Motul Yağ Seçimi

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Herkese selam, yağ değişim zamanım geldi. Yine sevdiğimiz konulara ufak bir dönüş yapalım istedim :) Siparişi de verdim gerçi ama sizlere de kullanan varsa ya da çevresinde tanıdıklarda kullanıp + ve - düşünceleri almak istedim. Benim buralar yazları çok sıcak geçtiğinden 2 senedir 5w40 yağa geçmiştim. Motul X-cess kullanıyordum.
Şimdi de kendi yağ seçicisinden uyumlu olan yağlara baktığımda yine 5w40 specific modelini bulup siparişini verdim. Yorumlara baktığımda genelde tdi kullanıcıları kullanıyor ama benzinli için de uyumlu deniyor.
Yorum ve fikir almak istedim..

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Söylediğim yağ da bu.

denizorhan

vwTürk Üyesi
İsim
maykıl
Soyisim
cordın
Aracınızın Markası
porsche
Aracınızın Modeli
911
Mesleğiniz
voleybol
boralar motülü sevmez

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
al kullan bişey olmaz ben motulden vazgectim buda sehir efsanesi oldu birdahakine liqui moly ile devam edecegim

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
al kullan bişey olmaz ben motulden vazgectim buda sehir efsanesi oldu birdahakine liqui moly ile devam edecegim
Yani şimdilik öyle olacak zaten, mesela 5w30 liqui moly 4600 almıştım 3 sene önce, bizim araç da onu sevmedi-ince geldi sanırım aşırı sıcakta. 5w40 ideal şu an için ama marka olarak belki liqui moly 4100 ya da synthoil var seneye ondan alabilirim. Ben hani specific kullanan varsa dedim yorumlayalım, yoksa en çok tercih edilen motul da x-cess ve x-clean.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Herkese selam, yağ değişim zamanım geldi. Yine sevdiğimiz konulara ufak bir dönüş yapalım istedim :) Siparişi de verdim gerçi ama sizlere de kullanan varsa ya da çevresinde tanıdıklarda kullanıp + ve - düşünceleri almak istedim. Benim buralar yazları çok sıcak geçtiğinden 2 senedir 5w40 yağa geçmiştim. Motul X-cess kullanıyordum.
Şimdi de kendi yağ seçicisinden uyumlu olan yağlara baktığımda yine 5w40 specific modelini bulup siparişini verdim. Yorumlara baktığımda genelde tdi kullanıcıları kullanıyor ama benzinli için de uyumlu deniyor.
Yorum ve fikir almak istedim..

Vakit bulursam forumdaki tüm yağ konularını birleştirecem:p o zaman yeni konu açmaya gerek kalmayacak😀😀😀

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Vakit bulursam forumdaki tüm yağ konularını birleştirecem:p o zaman yeni konu açmaya gerek kalmayacak
Aslında mantıklı bir hareket abi ama sürekli gelişen ve elektronik dünyası kadar olmasa da sıklıkla yeni şeyler çıkan bir piyasada eskiden açılmış konularda, eski ürünler oluyor yeni ürün hakkında yeni konu açmak gerekiyor

Şaka bir yana ben de satın almış olduğum yağ hakkında(model bazında) yabancı forumlarda birkaç yorum ve inceleme harici birşey göremedim. Genelde hep piyasada en çok kullanılan markaların yorumları-Türkçe siteler ve diğer marka araçlar dahil-görüyorum. Bu yüzden de yeni konu açma gereksinimi duydum Konu kirliliği-fazlalığı yarattıysam affola

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Aslında mantıklı bir hareket abi ama sürekli gelişen ve elektronik dünyası kadar olmasa da sıklıkla yeni şeyler çıkan bir piyasada eskiden açılmış konularda, eski ürünler oluyor yeni ürün hakkında yeni konu açmak gerekiyor

Şaka bir yana ben de satın almış olduğum yağ hakkında(model bazında) yabancı forumlarda birkaç yorum ve inceleme harici bir şey göremedim. Genelde hep piyasada en çok kullanılan markaların yorumları-Türkçe siteler ve diğer marka araçlar dahil-görüyorum. Bu yüzden de yeni konu açma gereksinimi duydum Konu kirliliği-fazlalığı yarattıysam affola

Sinan, bizim Ankara grubu, ben dahil hepsi Motul kullanıyor herkes oldukça da memnun :D

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Benim esasında merak ettiğim bir konu, biraz şartname isimleriyle ilgili. Tamam herşey kitapçığa uygun vs. Fakat normal benzinli(lpg olmayan) ya da dizel bir araç için kullanılan tabirlerde bir yağın üzerinde A3/B4 diğerinde C3 yazıyor. C3 ler genelde dexos2 onaylı da olan dizel partikül filtresinin olduğu araçlar için de geçerli bir tabir tabi bu benzinli araç için de kullanılabilen bir yağ.
Esas sormak istediğim C3 onaylı bir yağın hali hazırda A3/B4 standartlarını karşılayıp karşılamadığı

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Sinan, bizim Ankara grubu, ben dahil hepsi Motul kullanıyor herkes oldukça da memnun :D
Motul ile ilgili bir sıkıntım olmadı abi, hatta şu ana kadar en memnun olduğum yağ diyebilirim. Üst üste 3 yıl olacak kullandığım. Ankara benim buralara göre oldukça soğuk bir yer, fakat burasının da yazı çok fena. % olarak kıyaslama, yaparsak %70-75 yaz günü performansı daha önemli oluyor. Kışın kar bile yok burada doğru dürüst

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Motul ile ilgili bir sıkıntım olmadı abi, hatta şu ana kadar en memnun olduğum yağ diyebilirim. Üst üste 3 yıl olacak kullandığım. Ankara benim buralara göre oldukça soğuk bir yer, fakat burasının da yazı çok fena. % olarak kıyaslama, yaparsak %70-75 yaz günü performansı daha önemli oluyor. Kışın kar bile yok burada doğru dürüst

Profilinde nerede yaşadığın gözükmüyor Forum'un yeni yüzüne geçiş esnasında bir çok kişinin üyelik bilgisinde sıkıntı oldu senin profilde o şekilde eksik gözüküyor profil ayarlarına girip eksikleri tamamlarsan hitap açısından daha kolay olacaktır:)

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Profilinde nerede yaşadığın gözükmüyor Forum'un yeni yüzüne geçiş esnasında bir çok kişinin üyelik bilgisinde sıkıntı oldu senin profilde o şekilde eksik gözüküyor profil ayarlarına girip eksikleri tamamlarsan hitap açısından daha kolay olacaktır:)
Hallettim 🙂

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Yağ konusunu kafaya çok takmayın. Yakınınızda olan ve kazıklanmayacağınız markalı münasip bir yağ koyun ve gazlayın. Ortalama kullanıcılar için birbirinden ciddi farkları yok.

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Yağ geldi ama kargonun mudur gönderim yapan firmanın mıdır nedir azizliğine uğradım. Çuval gibi bir poşette göndermişler tabi yan yattığı veya ağzı tam sağlam olmadığı için heryere akmış, almadım tabi geri gönderdim. Başka bir kargo şirketi ile gönderim yapacaklarını söylediler bakalım artık.
Sipariş verdiğim firmayı haberdar ettikten sonra aradılar sağolsunlar, bakalım sağlam bir şekilde gelebilecek mi :)

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
almanı istemiyor o markayı mobil al

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Bir kez Motuk kullandım X-Clean modelini.
Son iki bakımdır Liqui Moly kullanıyorum. İlk High Tech 5w30 kullandım, sonra Top Tech 4600 5w30 kullandım. Son bakıma 2500km kaldı yine Top Tech 4600 aldım.
Aralarında çok aman aman bir fark görmedim. Bir de LM’nin yağ kaçak önleyicisini kullandım. Bakımdan bakıma 800ml eksiltiyordu. Şu an 500ml’nin altına düştü eksiltme.

tuerkraider

vwTürk Üyesi
İsim
Anıl
Soyisim
Akca
Aracınızın Markası
Toyota
Aracınızın Modeli
Corolla
Mesleğiniz
Güvenlik
Motul gibi marka varken diğerlerine gerek yok.
Bende Motul 0w20 kullanıyorum

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Yoğun tavsiyeler üzerine Motul kullandım ve hoşlanmadım. Çok erken karardı, neredeyse kahverengi bir renk aldı ve köpürdü. 9000 km civarı dayanamayıp daha önce kullandığım Gulf a geri döndüm. Motul haketmediği bir şöhrete sahip. Birileri bunu Türkiye de iyi şişirmiş. Ustam yağ işini bırakınca Gulf bulamaz oldum ve yine daha önce kullanıp sevdiğim Selenia ya geçtim.

Üst Alt