• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Motor Takozu Sorunsalı

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Marka:
Meslek:
Merhaba;
Sevmediğim bir problem :)
Motor takozum ömrünü tamamlamış. Bu da bana titreşim olarak geri dönüyor malum 1.9 TDI motordan :)
Ustalar ve nette gördüğüm kimse yan sanayi takozu tavsiye etmiyor. Kaliteli olarak Lemförder markanın adı geçiyor ancak parçacılara sorduğumda Febi, Swag, Lemförder gibi markaların hepsi aynı diyor. Hatta elimizde hangisi varsa onu veriyoruz diyen var.
Orjinali yağlı hidrolik takoz, yan sanayiler heralde yağlı değil heralde. Performans olarak orjinalin yanına yaklaşamıyor.
Diğer alternatif çıkma bulmak ama ne kadar sağlam olur ne kadar dayanır belirsiz.
Bir de sağ sol olayı var. Sağ ve solun parça kodu farklı ama takozların birebir aynı olduğu söyleniyor. Ayrım var mı?
Parça kodlarında da benzer kod olan bir çok takoz var. Özellikle son harf değişiyor.

Yani ortalık biraz toz duman :) çözenler nasıl çözdü ne kullandı merak ediyorum. Özellikle dizel olanlar.
Yan sanayi takozlar yüzde yetmiş oranında titreşim azaltıyor. Geri kalan yüzde otuza razı olmak zorunda kalıyorsunuz.
Kod degisikse parça değişik oluyor. Görünüş aynı olsa bile Çok küçük farklılıklar oluyor. Mesela vida yuvası yada plastik hamuru sertliği vs.

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Marka:
Meslek:
Güncel çekelim;

Lemförder marka aldım takozları. Gelen takozların üzerinde ne bir kod ve marka hiç bir şey yazmıyordu. Sadece kutu lemförder o kadar.

Neyse taktık takozları. Geri vitese takıncaki zırıltı gitti. O konuda sorun yok ancak özellikle vites D’de ayak frende beklerken titreşim arttı. Benim eski çıkan her yeri yarılmış takozlarım daha az titreşim yapıyordu :)

Servis 1700 dediği için orjinal alma durumum yok. Sorunsuz çıkma bulursam alabilirim sadece onun dışında bu şekilde bir süre idare edecez artık.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Mustafa Yanlış anlamadım değilmi? yenilerin yerine orjinal çıkmamı takmak istiyorsun?

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Marka:
Meslek:
Mustafa Yanlış anlamadım değilmi? yenilerin yerine orjinal çıkmamı takmak istiyorsun?
Abi sağlam bulabilirsem çıkma alabilirim yoksa yaza kadar idare edip servisten orjinalde alabilirim. Maddi durumlara bağlı biraz. Güncdl fiyatı 1700 şu an kolay değil bir çırpıda almak :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Abi sağlam bulabilirsem çıkma alabilirim yoksa yaza kadar idare edip servisten orjinalde alabilirim. Maddi durumlara bağlı biraz. Güncdl fiyatı 1700 şu an kolay değil bir çırpıda almak :)
Mustafa, BORSEHUNG markayı araştırırmısın Almam yan sanayi Ankaradaki tanıdığım vw ustalarının en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı bir marka. Diğer yandan sanayiye gittiğimde senin için çıkma araştırayım belki temiz bir çıkma denk gelirse alırız...

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Marka:
Meslek:
Abi o markayı da sordum soruşturdum. Febi, Swag ve bu Borseung aynı dediler hep :)
Corteco iyiymiş ama onunda bizim araç için olanını bulamadım.
Bu saatten sonra parola “orijinal” :)
Aklında olsun abi sağlam çıkma denk gelirse alabilirim. Yoksa dediğim gibi yaza kadar idare edip servisten alacam. Aracı satma gibi bir durumum yok bineceğim için paraya kıyacam heralde :)

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Marka:
Meslek:
Abi o markayı da sordum soruşturdum. Febi, Swag ve bu Borseung aynı dediler hep :)
Corteco iyiymiş ama onunda bizim araç için olanını bulamadım.
Bu saatten sonra parola “orijinal” :)
Aklında olsun abi sağlam çıkma denk gelirse alabilirim. Yoksa dediğim gibi yaza kadar idare edip servisten alacam. Aracı satma gibi bir durumum yok bineceğim için paraya kıyacam heralde :)
Corteco iyi filan değil, Febi'nin aynısı. Ben kullandım daha önce.
Orjinal olmayan herhangi birisi diğerinden farklı değil.

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Orjinal Parcanın skoda veya seatta karşılığı var ise fiyatta farklılık olabilir.

Üst Alt