatladığı yeri kestim ve ısıtarak tekrar taktım...

RENAS

nazim-05

vwTürk Üyesi
Aslında ben size çözümü söyleyim.. Bu konuda kimsenin tecrübesi yok maalesef.. ama yaz kış zorlu şartlarda yüksek kilometrede kullanınca, Her araçta hertürlü problem ile karşılaşıp tanıma fırsatı buluyorsunuz.. kaputu açtığınızda hemen üst tarafta 5-10 tane 3-4 mm kalınlığında hortumlar göreceksiniz.. bunlar turbo ya devreye girme komutunu veren hortumlardır.. bunlar zamanla bağlantı ağzından çatlıyor ve hava kaçırmaya başlıyor.. ki keza benim başıma en az 5 hortumda geldi.. dün baktım birinde daha aynı problem var.. araba yerinden kalkmıyor.. hortumu söküp çatladığı yeri kestim ve ısıtarak tekrar taktım...

RENAS

mrb muhammed bey araçta baktırmadığım sadece turbosu kaldı onuda istanbula gittiğim zaman baktıracağım sizin dediğiniz hortumlara baktırdım bende sizin gibi düşündüm ama ne çatlak nede patlağı yok ingilenip cevap verdiğiniz için tşkler...

Üst Alt